Start Nocny Maraton Filmowy

Nocny Maraton Filmowy

      Dnia 10 stycznia 2020 roku odbył się w szkole kolejny Nocny Maraton Filmowy. Tym razem, idąc za potrzebą i oczekiwaniami uczniów, wspólnym mianownikiem wybranych filmów było hasło: horror. Młodzież obejrzała dwa różne filmy w tym gatunku i to właśnie stało się pretekstem do szukania odpowiedzi na pytania: Jakiego typu horrory ogląda współczesna młodzież? Czego oczekują młodzi ludzie od dobrego horroru? Czy filmy oparte na faktach straszą nas bardziej? Dlaczego lubimy się bać?
Dyskusja pokazała, iż nasi uczniowie doceniają w filmie budowanie napięcia i mrocznej atmosfery, nie poprzez krew, makabryczne sceny, zaskakujące efekty, ale poprzez ciszę, wspaniałą grę aktorską czy odpowiednią oprawę muzyczną.
Oprócz rozmów na temat doświadczanych podczas projekcji filmów emocji oraz możliwości wyrażenia własnego zdania, poruszono również takie zagadnienia jak analiza symboli zawartych w filmie, czy sposób kreowania postaci oraz ich psychologiczna charakterystyka.
Podsumowując, po projekcji dwóch różnych filmów mieszczących się w gatunku jakim jest horror, tj. „Inni” (reżyseria Alejandro Amenábar) oraz „Obecność” (reżyseria James Wan), faworytem wśród młodzieży biorącej udział w maratonie, okazał się ten pierwszy.

 

 

plakat ola

oliwia kuźma

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01