Start Wernisaż rysunku i rzeźby Agnieszki Bielak absolwentki naszej szkoły

Wernisaż rysunku i rzeźby Agnieszki Bielak absolwentki naszej szkoły

     Agnieszka Bielak w 2013 roku ukończyła Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu - kierunek Snycerstwo w pracowni p. Tomasza Bełecha. W 2018 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, broniąc dyplom z wyróżnieniem w pracowni profesora Romualda Woźniaka - jednocześnie zdobywając nagrodę na Wystawie Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP 2018. W swojej twórczości zajmuje się głównie rzeźbą oraz instalacją, niejednokrotnie prace łączy z fotografią, a także wideo. Wernisaż prac Agnieszki odbył się 11 stycznia 2019 roku, wystawę przygotował pan Tomasz Bełech, autorem plakatu jest pan Michał Mazurkiewicz.
„Na wystawie możemy zobaczyć głównie studium postaci – wielokrotne zmagania z aktem, który wciąż przynosi nowe inspiracje. Poruszam tematykę ludzkiej cielesności, naszego funkcjonowania w dzisiejszych czasach oraz zagadnień czysto warsztatowych, pozwalających mi na swobodne przenoszenie myśli na język wizualny.
Wciąż poszukuję nowych form wyrazu, które umożliwią głębszą analizę ludzkiej egzystencji – częściowo krystalizuję je w nowej formie, jaką jest dla mnie grafika warsztatowa, uzupełniana haftem, która inspirowana jest ludowymi makatami, dawniej niosącymi za sobą pouczające sentencje.
Na wspomnianej wystawie nie doszukacie się żadnych wzniosłych pytań, czy też odpowiedzi, nie zawiera ona żadnych kategorycznych tez, jednoznacznych wniosków, pouczeń, czy jedynej „słusznej racji" – pozostawiam widza wyłącznie z ciszą ludzkiego ciała."
                                                                                                                        Agnieszka Bielak

 

plakat ola

oliwia kuźma

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01