Start Cyberprzemoc - Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

Cyberprzemoc - Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

      W ramach działań profilaktycznych realizowanych przez naszą szkołę 21 i 22 października br. odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszami Policji: Panią Edytą Mazurek – sierż. szt., panem Mariuszem Pawlikiem st. asp. oraz asp. Pawłem Nowakiem z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Tematem spotkania była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci. Policjanci starali się uświadomić młodzieży, że Internet, który jest olbrzymim dobrodziejstwem naszych czasów, niesie ze sobą liczne zagrożenia. Nasi goście scharakteryzowali zjawisko cyberprzemocy, które na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy z wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk. Funkcjonariusze ostrzegali uczniów przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Policjanci wskazywali młodzieży jak bardzo ważne jest to, aby nie ufać osobom obcym poznanym na portalach społecznościowych m.in. na tak popularnym wśród młodzieży portalu - Facebook. Tłumaczyli i wyjaśniali, dlaczego nie wolno mówić zbyt wiele o sobie, o sprawach dotyczących swojego życia prywatnego oraz życia swojej rodziny. Policjanci radzili, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Funkcjonariusz podkreślał, że cyberprzemoc jest przestępstwem i poważne jej przejawy należy zgłaszać organom ścigania. W trakcie spotkania uczestnicy mieli możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego „Cyberprzemoc”. Na zakończenie mogli uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania. Wizyta przedstawicieli Policji w naszej szkole z pewnością przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów na temat niebezpieczeństw, na jakie narażeni są w wirtualnym świecie.


portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01