Start Szkolny konkurs o życiu i twórczości Jana Matejki rozstrzygnięty

Szkolny konkurs o życiu i twórczości Jana Matejki rozstrzygnięty

      Konkurs poświęcony życiu i twórczości Jana Matejki odbył się - zgodnie z planem –w czwartek 13 grudnia 2018. Z 21 zgłoszonych uczniów do rozwiązywania „elektronicznego” testu przystąpiło 18 osób.
 Najwyższy wynik osiągnął CYPRIAN BACHTA z klasy II B (51 punktów przy maksymalnej liczbie 63). Na drugi miejscu znalazła się uczennica z tej samej klasy - KAMILA ŚWIRSKA (45 punktów) i tym samym – w średniej punktacji przypadającej na jedną osobę – klasa II B zajęła pierwsze miejsce. Gratulacje! Drugie miejsce - ex aequo – przypadło też ELIASZOWI HUŁASOWI  z klasy IV A. Dwoje uczniów z jego klasy (także ex aequo) - WERONIKA NOWAK i MICHAŁ PAŃCZYK – zajęło miejsce III. Warto dodać, że najliczniejszą reprezentację stanowili uczniowie klasy IV B. Najlepszy średni wynik na osobę osiągnęła grupa reprezentantów z klasy IV A (70,6%), na drugim miejscu – klasa II B (67,1%), na trzecim – IV B (58,7%).
Z wypowiedzi uczestników konkursu wynika, że formuła „elektroniczna” (już po raz drugi – w ubiegłym roku odbył się konkurs o Stanisławie Wyspiańskim) podoba się – jest „dość innowacyjna”, dlatego powinna być kontynuowana w najbliższych latach. Jedna z uczestniczek z klasy I - trochę rozgoryczona -  powiedziała, że „byłoby fajnie”, gdyby po prostu „się nauczyła”. Na pewno będzie musiała znaleźć na to czas, bo z twórczością mistrza zetknie się i tak na lekcjach historii sztuki w klasie III (i tu warto podkreślić czołowe miejsca uczniów z klasy II). Prawdopodobnie w najbliższym czasie nie będzie już takiej okazji, aby z bliska przyjrzeć się rodzinie, znajomym malarza czy miejscom, w których artysta przebywał.  Inni podkreślali, że uczestnictwo w wykładzie poświęconym Matejce (w Muzeum Zamojskim), przygotowanym przez nauczyciela historii sztuki, znacznie wzbogaciło ich wiedzę, a może nawet pozwoliło spojrzeć na malarza od trochę innej strony. Zawsze można zajrzeć na gościnny portal zamosconline (http://www.zamosconline.pl/text.php?id=14148&rodz=kul), gdzie z myślą o naszych uczniach zostało umieszczone streszczenie wykładu.

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01