Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

„FUTURYZM” w grafice cyfrowej

     Uczniowie II klasy specjalności projektowania graficznego w dniu 27 marca na wernisażu w Galerii Korytarz zaprezentowali swoje prace z grafiki cyfrowej. Tematem przewodnim wystawy był „Futuryzm", który odwoływał się do przyszłości, zaś prace prezentowały świat robotów, planetę i architekturę przyszłości. Początkiem stworzenia prac były fotografie, która następnie poddane zostały cyfrowej obróbce w programie graficznym Photoshop. Grafiki powstały w pracowni pana Mateusza Kitki. Zaprezentowane podczas wernisażu prace ukazały świat przyszłości widziany oczami autorów, który w dalekiej przyszłości może stać się codziennością.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=50#sigFreeId5613383bd9

FORMA UŻYTKOWA - Kaseton inspirowany naturą

     Uczniowie klasy II z grupy fotograficznej zaprojektowali i wykonali element przestrzenny – kaseton inspirowany szeroko pojętą naturą. W pomysłach i pracach znalazły się elementy zaczerpnięte ze świata przyrody i otaczającej Nas rzeczywistości. W projektach i zamysłach autorów zauważalne są detale, których nie dostrzegamy na co dzień. Elementy zostały poddane szczegółowej syntezie. Prace powstały w pracowni podstaw projektowania pod opieką pana Mateusza Kitki. Tak powstałe dzieła, niecodzienne i zaskakujące formy wystroju pomieszczeń zostały zaprezentowane w postaci wizualizacji przestrzennych, które można było podziwiać na ekspozycji mieszczącej się na szkolnym korytarzu.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=50#sigFreeId07137d2f9c

Pyszne babeczki dla schroniska

     Uczniowie LP w Zamościu wraz z Samorządem Uczniowskim upiekli przepyszne babeczki, które były sprzedawane 28 marca podczas przerwy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup karmy dla zwierząt przebywających w Zamojskim Schronisku.
Wszystkim kupującym, a także zaangażowanym w tą niezwykłą akcję serdecznie dziękujemy!!!

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=50#sigFreeId85a94cec19

XVII Góra Grosza

     Kolejny raz społeczność naszej szkoły włączyła się w ogólnopolską akcję Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Głównym celem akcji jest zbiórka monet, zaś zgromadzone i zebrane fundusze przekazane zostają na pomoc dzieciom, wychowujących się w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
     W tegorocznej XVII edycji udało Nam się zebrać rekordową ilość monet, co przełożyło się na pokaźną sumę.
Dziękujemy za zaangażowanie!!!

Wizyta w Banku Pekao S.A w Zamościu

     W piątek 23 marca br. uczniowie klasy II B i III B byli gośćmi Banku Pekao S.A. w Zamościu. Młodzi ludzie w trakcie spotkania z przedstawicielami banku poznali zasady pracy instytucji finansowej i jej funkcjonowanie na rynku. Uczniowie zapoznali się z długoletnią tradycją banku, różnorodnymi światowymi walutami oraz najnowszymi formami zabezpieczeń banknotów euro, dolarów, funtów i franków szwajcarskich. W przypadku naszej młodzieży bardzo ważna była szata graficzna polskich banknotów, zwłaszcza, że projekty banknotów wykonuje znany polski grafik Andrzej Heidrich, uczestnik międzynarodowych plenerów ilustratorów odbywających się na zamojszczyźnie. Dużym zainteresowaniem cieszył się banknot 500 zł z wizerunkiem Jana III Sobieskiego. Jedna z uczestniczek wycieczki, Wiktoria, mówi że „jej zainteresowanie wzbudziły zabezpieczenia banknotów i to, że pierwszy raz mogła dotknąć walutę innych krajów". Prelegenci przedstawili również oferty banku skierowane do młodych klientów.
W sumie wizyta w banku bardzo się podobała, nieczęsto przychodzi się tu „na wycieczkę", a może warto?

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=50#sigFreeIdb5863a6148

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01