Start SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

Szkolny klub wolontariatu

Wolontariat w bibliotece

     Nasi wolontariusze starają się na różne sposoby pomagać tym, którzy tego potrzebują dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Tak stało się i tym razem. W dniach 27-28. 03.2018 r. młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z nadejściem wiosny wykonała malunki na ścianie w Książnicy Zamojskiej, przygotowując tym samym pomieszczenie klubowe dla przyszłych WOLONTARIUSZY1f603.
                                                    Nie robią tego dla pieniędzy, ale dla uśmiechu1f603i uścisku dłoni.

Wielkanocna zbiórka żywności

      W piątek 16 marca br. zaczęła się dwudniowa zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych. Do akcji zbierania produktów dla najmniej zamożnych przyłączyli się również i nasi wolontariusze: Alicja Siemko, Michał Czugała, Wiktoria Pokryszka, Iwona Łyś z klasy I b oraz Dominika Fiodun i Gabriela Makochoń z klasy II a. Uczniowie zbierali żywność w następujących sklepach: Biedronka, ul. Lwowska, PSS Społem, ul. Nowy Rynek, PSS Społem, ul. Reja. Łącznie zebrano 522,78 kg żywności, następnie przygotowano 62 paczki żywnościowe, które trafią do najbardziej potrzebujących osób z Zamościa.

" Nie trzeba było dużych pieniędzy, tylko serca i chęci by dołożyć produkt do oznakowanych koszy z napisem Wielkanocna Zbiórka Żywności".

                                                                                                                  Opr. Katarzyna Manachiewicz

AKCJE WOLONTARIUSZY

Akcje wolontariuszy  w roku szkolnym 201617

Świąteczna Poczta Mikołajkowa

     Jak co roku również i w tym tuż przed świętami Bożego Narodzenia grupa wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza zorganizowali akcję pt: "Świąteczna Poczta Mikołajkowa. Każdy z uczniów miał możliwość do przygotowanego pudła od 6 do 13 grudnia wrzucić świąteczne kartki z życzeniami Bożonarodzeniowymi oraz Noworocznymi dla swoich przyjaciół oraz nauczycieli ze szkoły. Następnie kartki z życzeniami zostały rozdane przez wolontariuszki: Wiktorię Pokryszke, Aleksandrę Pupiec oraz Patrycje Sitkowską z klasy I b.
Serdecznie dziękujemy i życzymy całej społeczności szkolnej nauczycielom, rodzicom, uczniom, pracownikom szkoły oraz przyjaciołom magicznych, radosnych, śnieżnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą okazją do zadumy ale i radości z rodzinnego spotkania. Niech przyniosą wytchnienie od codziennych trosk. Oby ich magia trwała w nas jak najdłużej.

                                                                                       Życzą wolontariusze oraz ich opiekunowie:)

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01