Biblioteka

Godziny pracy biblioteki szkolnej 2019/20

Poniedziałek      9.40 – 12.25

Wtorek                 8.10 – 10.30, 11.35 – 12.35

Środa                  8.50 – 10.30, 11.35 – 13.05

Czwartek             8.50 –13.10

Piątek                   8.10 - 9.35

 

Nowości w bibliotece szkolnej:

Zestawienie statystyczne stanu czytelnictwa

2

1

statyst

Jak się uczyć? Na co zwrócić uwagę, aby nauka była efektywna?

     Efektywne uczenie się to umiejętność poruszania się w gąszczu informacji, szybkie przyswajanie, przechowywanie i odtwarzanie tych informacji, które w danym momencie są potrzebne.
Jeśli nie masz swoich sprawdzonych sposobów, jak się uczyć szybko i efektywnie, zajrzyj do nowo zakupionych pozycji, dostępnych w bibliotece szkolnej. Publikacje zawierają wiele cennych informacji na temat skutecznego przyswajania wiedzy, profesjonalne strategie przydatne w codziennym życiu, przygotowaniu się do egzaminów, prezentacji.

1k

2

KONKURS - „ROK JANA MATEJKI – ŻYCIE i TWÓRCZOŚĆ WIELKIEGO ARTYSTY”

matejko

 

 

 

 

 „Oddzielać sztuki od miłości Ojczyzny nie wolno …” Jan Matejko 

 

 

 

 

 

 

„ROK JANA MATEJKI – ŻYCIE i TWÓRCZOŚĆ WIELKIEGO ARTYSTY"
 opracowanie: A.Świszcz. I.Winiewicz-Cybulska

        Rok 2018 został ogłoszony Rokiem Jana Matejki – minęło 125 lat od śmierci i 180 od narodzin wielkiego artysty, który „swoje życie i geniusz poświęcił bez reszty służbie dla ojczyzny". Okazją do przypomnienia twórczości mistrza jest także setna rocznica odzyskania niepodległości. Proponujemy więc konkurs, dla wszystkich zainteresowanych z klas I-IV, który skłoni do bliższego zapoznania się z mistrzem i jego dziełem.

     Wszyscy chętni do wzięcia udziału w konkursie „Rok Jana Matejki - życie i twórczość wielkiego artysty" powinni zapoznać się z przygotowaną na ten temat literaturą (zwłaszcza z materiałem ilustracyjnym), znajdującą się w księgozbiorze biblioteki szkolnej (wyodrębnioną - dla potrzeb konkursu - na specjalnej półce). Spis pozycji bibliograficznych został umieszczony poniżej.

      Konkurs jest planowany na 13 grudnia i będzie miał formę elektroniczną – podobnie jak ubiegłoroczny konkurs poświęcony twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Rozwiązywanie testu będzie odbywało się w wyznaczonym czasie, ogłoszonym przez Dyrektora Szkoły, w szkolnych pracowniach informatycznych.

       Dla zwycięzców są przewidywane nagrody książkowe i bardzo dobra ocena cząstkowa z historii sztuki.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału są proszeni o zgłaszanie się do organizatorów do końca listopada 2018.

                                                                                Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie

Jan Matejko w zbiorach biblioteki szkolnej

Upowszechnianie i promocja czytelnictwa poprzez realizację projektu

     W ramach upowszechniania i promowania czytelnictwa w naszej szkole uczniowie klasy IB w kwietniu 2018 na zajęciach z informatyki realizowali projekt na plakat, ilustrację promującą czytelnictwo. Celem projektu było motywowanie uczniów do czytania, rozwijanie umiejętności graficznych i kreatywności młodzieży. Część prac prezentowanych jest na tablicy przy bibliotece szkolnej.

KONKURS SZKOLNY

konkurs biblioteka

                                                  STANISŁAW WYSPIAŃSKI – życie i twórczość"

     Konkurs adresowany jest do wszystkich zainteresowanych życiem i wszechstronną twórczością Stanisława Wyspiańskiego – jednego z najwybitniejszych polskich modernistów. 28 listopada 2017 roku upłynęło 110 lat od śmierci tego wielkiego artysty.
     Wszyscy chętni do wzięcia udziału w Konkursie „Stanisław Wyspiański – życie i twórczość" powinni zapoznać się z literaturą na temat artysty, znajdującą się w księgozbiorze biblioteki szkolnej. Wiedza może być również poszerzona o aktualne informacje dotyczące wystaw zorganizowanych w związku z rocznicą śmierci Wyspiańskiego, umieszczone na stronach internetowych muzeów takich jak Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.
     Konkurs będzie miał formę testu internetowego, który uczniowie będą rozwiązywali w sali komputerowej. Dokładna data przeprowadzenia konkursu zostanie ogłoszona w terminie późniejszym. Przykładowe pytania testowe umieszczone sa na stronie internetowej szkoły w zakładce Biblioteka szkolna. Główną nagrodą w Konkursie będzie nagroda książkowa oraz bardzo dobra ocena cząstkowa z historii sztuki. Chęć udziału w konkursie należy zgłaszać do dnia 26 stycznia 2018 – do p. Anny Świszcz lub p. Izabeli Winiewicz-Cybulskiej.

Literatura na temat twórczości Stanisława Wyspiańskiego z księgozbioru biblioteki szkolnej

Przykładowe pytania konkursowe

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01