Start Nagrody na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim

Nagrody na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim

      XVIII Ogólnopolski Festiwal Herbertowski, którego eliminacje odbywały się 6 marca 2018 w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie, zakończył się sukcesem dla dwóch uczennic Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu. Alicja Siemko zdobyła I nagrodę w kategorii plastycznej, natomiast Magda Michnowicz II nagrodę w kategorii fotograficznej. Honorowy patronat nad festiwalem sprawowała Katarzyna Herbert - żona poety.
Magda odkrywała arkana poezji Zbigniewa Herberta pod okiem pani Małgorzaty Godzisz, Ala pod okiem pani Małgorzaty Antosiak.

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem "Wolność w twórczości Zbigniewa Herberta", wiele jej odcieni można odnaleźć zarówno w tekstach poetyckich, jak i prozatorskich poety. Herberta nazwano kiedyś „poetą sumienia z wyostrzoną potrzebą wolności". To właśnie on ukazywał w czasach zniewolenia „potęgę smaku" i „postawę wyprostowaną". Był człowiekiem wolnym i niezależnym, niedającym się manipulować przez kogokolwiek. Wolność była dla niego wartością bezwzględną. Magda dokonała fotograficznej interpretacji wierszy "Sprawozdanie z raju" i „Dusza pana Cogito", natomiast Ala utworu "Kot" .

W konkursie wzięło udział ponad 160 uczniów z całej Polski. Prezentacja zwycięzców i wręczenie nagród nastąpiło podczas Koncertu Laureatów 22 marca w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01