Rysunek i malarstwo

Przegląd semestralny 2015/16 klasa 2a gr1

 

...............................................................................................................................................................

Podstawowym przedmiotem artystycznym w liceum plastycznym jest rysunek i malarstwo.
To w tej pracowni pod wytrawnym okiem artysty - plastyka uczniowie poznają tajniki tych dwóch dyscyplin plastycznych.

 

>>zdjęcia z pracowni rysunku i malarstwa<< nauczyciel M. Sołowiej. Studium - rysunek postaci z modela, kl.IIIb

Opanowanie techniki rysowania jest niezmiernie ważne w procesie kształcenia, ponieważ rysunek poza zamierzoną i samodzielną wypowiedzią plastyczną - stanowi podstawę do wszelkich działań twórczych / w zakresie malarstwa, grafiki, rzeźby /.

Nauka rysowania rozpoczyna się od prostych ćwiczeń mających na celu wartościowanie linii różnych narzędzi rysunkowych a kończy na świadomym doborze środków plastycznych do określonego, zamierzonego celu.

 

Malarstwo to dziedzina sztuki plastycznej, której istotą jest posługiwanie się linią i barwą. Nauka polega na wyrabianiu wrażliwości i umiejętności odczytywania i analizowania barw. Tu także niezmiernie ważna jest znajomość narzędzi i technik malarskich, gdyż od dokładnej znajomości technologii malarskiej zależy wynik artystyczny i trwałość dzieła.

Oprócz zajęć na sztalugach w pracowni malarskiej uczniowie pracują w plenerze. W ramach tego przedmiotu, odbywają się programowe plenery malarskie, na które młodzież wyjeżdża grupowo w różne malownicze zakątki naszego regionu bądź kraju. Zaś efekty tej pracy można oglądać na wystawach po plenerowych w galerii szkolnej.

 

Przeglądy po I semestrze roku szkolnego 14/15 klas I-III

 

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01