Start Wystawa Galeria Patio I

Wystawa Galeria Patio I

PLAKATwystawy-page-00112 września br. w galerii Patio I została otwarta wystawa zaproponowana przez absolwenta naszego Liceum Łukasza Łepika obecnie studenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

"Można by uznać, że wygląd osoby jest przeszkodą do odczytania kim ona naprawdę jest. W zadaniu, które było pretekstem do stworzenia cyklu Bezosobowych Portretów, autorzy starają się jak najdokładniej oddać cała prawdę o konkretnym człowieku, nie pokazując jego wizerunku.
Na samym początku opowiadania historii musimy obrać sposób, jaki przedstawi ją możliwie najtrafniej. Punktem wyjścia jest uświadomienie sobie etapów odczytywania symboli w obrazie. Każdy z nich musi wybrzmieć w odpowiedniej kolejności.
To jest celem każdej z prezentowanych fotografii - nie tylko ukazać osobę jak najtrafniej, ale też w chronologii, w jakiej poznaje się jej kolejne „warstwy osobowości".
Za pomocą środków formalnych takich jak kompozycja, kolor i światło autorzy zdjęć sprawili, że w każdej z fotografii portretowany jest silnie obecny. Zabiegi te otwierają nam historię człowieka. Idąc dalej, odkrywając kolejne alegorie, konteksty, współzależności form i przedmiotów, coraz bardziej poznajemy prezentowana osobę.
Zadanie nie było wiec proste. Każdy z twórców musiał nie tylko dogłębnie przeanalizować wybraną osobę, ale także ująć to w jednym obrazie. Prezentowane fotografie-obrazy są więc bardzo dopracowane zarówno w szczegółach jak i w ogólnym wyrazie. Nie ma tutaj mowy o przypadku. Wszystko, począwszy od kompozycji i kolorów, poprzez oświetlenie, obrane scenerie aż po rekwizyty jest świadomie zaprojektowane. Nie są to obrazy banalne i proste. Każdy z nich wymaga od odbiorcy pewnego wysiłku intelektualnego, gdyż jest historią człowieka, przedstawioną od powierzchowności aż do najskrytszych tajemnic."
                                                                                                             Łukasz Łepik
                                                                                                             Kurator wystawy i opiekun artystyczny


Autorzy prac: Ewelina Białek, Agnieszka Lackowska, Klaudia Mazur, Aleksandra Ratynska,
Emilia Skorek, Karol Stasiuk. Prace wykonano podczas warsztatów fotograficznych "Oko na Foto" prowadzonych przez kuratora wystawy w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" (Przestrzeń Działań Wizualnych) w Lublinie w 2017 roku.

 

plakat ola

oliwia kuźma

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01