Start KONKURSY, PLENERY

Konkursy - Plenery

WERNISAŻ PRAC – "MŁODOŚC BEZ UZALEŻNIEŃ"

Otwarcie wernisażu oraz wręczenie nagród odbyło się 12 marca 2015 r. w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie.

Założeniem konkursu było pokazanie innego spojrzenia okiem młodzieży na problem szeroko rozumianych uzależnień. Prace wykonywane były w formie rysunku satyrycznego i komiksu.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "MŁODOŚĆ BEZ UZALEŻNIEŃ"

W tym roku odbył się pierwszy konkurs plastyczny o tematyce profilaktycznej organizowany przez Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie.

Konkurs adresowany był do uczniów klas I-V OSSP oraz uczniów klas I-III Liceum Plastycznego Zespołu Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie, uczniów Liceum Plastycznego im. B. Morando w Zamościu i Liceum Plastycznego im. J. Chełmońskiego w Nałęczowie.

Nagrody otrzymali:

  • Agata Majewska, kl. 3b, ZSP im. C.K.Norwida w Lublinie (I miejsce),

  • Wiktor Pilipczuk, kl. 3a, LP im. B.Morando w Zamościu ( II miejsce),

  • Emilia Sieńko, kl. 3b, ZSP im. C. K. Norwida w Lublinie (III miejsce).

Wyróżnienia otrzymali:

  • Weronika Biesiaga, kl. 2, LP im. B. Morando w Zamościu,

  • Oliwia Twardowska, kl. 3b, ZSP im. C . K. Norwida w Lublinie.

Wernisaż prac oraz wręczenie nagród odbędzie się w czwartek,12 marca o godzinie 11.30.

Gratulujemy wygranym, wyróżnionym oraz dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie a tym samym wykazali się dużą kreatywnością. Składam również podziękowania nauczycielom rysunku i malarstwa Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu, p. Dorocie Jasek, p. Maciejowi Sęczawie oraz p. Markowi Sołowiejowi pod opieką, których byli uczniowie.

                                                                                                                                         Katarzyna Manachiewicz

Poniżej znajdują się wszystkie prace uczniów L P im. Bernarda Morando w Zamościu, które wzięły udział w konkursie "Młodość bez uzależnień"

WERNISAŻ -GENIUSZ KRESÓW pt. „Bruno Schulz – ucieczka od rzeczywistości.

Wystawa pokonkursowa GENIUSZ KRESÓW

Bruno Schulz – ucieczka od rzeczywistości“

     Po raz drugi Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z cyklu GENIUSZ KRESÓW pt. „Bruno Schulz – ucieczka od rzeczywistości“, który adresowany jest do uczniów średnich szkół plastycznych. Współorganizatorem imprezy jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, a Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Zamość.

     Głównym założeniem konkursu jest przypomnienie młodzieży niezwykłych postaci ze świata sztuki, związanych z regionem kresów wschodnich. Są wśród nich poeci, prozaicy, plastycy, muzycy – ludzie o niezwykłej wrażliwości i pasji, tworzący często z dala od centrów sztuki, w ciszy prowincji. Konkurs jest próbą spojrzenia w przeszłość, sentymentalną podróżą w pełen tajemnic świat wyobraźni – do miejsc, których już nie ma.

     Spuścizna Bruno Schulza – zarówno plastycznaj jak i literacka – to opowieść o jego własnych słabościach, zawiłościach psychiki, obsesjach i kompleksach. Pełna metafor, magii i symboliki, została poddana próbie przełożenia na język plastyczny przez uzdolnioną, kreatywną młodzież. Czy życie i twórczość nauczyciela z Drohobycza pozwoliły nawiązać dialog ze współczesnym młodym człowiekiem         i stały się wystarczającą inspiracją do powstania nowych dzieł?

     Cieszymy się, że Konkurs jest zauważany przez coraz większą ilość szkół plastycznych, co świadczy o zainteresowaniu proponowaną przez nas tematyką. Po pierwszej - skromnej - edycji obecna spełniła asze oczekiwania, o czym można się przekonać oglądając wystawę nagrodzonych i najciekawszych prac.

     Na konkurs nadesłano 217 prac z 17 szkół z całej Polski w technikach określonych przez regulamin: malarstwo, grafika, rysunek, collage, tkanina unikatowa. Komisja konkursowa, w skład której weszli artyści pedagodzy wyższych uczelni artystycznych wytypowała laureatów oraz zakwalifikowała pozostałe prace do ekspozycji.

    Wierzymy, że kolejna przyszłoroczna edycja znowu spotka się z podobnym zainteresowaniem, bo okazuje się, że dorobek twórców           z naszego (kresowego) regionu Polski jest fascynujący i inspirujący.

     Uzupełnieniem ekspozycji jest tekst wywiadu, który z Schulzem przeprowadził Stanisław Ignacy Witkiewicz. Wywiad ten ukazał się         w „Tygodniku Ilustrowanym“ w 1935 roku.

     Wystawę oglądać można w budynku szkoły do końca stycznia 2015.

                                                                                                                                     Komisarz Konkursu - Alicja Kowalska

Jury:
- przewodniczący: Pan Mariusz Drzewiński - Prodziekan Wydziału Artystycznego UMCS
                             w Lublinie,
– członkowie: Pan Witold Stelmachniewicz, Prodziekan Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie,
Pani Danuta Kawałko – Dyrektor Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki
Zamoyskiego w Zamościu

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01