Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Dzień Sportu w Liceum Plastycznym.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego.

Reprezentacja nauczycieli w składzie p. Mateusz Kitka i p. Marcin Ciecierski pokonała reprezentację uczniów w składzie Elżbieta Wrotniak i Igor Klukowski. 

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Do zobaczenie na kolejnych zawodach.

FRESCOPOLIS po raz drugi

 Dnia 15 czerwca 2014 zakończył się II Międzynarodowy Festiwal Fresku FRESCOPOLIS. Byliśmy świadkami zamojskich narodzin tej imprezy. Na przełomie września i października 2013 roku VICO CALABRO, twórca międzynarodowej szkoły fresku „Frescopolis”, niekwestionowany w świecie znawca tej techniki, członek włosko-japońskiej komisji „opiekującej się” malowidłami Giotta w Asyżu               i w Padwie, pojawił się w Zamościu pierwszy raz, aby poprowadzić warsztaty mokrego fresku. Wzięliśmy udział w uroczystym odsłonięciu realizacji, która powstawała pod kierunkiem Vico w jednej z sal Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.
W warsztatach brał czynny udział nasz nauczyciel Maciej Sęczawa. Zanim oficjalnie odsłonięto malowidło, p. Sylwester Piędziejewski – artysta i pedagog związany z katedrą malarstwa sciennego warszawskiej ASP – wygłosił odczyt na temat technik ściennych, ilustrując go przykładami realizacji, w których sam uczestniczył. Mieliśmy możliwość rozmowy z Vico Calabro (tłumaczem języka włoskiego była nasza absolwentka Wioletta Lewandowska, która zna Calabro od wielu lat i jest inicjatorką zamojskiej edycji Frescopolis). Podobnie było i tym razem. Spotkaliśmy się przy malowidle, które „szkoła” Vico wykonała na zewnętrznej elewacji budynku przedszkola znajdującego się tuż obok Nowej Bramy Lwowskiej. Vico jest zainteresowany naszym Liceum. Obiecał, że pomoże nam w organizacji warsztatów fresku, tak, aby zainteresować nim młodzież i może nie tylko z naszego „plastyka”. Odwiedzi nas na pewno przy okazji następnej wizyty w Polsce.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=505#sigFreeIdedde5a16bb
 

 FrescoPolis -fot Janusz Zimon 2014r 1a

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=505#sigFreeId85b823fad9

Fot.
 H.Szkutnik
P.Malczenko
I.Winiewicz
J. Zimon

Wycieczka

    Pięknego, bardzo słonecznego dnia 11 czerwca 2014 roku, 17-osobowa grupa uczniów klasy IIA wybrała się na jednodniową wycieczkę. W ryzach starały się ich utrzymać panie Justyna Kowalska, Anna Świszcz i Anna Ważny. Wyruszyli bladym świtem. Pierwszy przystanek - Łańcut. W zamku, oranżerii i powozowni było tak dużo do zobaczenia, że nie zdążyli zrobić grupowego zdjęcia. 2 godziny i kilometry serpentyn później dotarli do Zamku w Sanoku. Pojechali głównie by obejrzeć dzieła Z. Beksieńskiego i nie zawiedli się! Sale pękały w szwach od ilości fotografii, rysunków i obrazów genialnego artysty. W drodze powrotnej zdążyli jeszcze zaczepić o Zamek w Krasiczynie. Tam obejrzeli park i zażyli świeżego powietrza. Wycieczka zakończyła się wesołymi śpiewami. Szczęśliwie dotarliśmy do domu.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=505#sigFreeId51f8221a33

„Wieczor marzeń w zoo” („Dreamnight at the zoo”)

     DSC 2125   W piątek, 6 czerwca 2014 r., w Zamojskim  Ogrodzie Zoologicznym odbyła się kolejna edycja „Wieczoru marzeń w zoo” („Dreamnight at the zoo”) - imprezy charytatywnej dla dzieci chorych i niepełnosprawnych z naszego regionu.

            Od kilku lat w akcji tej uczestniczy  młodzież z naszej szkoły. Jak co roku  uczniowie pod opieką p. A. Świszcz i A. Ważny malowali przybyłym dzieciom twarze. W akcji udział wzięli uczniowie klas I ( Julia Dacka, Kinga Wójtowicz i Jagoda Zirebiec),  klas II ( Monika Szczerba), klas III (Ewelina Kaszak, Natalia Siemko, Samuel Seniw) oraz Natalia Szczerba tegoroczna absolwentka  naszego liceum.

            Mnóstwo uśmiechów i widocznej wszędzie radości sprawiło, iż nie możemy doczekać się kolejnej  edycji „Wieczoru Marzeń w ZOO”.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=505#sigFreeId973a16e7d6

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01