Start Teatr "PANOPTICUM" w Liceum Plastycznym

Teatr "PANOPTICUM" w Liceum Plastycznym

      Dnia 04 października 2017 r. do Liceum Plastycznego zaprosiliśmy teatr profilaktyczno-edukacyjny PANOPTICUM z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją" w Lublinie. Grupa jest laureatem wielu ważnych krajowych i międzynarodowych nagród. Zaproszeni aktorzy umożliwili naszej młodzieży obejrzenie dwóch spektakli: "ESCape" i "Terapia".
     Pierwszy z nich podejmuje w sposób satyryczny problemy współczesnego człowieka zmanipulowanego przez różne media, zagubionego pomiędzy realnym a wirtualnym światem kreowanym np. przez popularne dzisiaj internetowe portale społecznościowe i komunikatory. Zacierające się granice w odczuwaniu tego co jest rzeczywiste, a co tylko wirtualne, stają się często przyczyną wielu frustracji, zaburzeń emocjonalnych, a nawet dramatów mniej odpornych jednostek, zwłaszcza młodego pokolenia.
     Drugi spektakl "TERAPIA" mierzy się z najbardziej ludzkim i jednocześnie absurdalnym problemem jakim jest śmierć, zrealizowany w satyryczno refleksyjnej formie, pełnej dystansu do podejmowanego tematu. Po wystawionych spektaklach uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu z aktorami i reżyserem w/w spektakli p. Mieczysławem Wojtasem.

     Wystawione widowisko teatralne spotkało się z gorącym przyjęciem ze strony naszej młodzieży.
                                                                                                                      Opr. Katarzyna Manachiewicz

Poniżej przedstawiamy fotorelacje z tego wydarzenia

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01