Start

...................................................

POŻEGNANIE Z PANIĄ PROFESOR MARIĄ MAJDAN

DSC 0793

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=595#sigFreeId47c0e86661

Madame le Directeur,

Madame le Professeur,

Marie,

 

Losy rzuciły nas w różne strony świata. Pełnimy różnorakie życiowe role. Nie wszyscy możemy być dzisiaj na tej ostatniej z Panią lekcji, tu na ziemni, już nie lekcji języka francuskiego ale lekcji życia.

Poznaliśmy się wszyscy, przed wieloma laty, w szkole artystycznej w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Nasza znajomość, więzi przyjaźni i sympatii przetrwały lata zataczając zdecydowanie dalsze kręgi aniżeli mury szkoły.

Dzisiaj - zasmuceni, zadumani, łączymy się z Panią w bezkresnych przestrzeniach wspomnień, łączymy się również z Pani siostrą Haliną, z całą Rodziną, znajomymi i przyjaciółmi z Olsztyna. Łączymy się we wspólnej modlitwie uczestnicząc w liturgii Mszy św. w zamojskiej Katedrze, w świątyni, która przez lata była dla Pani miejscem skupienia i rozmowy z Bogiem.

Kiedy pogrążeniu w smutku, w tęsknocie kreślimy w myślach te słowa Pani jest już w innych,  pozaziemskich przestrzeniach. My, zostając tutaj, po tej stronie ziemskiego pielgrzymowania, czujemy wielką pustkę, stratę, żal. Stając tak strapieni pragniemy ze wszystkich sił zatrzymać czas, zdążyć przed utratą, ocalić choć chwilę z tamtych lat, zapamiętać przekazywaną wiedzę, gest dłoni, ulotność uśmiechu, siłę spojrzenia, dobrą energię, wiarę, głęboką wiarę, że wszystko w życiu jest ważne i ma głęboki sens.          

Więcej…

Śp. Maria Majdan

ŚP.

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01