Start KONKURSY, PLENERY Konkursy GENIUSZ KRESÓW Bolesław Leśmian – ogrody zmysłów

GENIUSZ KRESÓW Bolesław Leśmian – ogrody zmysłów

    W środę 16 marca w szkolnej Galerii PATIO odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród laureatom. Zaszczycili nas swoją obecnością znakomici goście: Pani Wizytator CEA Beata Syczuk, Pani Wiceprezydent Miasta Magdalena Dołgan, Pan Dyrektor Galerii BWA Jerzy Tyburski, Pani Prezes Zamojskiego Towarzystwa Renesans Elżbieta Gnyp, która reprezentowała komisję konkursową,     a przede wszystkim laureaci, nauczyciele oraz cała społeczność naszej szkoły.
    Uroczystość rozpoczęła się recytacją wierszy Leśmiana w wykonaniu uczennic naszej szkoły, które stały się inspiracją do powstania nagrodzonych prac. W tej atmosferze Pani Dyrektor Marzena Tadeusz powitała wszystkich obecnych, zaznaczając, że trzecia edycja Geniusza Kresów, nadal cieszy się popularnością i wysokim poziomem artystycznym i pogratulowała zwycięzcom.
    Następnie zabrała głos komisarz i pomysłodawczyni konkursu Pani Alicja Kowalska, która podziękowała wszystkim uczestnikom i nauczycielom z 15 szkół plastycznych za udział w konkursie oraz fundatorom nagród. Konkurs objęty jest patronatem Centrum Edukacji Artystycznej oraz honorowym patronatem Prezydenta Miasta.
    Komisja konkursowa, w skład której weszli profesorowie, artysta malarz Pan Roman Łaciak z ASP w Krakowie, artysta grafik Pan Piotr Lech z Wydziału UMCS w Lublinie oraz artysta malarz Pani Elżbieta Gnyp doceniła różnorodność i oryginalność interpretacji poezji Leśmiana, pod względem formy, techniki i wysokich walorów artystycznych.
    Nadszedł wyczekiwany moment wręczenia nagród i prezentacji nagrodzonych prac. Na zakończenie Pani Juror Elżbieta Gnyp opowiedziała historię związków Bolesława Leśmiana z Zamościem i Zamojszczyzną i znaczeniu jego twórczości w kulturze.
    Otwarcie wystawy nagrodzonych oraz zakwalifikowanych prac nastąpiło w miłym nastroju przy dźwiękach muzyki i poezji leśmianowskiej.
Wystawę można oglądać w Galerii PATIO w budynku Liceum Plastycznego przy ul. Pereca 17 do końca kwietnia.

                                                                                                        SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01