Biblioteka

Godziny pracy biblioteki szkolnej 2019/20

Poniedziałek      9.40 – 12.25

Wtorek                 8.10 – 10.30, 11.35 – 12.35

Środa                  8.50 – 10.30, 11.35 – 13.05

Czwartek             8.50 –13.10

Piątek                   8.10 - 9.35

 

Nowości w bibliotece szkolnej:

„UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ”. Pobierz za darmo 12 bestsellerów

czytajNasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „ Czytaj PL", dzięki której można zupełnie za darmo przeczytać 12 wyjątkowych bestsellerów. Akcja Czytaj PL będzie trwała od 2 do 30 listopada. Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play, przejść do zakładki Czytaj PL, a następnie zeskanować kod QR. Kody można znaleźć na plakatach, które są rozwieszone w szkole.
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w projekcie.

Więcej informacji na stronie:
http://czytajpl.pl/

KONKURS SZKOLNY

WITKACY – ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ.
ARTYSTA NA TLE EPOKI.

     Tegoroczny konkurs adresowany jest do wszystkich zainteresowanych życiem i twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza – Witkacego, artysty kontrowersyjnego i nie zawsze rozumianego, który zginął samobójczą śmiercią osiemdziesiąt lat temu.
     Rozwiązywanie testu w wersji elektronicznej będzie odbywało się w szkolnych pracowniach informatycznych w dniu 26 listopada 2019 o godz. 12.25. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w konkursie powinni zapoznać się z przygotowaną na ten temat literaturą znajdującą się w księgozbiorze biblioteki szkolnej. Te pozycje bibliograficzne przygotowane są na osobnej półce. Spis pozycji bibliograficznych został umieszczony poniżej.
     Chęć udziału w konkursie „WITKACY – życie i twórczość. Artysta na tle epoki" należy zgłaszać do dnia 10 listopada 2019 – do p. Anny Świszcz lub p. Izabeli Winiewicz-Cybulskiej. Ze względu na ograniczoną ilość stanowisk komputerowych w szkolnych pracowniach informatycznych, o zakwalifikowaniu do udziału w konkursie decyduje kolejność zgłoszenia. Zwycięzcy konkursu otrzymują nagrody książkowe i wysoką ocenę cząstkową (w pierwszym semestrze) z przedmiotu historia sztuki.

Literatura na temat twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza w księgozbiorze biblioteki szkolnej.

Zestawienie statystyczne stanu czytelnictwa

2

1

statyst

Jak się uczyć? Na co zwrócić uwagę, aby nauka była efektywna?

     Efektywne uczenie się to umiejętność poruszania się w gąszczu informacji, szybkie przyswajanie, przechowywanie i odtwarzanie tych informacji, które w danym momencie są potrzebne.
Jeśli nie masz swoich sprawdzonych sposobów, jak się uczyć szybko i efektywnie, zajrzyj do nowo zakupionych pozycji, dostępnych w bibliotece szkolnej. Publikacje zawierają wiele cennych informacji na temat skutecznego przyswajania wiedzy, profesjonalne strategie przydatne w codziennym życiu, przygotowaniu się do egzaminów, prezentacji.

1k

2

KONKURS - „ROK JANA MATEJKI – ŻYCIE i TWÓRCZOŚĆ WIELKIEGO ARTYSTY”

matejko

 

 

 

 

 „Oddzielać sztuki od miłości Ojczyzny nie wolno …” Jan Matejko 

 

 

 

 

 

 

„ROK JANA MATEJKI – ŻYCIE i TWÓRCZOŚĆ WIELKIEGO ARTYSTY"
 opracowanie: A.Świszcz. I.Winiewicz-Cybulska

        Rok 2018 został ogłoszony Rokiem Jana Matejki – minęło 125 lat od śmierci i 180 od narodzin wielkiego artysty, który „swoje życie i geniusz poświęcił bez reszty służbie dla ojczyzny". Okazją do przypomnienia twórczości mistrza jest także setna rocznica odzyskania niepodległości. Proponujemy więc konkurs, dla wszystkich zainteresowanych z klas I-IV, który skłoni do bliższego zapoznania się z mistrzem i jego dziełem.

     Wszyscy chętni do wzięcia udziału w konkursie „Rok Jana Matejki - życie i twórczość wielkiego artysty" powinni zapoznać się z przygotowaną na ten temat literaturą (zwłaszcza z materiałem ilustracyjnym), znajdującą się w księgozbiorze biblioteki szkolnej (wyodrębnioną - dla potrzeb konkursu - na specjalnej półce). Spis pozycji bibliograficznych został umieszczony poniżej.

      Konkurs jest planowany na 13 grudnia i będzie miał formę elektroniczną – podobnie jak ubiegłoroczny konkurs poświęcony twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Rozwiązywanie testu będzie odbywało się w wyznaczonym czasie, ogłoszonym przez Dyrektora Szkoły, w szkolnych pracowniach informatycznych.

       Dla zwycięzców są przewidywane nagrody książkowe i bardzo dobra ocena cząstkowa z historii sztuki.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału są proszeni o zgłaszanie się do organizatorów do końca listopada 2018.

                                                                                Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie

Jan Matejko w zbiorach biblioteki szkolnej

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01