Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Konrad Makowski - rzeźba

plakat jpg

 

    24 września br. w szkolnej galerii ,, Patio I '' odbył się finisaż wystawy rzeźby Konrada Makowskiego, absolwenta naszego liceum , studenta 5 roku Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie. Przez blisko miesiąc mogliśmy oglądać kilkanaście prac Konrada wykonanych w różnych technikach i materiałach ( brąz, drewno, kamień). Wystawę przygotował Tomasz Bełech.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=50#sigFreeId71fbcc1c41

Snycerze na Plenerze

      W dniu 20 września br. w  Ogrodzie Zoologicznym im. Stefana Milera w Zamościu, odbył się  wernisaż wystawy poplenerowej rzeźby w drewnie.  Był on zwieńczeniem dziewięciodniowych zmagań uczennic klasy trzeciej i czwartej oraz nauczycieli  naszego liceum.    Podczas pleneru, który odbył się w dniach 04 - 14 września br., a którego pomysłodawcą był v-ce dyrektor zamojskiego Zoo pan Łukasz Sułowski, powstało  sześć  rzeźb wykonanych  z topoli  ( struś, mors, krokodyl, wąż, niedźwiadek i rekin).  Plener  był  bezcennym  doświadczeniem dla młodych snycerzy, którzy mogli zmierzyć się z dużym formatem rzeźby plenerowej.
 W otwarciu wystawy uczestniczyli szanowni goście zaproszeni przez panią dyrektor Marzenę Tadeusz: prezydent miasta Zamość pan Andrzej Wnuk, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu pani Małgorzata Bzówka ,  dyrektor  Zamojskiego Zoo pan Grzegorz Garbuz.
W plenerze uczestniczyły uczennice klasy IV b:  Agnieszka Pyć, Agnieszka Hrycuniak, Dominika Małka, Paulina Mil, Julia Chadaj, Weronika Grzywaczewska, Weronika  Nowosad oraz uczennice klasy III b: Anna Abramek, Wiktoria Banasiak, Patryzia Kot, Kalina Kucharska, Klaudia Nizioł, Ewa Wudniak. Uczennice pracowały pod opieką artystyczną pana Wojciecha Duklewskiego i pana Tomasza Bełecha.          

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=50#sigFreeIde8c1e3885b
                                                                                      

Wystawa absolwentki naszego liceum Aleksandry Dziekan

      Cieszymy się, iż kolejny raz możemy oglądać wystawę, gdzie swoje prace prezentuje absolwentka naszej szkoły. Tym razem jest to wystawa Aleksandry Dziekan studentki I-go roku Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej – Wydziału Artystycznego w Lublinie.
    Zawsze pasjonowało ją malarstwo, co widać na reprezentowanych obrazach. Malarstwo studentki charakteryzuje się dużym wyczuciem kolorystycznym, szeroką gamą barwną.
    Aleksandra podczas wernisażu zachęcała młodzież do odważnego malowania, rzeźbienia, do ekspresyjnego wyrażania swoich uczuć oraz prezentowania swoich umiejętności warsztatowych poprzez twórczość.
Zapraszamy do obejrzenia klimatycznych pejzaży i martwych natur tworzonych z pasją. Wystawa została przygotowana pod kierunkiem p. Doroty Jasek.
    Serdecznie dziękujemy Oli za zaprezentowanie prac w naszym liceum i mamy nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=50#sigFreeIddbd8a0de3b

