Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Maturzyści na warsztatach z "AUTOPREZENTACJI"

 Bez nazwy-1    Okres szkoły jest czasem, kiedy młodzież musi często prezentować się przed innymi. Jest to szczególnie odczuwalne, kiedy zbliżają się egzaminy maturalne i rośnie związany z nimi stres oraz trema przed wystąpieniami publicznymi. Czasem brak wiedzy na temat autoprezentacji, a także brak możliwości uzyskania informacji zwrotnych od innych osób na swój temat są głównymi przyczynami lęku przed wystąpieniem na forum. Sztuka efektywnej autoprezentacji jest czymś więcej niż umiejętnością prezentowania siebie przed innymi ludźmi. Skuteczna autoprezentacja to świadomość siebie, swoich mocnych stron oraz obszarów do pracy. Jest to umiejętność, która pozwala w sposób spójny - z uwzględnieniem mowy ciała i aspektów niewerbalnych - kreować swój wizerunek.
     W ramach zorganizowanych warsztatów młodzież klas maturalnych miała okazję poszerzyć swoja wiedzę na temat autoprezentacji werbalnej i niewerbalnej.
     Spotkanie warsztatowe odbyło się 9 stycznia br. które poprowadziła p. Ewa Olejniczak doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery z Zamościa.

                                                                                   Opr. Katarzyna Manachiewicz

Piknik Mikołajkowy - akcja charytatywna

      Coroczną tradycją naszej szkoły stał się „Piknik Mikołajkowy”, który zorganizowany został przez uczniów klasy IV a, ceniących sobie niesienie pomocy potrzebującym. Podczas pikniku nasi wolontariusze sprzedawali przygotowane przez siebie smakołyki: piernikowe choinki, makowe ciasteczka, ciepłe kanapki i inne świąteczne łakocie. A wszystko podane w atmosferze ciepłego blasku lampek choinkowych i świątecznych ozdób.

       Wszystkim tym, którzy uczestniczyli w tej akcji serdecznie dziękujemy. Zebrane środki przeznaczone zostaną na wsparcie Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łabuniach.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=50#sigFreeId2f97f58607

Kiermasz

plakat07

Mikołajki

DSCN4869     Poraz kolejny uczniowie naszej szkoły udowodnili, że mają wielkie serce i nie jest obojętny im los dzieci. Dla podopiecznych Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu, młodzież zbierała cukierki, słodycze, zabawki oraz inne upominki, które z okazji Mikołajek powędrowały w rączki maluchów. Słodkie upominki sprawiły, iż w dziecięcych serduszkach zagościło szczęście, radość, ciepło oraz nadzieja, że Święty Mikołaj pamięta o wszystkich.

Mikołajkowy Dzień Pomiaru Ciśnienia RR

20171206 094154

      6 grudnia 2017 r. w Liceum Plastycznym odbył się „Mikołajkowy Dzień Pomiaru Ciśnienia RR". Celem badań profilaktycznych było zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z występowaniem chorób takich jak: nadciśnienie tętnicze, choroby serca oraz propagowanie zdrowego stylu zycia. W badaniach wzięli udział uczniowie, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy szkoły. Pomiaru ciśnienia dokonywała pielęgniarka szkolna p.Elżbieta Szeląg przy pomocy wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu.

                      Opr. Katarzyna Manachiewicz

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=50#sigFreeId0dec1f2c28

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01