Start DLA UCZNIA Samorząd uczniowski

Samorząd uczniowski

ŚWIATOWY DZIEŃ PIERNIKA W NASZEJ SZKOLE

Dzień Misia i Katarzynki z pomocą dzieciom
Co ma piernik do misia? Ma i to sporo. 25 listopada obchodziliśmy Dzień Misia połączony ze świętem pierniczka. W naszej szkole ostanowiliśmy zadziałać również charytatywnie.
Aby dodać młodzieży ochoty do przynoszenia zabawek i słodyczy dla dzieci, dyrekcja przyznawała tego dnia "nietykalność" za posiadanie pluszaka. Takiego misia, oprócz do obrony przed złą oceną, mogliśmy wykorzystać w bardziej szczytnym celu. DO dpowiednio ozdobionych i oznaczonych pudeł, uczniowie i nauczyciele, wrzucać mogli przez kolejny tydzień podarunki dla potrzebujących. 
Z okazji Katarzynek Samorząd Uczniowski miał do zaoferowania wyśmienite ciasteczka. Zarówno pierniczki korzenne jak i tradycyjny polski piernik przypadły do gustu wszystkim smakującym. Nie można było obejść się bez kolejnej porcji.

"Halloween inaczej"

    W środę 29 października bawiliśmy sie na dyskotece, która ze względu na czas w jakim się odbywała, nazwana była Halloween Party. Był to raczej Bal Wampirów, ale i tak nie wszyscy budzili grozę. Można więc śmiało powiedzieć, że nie było to typowe Halloween, lecz pokaz "mrocznych " kreacji i charakteryzacji. Zaprezentowane przebranie i makijaże świadczą o tym, że niektórzy z nas – w swej przyszłej pracy plastyka – doskonale poradzą sobie z projektami scenografii i kostiumów do filmów grozy.

Kreatywność i pomysłowość została nagrodzona przez dyrekcję szkoły. Wśród wyróżnionych znalazła się m.in. Kinga z klasy II, którą trudno było rozpoznać pod maską "mima".

Jednak wszystkich pokonała Natalia z kl. IV, która swym wyglądem przypominała babcię z czarnej komedii o rodzinie Adamsów.

Samorząd Uczniowski 2014

SU2014-1

Wycieczka do Krakowa

    Dnia 11.04.2014 uczniowie klas I-III pod opieką p. Anety Majewskiej, p. Tomasza Bełecha, p. Wojciecha Duklewskiego wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili muzeum sztuki współczesnej MOCAK, które mieści się na krakowskim Kazimierzu. Zwiedzający obejrzeli wraz z przewodnikiem wystawę zakopiańskiego artysty Władysława Hasiora, tworzącego między innymi oryginalne asamblaże. Prezentowana wystawa nosiła tytuł „Władysław Hasior. Europejski Rauschenberg?". Nie jest to przypadkowa nazwa, Rauschenberg tworzył również asamblaże - podobnie jak polski artysta wykorzystując tak zwane „śmieci symboliczne". Mimo,że lata działalności przypadają na ten sam okres,artyści nigdy nie poznali się. Władysław Hasior poza asamblażami tworzył patetyczno-groteskowe Sztandary. Zajmował się też rzeźbiarskimi performace, opierające i wykorzystując żywioły: wiatr, woda i ogień. Dodatkowo tworzył też monumentalne rzeźby. Ponadto uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej pod tytułem „Sztuka interpretacji", gdzie wraz z przewodnikiem stawiali pierwsze kroki w próbie interpretowania dzieła współczesnego,a następnie samodzielnie,opisywali i prezentowali przed resztą grupy pracę wybranego artysty. Dodatkową atrakcją okazała się możliwość obejrzenia satyrycznych kolaży autorstwa polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej. Z wycieczki wróciliśmy nie tylko z poszerzoną wiedzą, ale przede wszystkim z bogatymi doznaniami artystycznymi. >>>>>zdjęcia<<<<
Opracowała: Agnieszka Trochimiuk

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01