Start

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Z tej okazji uczennice z kl. 2a Kinga Wójtowicz oraz Agnieszka Gawda zorganizowały w szkole „pocztę życzliwości”. Każdy, kto miał ochotę mógł napisać parę miłych słów wybranej przez siebie osobie. Życzenia, pozdrowienia zbierane były przez 2 dni do „pudła pełnego uśmiechu”. Wszystkie życzenia, a było ich 141, dnia 21 listopada trafiły do adresatów, wywołując uśmiech na niejednej twarzy. W akcję włączyli się również nauczyciele. Ponadto uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły otrzymali uśmiechniętą buźkę
w postaci naklejki jako symbol życzliwości.

    Każdemu życzymy wszystkiego najlepszego nie tylko w Dniu Życzliwości
i Pozdrowień. Jak mawiają niektórzy „TO DZIAŁA” ;-)

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=555#sigFreeId0a7cc717fc

ŚWIATOWY DZIEŃ PIERNIKA W NASZEJ SZKOLE

Dzień Misia i Katarzynki z pomocą dzieciom
Co ma piernik do misia? Ma i to sporo. 25 listopada obchodziliśmy Dzień Misia połączony ze świętem pierniczka. W naszej szkole ostanowiliśmy zadziałać również charytatywnie.
Aby dodać młodzieży ochoty do przynoszenia zabawek i słodyczy dla dzieci, dyrekcja przyznawała tego dnia "nietykalność" za posiadanie pluszaka. Takiego misia, oprócz do obrony przed złą oceną, mogliśmy wykorzystać w bardziej szczytnym celu. DO dpowiednio ozdobionych i oznaczonych pudeł, uczniowie i nauczyciele, wrzucać mogli przez kolejny tydzień podarunki dla potrzebujących. 
Z okazji Katarzynek Samorząd Uczniowski miał do zaoferowania wyśmienite ciasteczka. Zarówno pierniczki korzenne jak i tradycyjny polski piernik przypadły do gustu wszystkim smakującym. Nie można było obejść się bez kolejnej porcji.
View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=555#sigFreeIda8e1a26037

UWAGA!

 

 Zmiana terminu rozstrzygnięcia II edycji konkursu GENIUSZ KRESÓW pt.”BRUNO SCHULZ – ucieczka od rzeczywistości”. Nadsyłanie prac do 26 listopada 2014 roku

Organizatorzy.

Spotkanie z panią Jolantą Sprawką ze Stowarzyszenia Kobiet po Leczeniu Raka Piersi „AMAZONKI”

W środę 19 listopada 2014 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu poprowadzonym przez panią Jolantę Sprawkę na temat profilaktyki raka piersi.

Prowadząca zwróciła uwagę na to, że leczenie raka piersi zależy od jego rodzaju i stopnia zaawansowania choroby. Faktem jednak niezaprzeczalnym jest to, ze rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny, a guz można usunąć zachowując pierś. Regularne specjalistyczne badania piersi u kobiet umożliwiają wczesne wykrycie nowotworu. Prowadząca uwrażliwiła młodzież na motywowanie rodziców do przeprowadzania badań profilaktycznych pod kątem nowotworów. Zwróciła uwagę jak ważna jest systematyczna samokontrola i regularne specjalistyczne badania piersi u kobiet już od najwcześniejszych lat.

Organizatorami spotkania były pani Katarzyna Manachiewicz – pedagog szkolny i pani Anna Wawrzkiewicz – pielęgniarka szkolna.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=555#sigFreeIdd70385aafe

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01