Start Wernisaż wystawy Amadeusza Popka

Wernisaż wystawy Amadeusza Popka

Udział młodzieży w wernisażach w BWA-Galerii Zamojskiej jest nie tylko obowiązkiem, ale także dobrą tradycją, a przede wszystkim przyjemnością. W czwartkowe popołudnie – 29 września – grupa uczniów wraz z nauczycielami: Izabelą Winiewicz-Cybulską i Wojciechem Duklewskim wzięła udział w otwarciu wystawy cyklu serigrafii i rysunków Amadeusza Popka, zatytułowanej „Krajobrazy intymne”. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klasy IV, którzy doświadczenia kontaktu z artystą i jego dziełem mogą wykorzystać w swej pracy – nie tylko w końcowej fazie nauki w Liceum, ale też w poszukiwaniu swej dalszej artystycznej drogi. Z rozmów wynikało, że inspirowane naturą prace artysty podobają się, bo są rzetelną grafiką warsztatową, niepozbawioną indywidualnego piętna twórcy. Na wernisażu można było także wylosować (i wybrać) grafikę Popka, co udało się nawet jednej z naszych uczennic.
      Arkadiusz Popek (rocznik 1977) jest absolwentem lubelskiego Plastyka – realizował dyplom w pracowni snycerskiej (specjalność: formy użytkowe). Na Wydziale Artystycznym UMCS ukończył z wyróżnieniem dwie specjalizacje: malarstwo u prof. Mieczysława Hermana i grafikę u prof. Zdzisława Niedźwiedzia. Od 2006 roku jest adiunktem na tej uczelni. Na swoim koncie ma 25 wystaw indywidualnych, a w Zamościu pokazywał swe prace w Galerii Fotografii w Ratuszu, na przełomie stycznia i lutego 2008 roku. Z naszym miastem jest związany też w nieco inny sposób. Ojciec Amadeusza, Jan Popek (1942-1980), był absolwentem zamojskiego Liceum Plastycznego – jego kolegą ze szkolnej ławki jest nasz emerytowany nauczyciel Bogusław Bodes. Obaj zdawali maturę w tym samym roku i razem rozpoczynali studia malarskie – Bodes w krakowskiej ASP, Popek na uczelni warszawskiej i po jej ukończeniu pracował przez rok w naszej szkole. Przed trzema laty – w październiku 2013 roku – mieliśmy możliwość poznania także brata pana Jana Popka – Stanisława Leona (ur. 1936), psychologa, ale również malarza i pisarza – w Zamojskim Domu Kultury odbyła się promocja jego najnowszych książek.

fot. Janusz Zimon

 

plakat ola

oliwia kuźma

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01