Start Akcja "Rekord dla Niepodległej"

Akcja "Rekord dla Niepodległej"

      W odpowiedzi na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, społeczność Liceum Plastycznego wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada, uczniowie i nauczyciele spotkali się w auli szkolnej, aby o symbolicznej godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewać cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach świętowania 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Chcielibyśmy, aby ten wyjątkowy dzień zapisał się w pamięci każdego z nas oraz był pamiątką dla przyszłych pokoleń. Cieszymy się, że akcja spotkała się z takim zainteresowaniem wśród młodzieży. Jesteśmy razem, jesteśmy dumni i pokazujemy wszystkim na całym świecie, że warto być Polakiem.

WYSTAWA "OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI"

      W związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą odzyskania Niepodległości, w piątek 9 listopada, po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego, w galerii Korytarz otwarto wystawę zatytułowaną „Ojcowie niepodległości". Tematyka wystawy nawiązuje do wszystkich symboli, które związane są z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Prace przedstawiają nie tylko postacie liderów walki o wolną Polskę w 1918 r.: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, ale również prezentują tematy związane z Powstaniem Warszawskim, Żołnierzami Wyklętymi, Armią Krajową czy Solidarnością. Wystawa miała na celu pokazać, że społeczności Liceum Plastycznego tematyka patriotyczna nie jest obca i również jest ważna w ich życiu.

Autorami prac są uczniowie uczęszczający na zajęcia historii i społeczeństwa. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem pana Marcina Ciecierskiego, który był inicjatorem konkursu. Wystawę można oglądać w galerii Korytarz do połowy listopada.

 

plakat ola

oliwia kuźma

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01