Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. Adriana Wojtiuk zdobyła I nagrodę w kategorii plastycznej, Bartosz Stadnik III nagrodę w tej samej kategorii. Zadaniem uczestnika konkursu było stworzenie projektu medalu (awers i rewers) na temat „Katyń – Pamiętamy”. Laureaci zostali zaproszeni do Sejmu na galę wręczenia nagród. W skład Komitetu Honorowego konkursu pod przewodnictwem Prezydenta RP Andrzeja Dudy weszli: Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek , Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek. Przewodniczącym komisji konkursowej był prof. Tadeusz Wolsza. Telewizja Polska objęła wydarzenie patronatem medialnym.


Adriana Wojtiuk i Bartosz Stadnik przygotowali zwycięskie medale w pracowni rzeźby pod opieką artystyczną Pana Tomasza Bełecha. Przed przystąpieniem do etapu projektowania medalu, nauczyciel prowadzący zachęcił uczniów do pogłębienia wiedzy dotyczącej Katynia. Przedstawił uczniom plakaty, medale oraz symbole związane z tematyką Katynia, które stały się dla uczniów źródłem w poszukiwaniu inspiracji.

Serdecznie gratulujemy sukcesu Adrianie, Bartoszowi oraz Panu Tomaszowi Bełechowi.

III edycja konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”. Prezentacja nagrodzonych prac - Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

 

Jest to kolejny ogromny sukces naszych uczniów, który wpisuje się w osiągnięcia naszej szkoły na przestrzeni ostatnich miesięcy:

- Grand Prix i wyróżnienie w konkursie na identyfikację wizualną Galerii P25 (pracownia projektowania graficznego – nauczyciel prowadzący Pan Michał Mazurkiewicz),

- Grand Prix i I Nagroda na XXII Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim (pracownia języka polskiego – nauczyciel prowadzący Pani Małgorzata Godzisz),

- Finalistka Olimpiady Artystycznej 2021/22 (pracownia historii sztuki – nauczyciel prowadzący Pani Izabela Winiewicz-Cybulska),

- I i II miejsce oraz wyróżnienie w IX Międzynarodowym Konkursie „Only Water” (pracownia projektowania graficznego – nauczyciel prowadzący Pan Mateusz Kitka)

Powyższe osiągnięcia to także ogromna praca naszych Pedagogów, którzy zmotywowali uczniów do podjęcia wyzwania i byli ich przewodnikami w drodze do sukcesu.