26 stycznia br. w naszym liceum mieliśmy zaszczyt gościć pracowników Uniwersytetu Artystycznego WRiDP w Poznaniu dr Rafała Kotwis oraz dr Marcina Radziejewskiego, którzy zaprezentowali pokaz multimedialny uczniom klas czwartych i trzecich.

 W trakcie prezentacji nasi licealiści dowiedzieli się jakie są wydziały na UAP, jak wyglądają tryby kształcenia, jakie specjalności proponuje ta uczelnia. Pracownicy UAP przedstawili także wachlarz przedmiotów kierunkowych na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych.

 Po interesującej prelekcji, grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach rzeźby „Studium głowy”, które poprowadzili pan dr Rafał Kotwis oraz pan dr Marcin Radziejewski. Było to niesłychanie ciekawe doświadczenie dla naszych uczniów, którzy dzięki uprzejmości pracowników UAP po raz pierwszy w życiu skorzystali z korekty dokonanej przez pracowników wyższej uczelni.