Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

.

wigilia2018

Jasełka

      W czwartek 20 grudnia cała społeczność naszego liceum spotkała się na Jasełkach. Pani dyrektor Marzena Tadeusz przywitała zaproszonych gości z Zamojskiego Klubu Rotary: panią Elżbietę Szymańską, wiceprezydenta Klubu Rotary Zamość pana Krzysztofa Borka, nauczycieli oraz uczniów.

      Po złożeniu świątecznych życzeń przez panią dyrektor, głos zabrał pan Krzysztof Bork, który w skrócie przedstawił genezę Klubów Rotary na świecie. Pan wiceprezydent Klubu Rotary Zamość przybliżył zebranym misję jaką pełnią tego typu kluby na całym świecie. Następnie, zaproszeni goście wręczyli uczennicom naszej szkoły stypendia za osiągnięcia artystyczne. Stypendia otrzymały uczennice klas czwartych: Dominika Małka, Agnieszka Hrycuniak, Angelika Jastrzębska. Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych uczennic oraz z współpracy z Zamojskim Klubem Rotary.

      Po części oficjalnej, uczennice klasy I a zaprezentowały krótki montaż słowno-muzyczny, który przygotowały pod kierunkiem pani Justyny Kowalskiej. W przedstawieniu uczennice przypomniały widzom przesłanie zawarte w narodzeniu Dzieciątka Jezus wykorzystując do tego słowa ks. Jana Twardowskiego, Papieża Jana Pawła II oraz Zdzisława Kunstmana.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeIdd3eac3ebe6

Nie zaplącz się w sieci

     Komputer, Internet oraz telefon komórkowy to pożyteczne wynalazki, z których obecnie korzystają wszyscy – dzieci, młodzież oraz dorośli. Internet stanowi skarbnicę wiedzy i informacji, jest platformą, na której młodzież kontaktuje się z rówieśnikami, miejscem nauki, pracy itp. Należy jednak pamiętać, że wykorzystywany w sposób niewłaściwy, może wyrządzić sporo krzywdy. O tym przekonała się nasza młodzież 17 grudnia 2018 r z klasy 1 a i 1 b, podczas niecodziennego spotkania z funkcjonariuszem Miejskiej Komendy Policji w Zamościu. Zaproszony gość zajmujący się profilaktyką i prewencją kryminalną, przeprowadził z młodzieżą prelekcję na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów dostępnych w sieci.
     Mamy nadzieje, że dzięki spotkaniu z funkcjonariuszem Policji nasi uczniowie będą refleksyjnie i odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeIdaabab87b0f

Sukces naszych uczniów w III Ogólnopolskim Biennale „W Stronę Fantazji i Wyobraźni”

      Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż Krzysztof Babiej uczeń klasy 3 a specjalności projektowania graficznego zdobył III miejsce w III Ogólnopolskim Biennale „W Stronę Fantazji i Wyobraźni” dedykowanym Zdzisławowi Beksińskiemu. Krzysztof wykonał grafikę zatytułowaną „Mroczna Piramida –Delta 2”. Również w kategorii grafiki nasza uczennica Maja Godziszewska także z klasy 3 a otrzymała wyróżnienie. Maja swoją grafikę przedstawiła pt. „The Lamppost”. Organizatorem konkursu było Liceum Plastyczne im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. Nagrodzone prace powstały w pracowni p. Mateusza Kitki.  Na uwagę zasługuje fakt, iż na konkurs łącznie nadesłano 424 prace z 35 szkół artystycznych w Polsce, z czego w kategorii grafiki  zaprezentowano 102 prace, a do wystawy zakwalifikowano 16. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeIdf2b6cfc4fa

Kiermasz

do www kiermasz

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01