Start 31 maja Światowy Dzień Bez Tytoniu

31 maja Światowy Dzień Bez Tytoniu

      Ochrona młodzieży przed manipulacjami przemysłu tytoniowego, to hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Bez Tytoniu , które nakłania społeczeństwa do zwrócenia uwagi na zdrowotne, społeczne i ekonomiczne skutki palenia papierosów. W tym roku, już po raz kolejny obchodziliśmy ten dzień wspólnie z młodzieżą. W ubiegłym roku została przeprowadzona akcja antynikotynowa w naszej szkole „Jabłko zamiast papierosa" http://lpzamosc.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=929:qjabko-zamiast-papierosaq-szkolne-akcje-profilaktyczne&catid=52:aktualnoci&Itemid=117 W tym roku, w związku z panującymi ograniczeniami związanymi z ochroną przed zarażeniem wirusem SARS-Cov-2, w ten dzień pani pedagog Ktarzyna Manachiewicz wspólnie z młodzieżą naszego liceum obchodzili w przestrzeni internetowej i zachęcali do celebracji tego dnia prezentując plakaty profilaktyczne. Pamiętając o niepokojących danych dotyczących młodzieży gdzie szacuje się, że co drugi nastolatek w Polsce pali. Naukowcy apelują, że zarówno osoby palące papierosy, jak i wapujące (używające papierosów elektronicznych i innych nowatorskich wyrobów tytoniowych), znacznie ciężej przechodzą infekcję koronawirusem. Niektóre badania wskazują na wyższe ryzyko infekcji SARS-CoV-2 u osób palących, ale wszystkie dowodzą cięższego przebiegu COVID-19 i większej częstości zgonów z tego powodu u osób palących i dlatego to doskonały moment na rzucenie palenia. I do tego właśnie zachęcają nas autorki poniżej umieszczonych prac: Emilia Niewożewska kl 1b, Olga Goworek, Alicja Przygon, Karolina Szyduczyńska kl. 2b, Klaudia Całka kl 3a.

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01