Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Integracja klas pierwszych

     27 września klasy pierwsze wraz z wychowawcami oraz paniami pedagog i psycholog wyjechały na zajęcia integracyjne do Krasnobrodu. Młodzież podczas spacerów miała okazję podziwiać walory krajoznawczo – kulturowe Roztocza. Wiele frajdy sprawiło wejście na Wieżę Widokową – gdzie, w pięknych okolicznościach przyrody, pan Mateusz Kitka przedstawił uczniom podstawowe zagadnienia na temat kompozycji kadru. Tę wiedzę młodzież miała okazję przełożyć na działania praktyczne, realizując w formie szkiców rysunkowych temat "Niezauważone piękno Krasnobrodu". Nie zabrakło również ogniska integracyjnego, podczas którego młodzież wraz z wychowawcami wzięła udział w warsztatach przeprowadzonych przez panie pedagog i psycholog. Zajęcia sprzyjały poznaniu się, zwiększaniu spójności grupy, stwarzaniu poczucia bezpieczeństwa, akceptacji, szacunku i tolerancji.
     Wyjazd zorganizowali pani Małgorzata Godzisz i pan Mateusz Kitka.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=5#sigFreeId4f4518800d

Wystawa malarstwa Elżbiety Dudziak - absolwentki naszego liceum

26 września br., w galerii "Korytarz" odbył się wernisaż malarstwa Elżbiety Dudziak, absolwentki Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu, obecnie studentki pierwszego roku drugiego stopnia na kierunku Sztuka i Wzornictwo Szkła we Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Prezentowane obrazy należą do cyklu portretów wykonanych w pracowni malarstwa ad. Michała Sikorskiego. Cechą łączącą wszystkie eksponowane prace jest portret bez zaakcentowanych elementów twarzy. Tego typu malarstwo pokazuje subiektywne odczucia studentki co do charakterystyki portretowanych osób. Kolory użyte do namalowania prze nią ludzi posiadają symbolikę uwidaczniającą ich osobowość.

Po wernisażu nasza absolwentka przedstawiła uczniom prezentację multimedialną przybliżającą specyfikę uczelni i kierunku.

Wystawa czynna do 13 października br.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=5#sigFreeId873e8aa441

PREZYDENT MIASTA ZAMOŚĆ PAN ANDRZEJ WNUK I LICEUM PLASTYCZNE im. B. MORANDO w ZAMOŚCIU ZAPRASZAJĄ DO UDZIAŁU W KONKURSIE

konkurs unesco

REGULAMIN

KARTA

Nasi uczniowie laureatami konkursu fotograficznego "Roztocze w obiektywie"

     Dnia 18 września 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu został rozstrzygnięty regionalny konkurs: fotograficzny "Roztocze w obiektywie". Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z czterech powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego.
Na konkurs wpłynęły 73 prace, w kategorii gimnazja – 44 prace, w kategorii szkoły ponadgimnazjalne 29 prac.

     Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe lokaty:

I miejsce – Justyna Nowosad „Samotność – zalew Echo"
II miejsce – Magdalena Franczak „Bukowa Góra"

wyróżnienie - Patrycja Świergoń „Konik polski – staw Echo"

Prace fotograficzne powstały w pracowni fotografii artystycznej prowadzonej przez Pana Pawła Malczenko.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=5#sigFreeId4881540b26

Wystawa rysunku i malarstwa Julii Zubali

      13 września br. w galerii Patio II, miało miejsce otwarcie wystawy Julii Zubali, uczennicy klasy IV a, z pracowni pana Macieja Sęczawy.
W wernisażu, oprócz uczniów i nauczycieli naszego liceum, wzięli udział członkowie rodziny Julii oraz gościnnie pan Andrzej Kluczkowski z Biura Posła na Sejm RP pani Agaty Borowiec.
A oto kilka słów od samej autorki prac:
"Inspiruję się postimpresjonizmem oraz szeroko pojętym koloryzmem. W malowaniu najswobodniej czuję się w martwych naturach, postrzegam je jako fragment wyrwany z rzeczywistości, fascynują mnie stare przedmioty, refleksy światła  to jak światło gra na metalu, jakie lśnienie wtedy daje i to w jaki sposób mogę to przedstawić. Prace są efektem eksperymentu. Nie boję się długich pociągnięć pędzla. Łącze ze sobą barwy dopełniające by dzięki kontrastowi uzyskać większy efekt."
 
                                                                                                                               Julia Zubala
 
Wystawa czynna do 29 września br. Zapraszamy do oglądania wystawy.
View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=5#sigFreeId22caf9b495
 

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01