Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Oceń swoje możliwości

Resized 20181120 123809      W dniu 20.11.2018 r. pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP przeprowadzili zajęcia w kl. II a z zakresu wyboru ścieżki edukacyjno-zawodowej, poznania mocnych i słabych stron. Zajęcia miały na celu uświadomienie młodzieży jak istotny jest właściwy i przemyślany wybór odpowiedniego wykształcenia, aby móc w przyszłości realizować się zawodowo.
Pośrednik pracy wytłumaczył na czym polega jego praca, w jaki sposób są pozyskiwane oferty pracy. Przedstawił metody poszukiwania pracy oraz zaprosił do odwiedzenia siedziby CEiPM OHP w Zamościu i zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy dla młodzieży.
Młodzież z zainteresowaniem słuchała informacji przekazanych przez doradcę zawodowego i pośrednika pracy.

Koncert z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Powstania zbrojne, spotkania dyplomatyczne oraz literatura, muzyka budujące narodową tożsamość i pokrzepiające serca – wszystko to doprowadziło do pamiętnego roku 1918, dzięki któremu w 2018 roku świętować możemy 100 lat Polski niepodległej. Z tej okazji uczniowie Liceum Plastycznego i Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu przygotowali wyjątkowy koncert upamiętniający słowem i muzyką trudne wydarzenia tamtych czasów, które doprowadziły do odrodzenia Polski.

W wykonaniu młodych recytatorów z Liceum Plastycznego Klaudii Całki, Magdaleny Stopy, Dominiki Wolf, Dawida Blicharza i Tycjana Twardowskiego usłyszeliśmy fragmenty następujących utworów: „Ktokolwiek jesteś bez ojczyzny" Kazimierza Wierzyńskiego, „Mazowsze" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, „Ta, co nie zginęła" Edwarda Słońskiego, „Kwiaty polskie" Juliana Tuwima, „Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza, „Przesłanie Pana Cogito" Zbigniewa Herberta. Zespół wokalny ze Szkoły Muzycznej przygotowany przez panią Agnieszkę Brylewicz zaśpiewał „Przybyli ułani pod okienko" i „Świat cały śpi spokojnie" w opracowaniu Józefa Przytuły. Marta Sowińska zaśpiewała „Lecą liście z drzewa" Fryderyka Chopina, Zuzanna Korona zaśpiewała „Cztery pory roku" Stanisława Moniuszki, uczniowie klasy fortepianu pani Aleksandry Rudyk – Karolina Kisiak zagrała Balladę g-moll F.Chopina, Piotr Tymura zagrał Nokturn cis-moll F.Chopina. Uczeń klasy skrzypiec pana Władysława Swachy Paweł Mróz zagrał Poloneza koncertowego D dur op.5 Henryka Wieniawskiego.

Koncert w reżyserii i według scenariusza Małgorzaty Godzisz i Piotra Stopy odbył się 13 listopada 2018 w auli Szkoły Muzycznej.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeIdd6890b64b3


Konkurs

matejko matejko

Bezpieczny wyjazd do pracy za granicę

      W dniu 13.11.2018 roku, w klasach czwartych, zostały przeprowadzone, przez pośredników pracy z Młodzieżowego Biura Pracy, zajęcia pt.: "Bezpieczny wyjazd do pracy za granicę". Celem niniejszego spotkania było uświadomienie młodzieży w jaki sposób szukać ofert pracy za granicą, czym są agencje pośrednictwa pracy i na jakich zasadach takie agencje funkcjonują. Młodzież zapoznała się z różnicami w działalności agencji pośrednictwa pracy, które działają na terenie Polski oraz poza granicami naszego kraju oraz w jaki sposób można sprawdzić wiarygodność agencji pośrednictwa pracy. Dodatkowo młodzież miała możliwość uzyskania informacji na temat Europejskiej Karty Ubezpieczenia Społecznego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jakie formalności należy przygotować przed wyjazdem za granicę, jakie są zagrożenia wynikające z pracy nielegalnej. Pośrednicy pracy zwrócili również szczególną uwagę na proceder handlu ludźmi. Młodzież została poinformowana o stronach internetowych z ofertami pracy Eures, zostały także omówione aktualne oferty pracy.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeId30adf71c2c

Malarstwo Anny Abramek

      Przez cały listopad będziemy mieli okazję oglądać wystawę prac uczennicy klasy trzeciej, Anny Abramek.
Są to prace z okresu drugiej klasy, z wakacji oraz z obecnej klasy trzeciej. Uczennica najlepiej czuje się w malarstwie, co widać w jej martwych naturach, pejzażach, portretach... Prace cechuje duża wrażliwość malarska, ciekawie budowane płaszczyzny.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeId42766b8fd3

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01