Start Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

      Nie zapomnieliśmy o rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja – dokumentu, z którego Polacy powinni być dumni, ponieważ jest dowodem umiejętności kompromisów i wspólnego twórczego działania w skrajnie nieprzyjaznej sytuacji zewnętrznej. Mimo ostrych konfliktów i niepewności, reformatorzy Sejmu Wielkiego potrafili stworzyć dokument konstruujący nowy ustrój, zgodnie z nowoczesnymi ideami oświecenia i wierny narodowej tradycji.
W 2020 roku rocznicę uchwalenia dokumentu świętowaliśmy po cichu, inaczej niż zwykle. Cała Polska jest objęta kwarantanną i dlatego nie odbyły się w kraju uroczystości takie, jak w poprzednich latach. Również w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu obchody, zaplanowane zgodnie z kalendarzem szkoły, z powodu pandemii i zamknięcia szkół, nie odbyły się. Celebracja została przeniesiona do wydarzeń dostępnych w przestrzeni cyfrowej. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami na stronie:
https://www.gov.pl/web/kultura/obchody-swieta-konstytucji-3-maja-i-dnia-flagi-rzeczypospolitej-polskiej--zapowiedz-wydarzen
 

 

plakat ola

oliwia kuźma

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01