KONKURS SZKOLNY

konkurs biblioteka

                                                  STANISŁAW WYSPIAŃSKI – życie i twórczość"

     Konkurs adresowany jest do wszystkich zainteresowanych życiem i wszechstronną twórczością Stanisława Wyspiańskiego – jednego z najwybitniejszych polskich modernistów. 28 listopada 2017 roku upłynęło 110 lat od śmierci tego wielkiego artysty.
     Wszyscy chętni do wzięcia udziału w Konkursie „Stanisław Wyspiański – życie i twórczość" powinni zapoznać się z literaturą na temat artysty, znajdującą się w księgozbiorze biblioteki szkolnej. Wiedza może być również poszerzona o aktualne informacje dotyczące wystaw zorganizowanych w związku z rocznicą śmierci Wyspiańskiego, umieszczone na stronach internetowych muzeów takich jak Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.
     Konkurs będzie miał formę testu internetowego, który uczniowie będą rozwiązywali w sali komputerowej. Dokładna data przeprowadzenia konkursu zostanie ogłoszona w terminie późniejszym. Przykładowe pytania testowe umieszczone sa na stronie internetowej szkoły w zakładce Biblioteka szkolna. Główną nagrodą w Konkursie będzie nagroda książkowa oraz bardzo dobra ocena cząstkowa z historii sztuki. Chęć udziału w konkursie należy zgłaszać do dnia 26 stycznia 2018 – do p. Anny Świszcz lub p. Izabeli Winiewicz-Cybulskiej.

Literatura na temat twórczości Stanisława Wyspiańskiego z księgozbioru biblioteki szkolnej

Przykładowe pytania konkursowe

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01