Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Grafika cyfrowa inspirowana mistrzem Zdzisławem Beksińskim

W dniu 8 marca w Galerii Korytarz odbył się wernisaż pokonkursowych prac poświęconych twórczości artysty Zdzisława Beksińskiego. Wystawa prezentuje 10 prac zgłoszonych do III Ogólnopolskiego Biennale w Stronę Fantazji i Wyobraźni dedykowanego Zdzisławowi Beksińskiemu.W galerii zobaczyć można między innymi nagrodzone prace Krzysztofa Babieja ucznia kl. III a, który zdobył III miejsce oraz Mai Godziszewskiej  uczennicy klasy III a, która otrzymała wyróżnienie.
Wszystkie pracy wykonane zostały w technice grafiki rastrowej, w pracowni podstaw projektowania pod kierunkiem pana Mateusza Kitki.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=5#sigFreeId8791ae7438


PORTRET MISTRZA – RELIEF

      4 marca br. w szkolnej galerii PATIO odbył się wernisaż reliefów wykonanych przez kl. II B gr. I. Tematem przewodnim wystawy jest portret wybranego mistrza malarstwa. Reliefy zostały wykonane w pracowni rzeźby Tomasza Bełecha. Na wystawie możemy zobaczyć prace: Cypriana Bachty, Katarzyny Bojar, Michała Czugały, Natalii Jurczak, Iwony Łyś, Wiktorii Pokryszki, Alicji Siemko, Maksymiliana Stopy, Kamili Świrskiej, Patrycji Tracz, Katyryny Suminy.

Projekt plakatu Alicja Siemko.

Foto. Paweł Malczenko, Wojciech Duklewski

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=5#sigFreeId2914709c34

 


Zmiana harmonogramu warsztatów dla gimnazjalistów i uczniów klas ósmych.

Uwaga!

Informujemy, że następuje zmiana harmonogramu warsztatów dla gimnazjalistów i uczniów klas ósmych. Zajęcia będą odbywać się w godzinach od 10.00 do 11.30

Wystawa rysunku i malarstwa w galerii Patio

      8 lutego 2019 roku, w galerii Patio, odbył się wernisaż rysunku i malarstwa uczniów klasy trzeciej: Anny Abramek, Krzysztofa Babieja, Anny Graszy, Kaliny Kucharskiej, Dominiki Miciuły, Emilii Radzikowskiej. Prezentowane prace powstały pod kierunkiem nauczyciela rysunku i malarstwa pana Macieja Sęczawy. Zapraszamy do obejrzenia wystawy do końca lutego.

Spotkanie z psychologiem z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 1 w Zamościu

      W czwartek 7 lutego 2019 roku uczniowie klas IV uczestniczyli w zajęciach psychoedukacyjnych prowadzonych przez panią psycholog Joannę Kupczyńską-Juszczak z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej  nr 1 w Zamościu. Uczniowie poznali techniki radzenia sobie ze stresem przed maturą. Dowiedzieli się, że stres ma także pozytywny wymiar, gdyż mobilizuje do działania, sprawia, że człowiek lepiej się organizuje i opracowuje strategię radzenia sobie z trudną sytuacją.

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01