Każdy lubi przeobrazić się czasami w kogoś innego. Jeden może to zrobić lepiej, inny gorzej. Ale każdy może spróbować swych sił w Szkolnym Kole Teatralnym.
Podczas cotygodniowych zajęć teatralnych młodzi aktorzy z naszej szkoły mają możliwość rozwoju na różnych płaszczyznach. Teatr to nie tylko poznanie technik aktorskich, dykcja i tworzenie spektakli, ale także budowanie pewności siebie, kształtowanie osobowości i kreatywne podejście do świata. Warsztaty pomagają również w rozwijaniu koordynacji wzrokowo- słuchowo- motorycznej, zdolności koncentracji, ćwiczą pamięć i oddech. Rozbudzają również wyobraźnię sceniczną, kształtują  rozwój logicznego myślenia, poszerzają słownictwo oraz są, dla naszych uczniów, kolejną propozycją spędzania wolnego czasu w świecie sztuki. Teatr stwarza dobrą atmosferę grupową i spełnia funkcję terapeutyczną. Kształcimy więc umiejętność gry zespołowej, braku lęku w byciu na scenie, a także zdolność czujnego słuchania i reagowania na akcje partnerów scenicznych. Jednym z naszych głównych celów jest proces twórczy, w wyniku którego powstanie spektakl. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dotychczasowych spotkań.