Start

Wycieczka do Muzeum Narodowego w Warszawie

W dniu 24 października b.r. uczniowie klas pierwszych i drugiej udali się do Muzeum Narodowego w Warszawie pod opieką nauczycieli : Anety Majewskiej, Marzeny Tadeusz oraz Wojciecha Duklewskiego.

Uczniowie zwiedzili Galerię Faras - jedyną w Europie ekspozycję średniowiecznego malarstwa nubijskiego z Doliny Nilu. Następnie nasi uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych : klasy pierwsze wysłuchały wykładu p.t. "W blasku średniowiecza", a klasa druga wykładu p.t. "Młoda Polska - artystyczna różnorodność".

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=570#sigFreeId7a21b5c765

Galeria Revia Park

plakat netPLAKAT net1

...................................................

 Dnia 24 października 2014 r. uczestniczyliśmy w otwarciu wystawy w zamojskiej Galerii BWA - „Sezonowe scenografie architektoniczne w Zamościu według projektu Ewy Górskiej”
EWA GÓRSKA (z domu Kłyś) ukończyła nasze Liceum w 1991 roku. Studia inżynierskie odbyła w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Dyplom z oceną celującą uzyskała na warszawskiej ASP - na Wydziale Architektury Wnętrz w Pracowni prof. Przemysława Krajewskiego, aneks w Pracowni Malarstwa prof. Andrzeja Zwierzchowskiego. Zajmuje się projektowaniem wnętrz i mebli, także ilustracją i scenografią. Prowadzi zajęcia artystyczne w Międzynarodowej Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Warszawie.
Na wystawie w zamojskiej Galerii BWA Ewa pokazała całościowe rozwiązanie projektowe systemu ekspozycyjnego przeznaczonego do organizowania imprez kulturalnych i handlowych, adresowanych do masowej publiczności, odbywających się na zamojskim Rynku Wielkim w ciągu całego roku. Jak czytamy w recenzji prof. P.Krajewskiego - „logicznie skonstruowana, z dużą kulturą artystyczną praca studyjno-koncepcyjna inspirowana jest fortyfikacjami Zamościa”.
Mąż Ewy – Wojciech Górski – jest także absolwentem naszej Szkoły. Zajmuje się ilustracją książkową i grafiką reklamową. Współpracuje z wydawnictwami takimi jak PWN, Wilga, PPiW.  

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=570#sigFreeId598934d77c
                                                                                                                                                                                    fot. J. Zimon

......................................

2003 3

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=570#sigFreeIdd65e49747d

                           W imieniu szkolnej społeczności zamojskiego Liceum Plastycznego – Pana Profesora Mariana Kędrę – w dniu 18 października 2014 na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Peowiaków - pożegnała Izabela Winiewicz- Cybulska:

                                      „Poeta napisał: O przyjdź jesienią
                                                             W chwilę zmierzchu senną, niepewną,
                                                             i dłonie swe przejrzyste, miękkie, woniejące
                                                             na cierpiące połóż mi skronie
                                                             O śmierci...
                                                                                           (W. Korab-Brzozowski)

        Śmierci, która do każdego przychodzisz tylko raz, a przed dwoma dniami przyszłaś tu właśnie w ten jesienny październikowy dzień,
by zabrać z naszego grona kochanego przez nas wszystkich Profesora Mariana Kędrę.... pozwalasz nam dziś na chwilę refleksji, zadumy
i wspomnienia.
         Marian Kędra urodził się dnia 10 stycznia 1939 roku w Zamościu. W roku 1957 rozpoczął studia na Wydziale Ceramiki i Szkła Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom magistra sztuki w zakresie ceramicznego malarstwa architektonicznego uzyskał w 1965 roku. Od 1966 do emerytury w 2004 roku pracował w zamojskim Liceum Plastycznym, którego sam był absolwentem. Tu stworzył szkolną pracownię ceramiczną funkcjonującą do dziś. Oprócz ceramiki prowadził zajęcia ze snycerstwa, a przede wszystkim z rysunku i malarstwa. Ale – jak wspomina jedna z uczennic  
– Profesor uczył nie tylko malarstwa. Uczył nas życia. Jego życzliwość, pogoda ducha, pozostawiły trwały ślad w świadomości chyba wszystkich, którzy spotkali go na swej zarówno zawodowej jak i artystycznej drodze. Był nauczycielem wymagającym i życzliwym, który lubił swoich uczniów i ta sympatia była odwzajemniana. Wymagania, które przed nami stawiał – jak wspominają absolwenci – traktowaliśmy jako wyzwania na drodze twórczego doskonalenia. Ceniliśmy Profesora za jego pasję, którą potrafił nas zarażać – i za to dziś szczególnie mu dziękujemy. 

       Pan Profesor Kędra był lubiany i szanowany przez wszystkich – lubiliśmy zwłaszcza jego niezwykłe poczucie humoru w pracy z uczniami w kontaktach zawodowych i towarzyskich. Zapamiętamy go jako twórcę wrażliwego – artystę malarza, autora obrazów tchnących ciepłem i pogodą.
To ciepłe wspomnienie pozostanie w nas na zawsze.
       Rodzinie Pana Mariana Kędry, a przede wszystkim Pani profesor Teresie Kędrowej – my – jej koleżanki i koledzy z pracy, także uczniowie i absolwenci Liceum Plastycznego w Zamościu, składamy dziś wyrazy głębokiego i szczerego współczucia." 

Plener

BARWY ROZTOCZA - Krasnobród 2014

W Krasnobrodzie w dniach od 15 do17 października 2014 r. odbył się plener malarski pt.”Barwy Roztocza”. Atmosfera pracy oraz wspaniały klimat relacji wzajemnych dopełniony mikroklimatem regionu sprzyjały w poszukiwaniu nowych rozwiązan formalnych. Malowanie w plenerze oraz koloryt cudownej polskiej jesieni pobudzały wrażliwośc malarską uczestników pleneru. Jesienne słońce podkreślało wyraziście złocienie ,wyrafinowane czerwienie i ugry roztoczańskiej krainy. Paleta barw Roztocza jest wyjątkowa a jej malowanie przeżyciem niezapomnianym. Natomiast wieczorem po korekcie dnia i po kolacji odbywały się zajecia z rysunku - szkicownie postaci z natury. Wkrótce zapraszamy na wystawę poplenerową.

                                                                                                              opr. Marek Sołowiej

UCZESTNICY PLENERU :

KLASA 3

1.MANUELA PRZYTUŁA

2.PAULINA SOKOŁOWSKA

3.KATARZYNA PASZKO

4.MONIKA SZCZERBA

KLASA 4

5.NATALIA SIEMKO

6.PAULINA WUJEC

organizator, wychowawca i opiekun artystyczny

MAREK SOŁOWIEJ

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=570#sigFreeId1b29c51732

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01