Start DLA UCZNIA Samorząd uczniowski

Samorząd uczniowski

Góra Grosza

Już po raz kolejny Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaangażował się w zbiórkę pieniędzy pt: „Góra Grosza”.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Wszystkim którzy wspomogli akcję serdecznie dziękujemy !

Walentynki

PLAKAT WALENTYNKI

Z okazji Dnia św. Walentego Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole pocztę walentynkową. Drewniana skrzynka została ustawiona na korytarzu szkoły, gdzie uczniowie wrzucali do niej swoje kartki z wyrazami sympatii dla koleżanek i kolegów. Były one wręczane 16 lutego.

Mikołajki

 W piątek piątego grudnia specjalnie na zlecenie Samorządu Uczniowskiego naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Z pomocą śnieżynek i przewodniczącej Samorządu Mikołaj obdarował uczniów, nauczycieli oraz cały personel cukierkami prosto z Laponii. Słodycze trafiały zarówno do „grzecznych” jak i do „niegrzecznych” w ramach odwdzięczenia bądź zachęty. Mimo iż ich przechadzka zabierała zazwyczaj chwilę lekcji, wszyscy wesoło reagowali na wizytę Mikołaja, chwaląc sobie żarty i martwiąc się o jego skromną figurę. Po czułych uściskach, wspólnych zdjęciach, podziękowaniu za odwiedziny oraz uzgodnieniu spraw związanych z naszą dalszą współpracą, pożegnaliśmy serdecznie Mikołaja. „Do zobaczenia za rok!”- wychodząc z sal lekcyjnych dało się słyszeć radosne słowa z ust uczniów.

ŚWIATOWY DZIEŃ PIERNIKA W NASZEJ SZKOLE

Dzień Misia i Katarzynki z pomocą dzieciom
Co ma piernik do misia? Ma i to sporo. 25 listopada obchodziliśmy Dzień Misia połączony ze świętem pierniczka. W naszej szkole ostanowiliśmy zadziałać również charytatywnie.
Aby dodać młodzieży ochoty do przynoszenia zabawek i słodyczy dla dzieci, dyrekcja przyznawała tego dnia "nietykalność" za posiadanie pluszaka. Takiego misia, oprócz do obrony przed złą oceną, mogliśmy wykorzystać w bardziej szczytnym celu. DO dpowiednio ozdobionych i oznaczonych pudeł, uczniowie i nauczyciele, wrzucać mogli przez kolejny tydzień podarunki dla potrzebujących. 
Z okazji Katarzynek Samorząd Uczniowski miał do zaoferowania wyśmienite ciasteczka. Zarówno pierniczki korzenne jak i tradycyjny polski piernik przypadły do gustu wszystkim smakującym. Nie można było obejść się bez kolejnej porcji.

"Halloween inaczej"

    W środę 29 października bawiliśmy sie na dyskotece, która ze względu na czas w jakim się odbywała, nazwana była Halloween Party. Był to raczej Bal Wampirów, ale i tak nie wszyscy budzili grozę. Można więc śmiało powiedzieć, że nie było to typowe Halloween, lecz pokaz "mrocznych " kreacji i charakteryzacji. Zaprezentowane przebranie i makijaże świadczą o tym, że niektórzy z nas – w swej przyszłej pracy plastyka – doskonale poradzą sobie z projektami scenografii i kostiumów do filmów grozy.

Kreatywność i pomysłowość została nagrodzona przez dyrekcję szkoły. Wśród wyróżnionych znalazła się m.in. Kinga z klasy II, którą trudno było rozpoznać pod maską "mima".

Jednak wszystkich pokonała Natalia z kl. IV, która swym wyglądem przypominała babcię z czarnej komedii o rodzinie Adamsów.

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01