Prelekcja dla Rodziców

      Dopalacze dlaczego są tak niebezpieczne oraz uzależnienie od telefonów komórkowych. Profilaktyka uzależnień  prowadzona jest w polskich szkołach od wielu lat. Działania profilaktyczne koncentrowały się dotąd głównie wokół takich substancji jak alkohol, narkotyki czy nikotyna. W ostatnim czasie rynek  znacząco się zmienił i od kilku lat obserwujemy ekspansję nowego typu uzależnień a są to nowe środki psychoaktywne, tzw. dopalacze oraz uzależnienia od telefonu komórkowego. W tym celu w naszej szkole 17 września 2018 r.  zorganizowano dwie pogadanki profilaktyczne, tym razem adresatami spotkań nie była młodzież, ale ich rodzice.
    W pierwszej części spotkania, które poprowadziła p. Katarzyna Manachiewicz – pedagog szkolny  została poruszona tematyka dopalaczy, dlaczego są tak niebezpieczne.
    Pani pedagog poinformowała słuchaczy o niepokojącym zjawisku jakim są dopalacze a także uświadomiła rodziców, że dostęp do nich może mieć każdy młody człowiek.
Dodatkowo w czasie szkolenia rodzice mieli możliwość poznania różnych objawów działań tych niebezpiecznych substancji oraz konsekwencji ich używania. Omówione zostały: skutki zdrowotne działania nowych narkotyków, diagnostyka zatruć, problem zatruć z punktu widzenia ratownictwa medycznego oraz kierunki edukacji w zakresie zagrożeń wynikających z użycia tych szkodliwych substancji. Pani pedagog podkreślała, że substancje te w konsekwencji mogą prowadzić do trwałych skutków utraty zdrowia, a nawet życia człowieka. Dlatego ważne jest aby środowisko rodzinne, szkoła, świadomie i odpowiedzialnie wychowywali młodych ludzi, uświadamiali im niebezpieczeństwa związane z braniem narkotyków, ale przede wszystkim uczyli wartościowego i szczęśliwego życia.
    Kolejną częścią spotkania, była prelekcja psychologa p. Wiolety Kapuścińskiej, która dotyczyła poważnego w dzisiejszych czasach problemu jakim jest nałogowe korzystanie z telefonów komórkowych. Badania przeprowadzone przez fundacje dbam o mój zasięg pokazują, iż współczesna młodzież określana mianem cyfrowych tubylców, używa telefonów w każdym miejscu i o każdej porze. Jest to zjawisko niepokojące zarówno pod względem psychologicznym ale i stwarzającym zagrożenie dla życia (27% ankietowanych dopuszcza możliwość korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy bez zestawu głośnomówiącego).
    Poruszone tematy miały  ukazać  rodzicom czynniki chroniące, dziecko przed używaniem dopalaczy oraz zjawiskiem jakim jest fonoholizm a także zachęcenie rodziców do podjęcia wspólnych działań ze szkołą, które mogłyby ochronić ich dzieci przed różnymi szkodami wynikającymi z uzależnienia. Młodzież oczekuje odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się przykładu życia. Dlatego ważne jest, aby osoby dorosłe – rodzice, wychowawcy i nauczyciele pomagali im zrozumieć na czym budować fundamenty pod ich przyszłe życie.

Spotkanie z absolwentem naszego Liceum Igorem Klukowskim

     13 września br. gościliśmy absolwenta naszego Liceum Igora Klukowskiego, obecnie studenta Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie. W trakcie spotkania Igor przedstawił w skrócie historię ASP w Warszawie oraz przybliżył specyfikę studiów: poinformował naszych uczniów o zajęciach obowiązkowych takich jak: medalierstwo, architektura czy architektura wnętrz, które Igor uważa za pasjonujące. Dowiedzieliśmy się także o zajęciach uzupełniających proponowanych do wyboru na uczelni. Są wśród nich zajęcia z grafiki, fotografii, ceramiki, odlewnictwa, rzeźby w kamieniu i w drewnie. Igor opowiedział nam także jak wygląda dzień studenta na uczelni.

Po krótkim spotkaniu z młodzieżą, udaliśmy się do parku gdzie Igor powiedział o technice wykonania i źródłach inspiracji rzeźby, którą tam prezentuje.

Linki do artykułów:

zamosconline.pl

kurierzamojski.pl

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=50#sigFreeId6576e18aad

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01