Start 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

      W czwartek 23 kwietnia br., obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Wyjątkowe święto dla wszystkich miłośników książek. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiono w 1995 r. jest organizowany przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Tego dnia odbywa się zazwyczaj mnóstwo wydarzeń związanych z czytaniem, spotkań z pisarzami. W tym roku takie spotkania się nie odbyły ponieważ wiosna nie przywitała nas w sposób szczególnie radosny. W związku z panującymi ograniczeniami związanymi z ochroną przed zarażeniem wirusem SARS-Cov-2 ten dzień wspólnie z młodzieżą naszego liceum obchodziliśmy w przestrzeni internetowej i zachęcaliśmy do celebracji tego pięknego święta z dobrą książką w dłoniach, ale w domu. Należy pamiętać, że moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją bardziej niż kiedykolwiek. W czasach, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie pozostają zamknięci w domach, moc książki, wzmacnia więzi między ludźmi, poszerza horyzonty, stymuluje nasze umysły i kreatywność. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2020 możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni. Tworząc poczucie wspólnoty poprzez wspólne odczyty i wspólną wiedzę. Czytelnicy na całym świecie mogą się łączyć i wzajemnie pomagać w ograniczaniu samotności związanej z kwarantanną. W takich okolicznościach zapraszamy wraz z naszymi uczniami wszystkich do wyrażenia zamiłowania do czytania. Pamiętajcie, że czytać warto i warto podzielić się swoimi ulubionymi tytułami z naszymi obserwującymi tak jak zrobili to nasi uczniowie wraz z p. pedagog Katarzyną Manachiewicz. Zachęcamy także do śledzenia licznych inicjatyw pro czytelniczych w Internecie organizowanych przez wydawnictwa, księgarnie i instytucje kultury.

 

plakat ola

oliwia kuźma

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01