Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Warsztaty teatralne

     11 kwietnia uczniowie klasy I a i II obejrzeli w Zamojskim Domu Kultury spektakl „Dziady" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Po widowisku młodzież miała okazję uczestniczyć w spotkaniu z aktorami , podczas którego artyści odpowiadali na pytania dotyczące specyfiki pracy w teatrze. Odbyły się również krótkie warsztaty sceniczne dla młodzieży. W ich trakcie trzy uczennice klasy pierwszej Julia Kowalewska, Julia Klimczuk i Julia Kendra miały okazję tworzyć małe etiudy i improwizacje teatralne u boku profesjonalnych aktorów. Dziewczyny udowodniły, że mają talent i pasję, ich starania zostały nagrodzone gromkimi brawami zgromadzonej widowni. Być może udział w tych warsztatach stanie się początkiem pięknej życiowej przygody z profesjonalną sceną. Wyjście zorganizowała pani Małgorzata Godzisz.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=5#sigFreeId63a8e62767

SPOTKANIE Z PANIĄ BEATĄ PACHLĄ

     Dnia 06.04.2018 r. w szkole odbyło się spotkanie z panią Beatą Pachlą. Prelekcja dotyczyła świadomego budowania relacji intymnych z drugim człowiekiem. Poruszono takie zagadnienia jak rozwój młodego człowieka, dbanie o zdrowie oraz odpowiedzialność za podejmowane decyzje.
     W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas pierwszych oraz klasa druga.

Nagrody na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim

      XVIII Ogólnopolski Festiwal Herbertowski, którego eliminacje odbywały się 6 marca 2018 w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie, zakończył się sukcesem dla dwóch uczennic Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu. Alicja Siemko zdobyła I nagrodę w kategorii plastycznej, natomiast Magda Michnowicz II nagrodę w kategorii fotograficznej. Honorowy patronat nad festiwalem sprawowała Katarzyna Herbert - żona poety.
Magda odkrywała arkana poezji Zbigniewa Herberta pod okiem pani Małgorzaty Godzisz, Ala pod okiem pani Małgorzaty Antosiak.

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem "Wolność w twórczości Zbigniewa Herberta", wiele jej odcieni można odnaleźć zarówno w tekstach poetyckich, jak i prozatorskich poety. Herberta nazwano kiedyś „poetą sumienia z wyostrzoną potrzebą wolności". To właśnie on ukazywał w czasach zniewolenia „potęgę smaku" i „postawę wyprostowaną". Był człowiekiem wolnym i niezależnym, niedającym się manipulować przez kogokolwiek. Wolność była dla niego wartością bezwzględną. Magda dokonała fotograficznej interpretacji wierszy "Sprawozdanie z raju" i „Dusza pana Cogito", natomiast Ala utworu "Kot" .

W konkursie wzięło udział ponad 160 uczniów z całej Polski. Prezentacja zwycięzców i wręczenie nagród nastąpiło podczas Koncertu Laureatów 22 marca w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.

Wolontariat w bibliotece

     Nasi wolontariusze starają się na różne sposoby pomagać tym, którzy tego potrzebują dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Tak stało się i tym razem. W dniach 27-28. 03.2018 r. młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z nadejściem wiosny wykonała malunki na ścianie w Książnicy Zamojskiej, przygotowując tym samym pomieszczenie klubowe dla przyszłych WOLONTARIUSZY1f603.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=5#sigFreeId6f9c450b51

„FUTURYZM” w grafice cyfrowej

     Uczniowie II klasy specjalności projektowania graficznego w dniu 27 marca na wernisażu w Galerii Korytarz zaprezentowali swoje prace z grafiki cyfrowej. Tematem przewodnim wystawy był „Futuryzm", który odwoływał się do przyszłości, zaś prace prezentowały świat robotów, planetę i architekturę przyszłości. Początkiem stworzenia prac były fotografie, która następnie poddane zostały cyfrowej obróbce w programie graficznym Photoshop. Grafiki powstały w pracowni pana Mateusza Kitki. Zaprezentowane podczas wernisażu prace ukazały świat przyszłości widziany oczami autorów, który w dalekiej przyszłości może stać się codziennością.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=5#sigFreeId5613383bd9

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01