Start

Wystawa malarstwa Alicji Siemko w galerii Patio II

      W galerii ,,Patio II" prezentowana jest wystawa malarstwa Alicji Siemko, uczennicy klasy II b pracującej pod kierunkiem Macieja Sęczawy. Obrazy wyróżniają się: dynamiką kompozycji, ekspresją faktury, odwagą i wrażliwością kolorystyczną. Prezentowane prace świadczą o autentycznej pasji twórczej i samodzielności autorki. Wystawę można oglądać do dnia 07.06.2019r. Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeId9a0ce27594

Akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

      3 maja obchodziliśmy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów, czyli Święto Narodowe Trzeciego Maja, zwane również Świętem Konstytucji. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel.
Pani dyrektor Marzena Tadeusz przybliżyła nam historię uchwalenia Konstytucji a pani Anna Ważny z młodzieżą z klasy 1a i 2b przygotowała akademię podczas, której uczniowie przypomnieli historię tego wydarzenia:
Konstytucja 3 Maja 1791 roku była pierwszą spisaną ustawą zasadniczą w Europie i drugą na świecie – po Konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki. Konstytucja została uchwalona przez Sejm Czteroletni, obradujący pod węzłem konfederacji. Obowiązywała w sumie przez 14 miesięcy. Pomyślana jako zasadniczy krok na drodze naprawy państwa była próbą unowocześnienia ustroju upadającej Polski i ratowania jej suwerenności. Była (i pozostaje) jednym z fundamentów polskiej tradycji republikańskiej. Była punktem odniesienia dla tradycji i dążeń niepodległościowych w latach rozbiorów, okupacji i komunistycznego zniewolenia. Fakt, że została obalona na skutek interwencji rosyjskiej i kolejnych rozbiorów nie pozwolił na to, aby stała się jednym z fundamentów tożsamości europejskiej. Jednak jej znaczenie dla polskiego myślenia o wolności okazało się ponadczasowe: było powodem do dumy i źródłem wzmocnienia samooceny każdego z pokoleń przypominających Europie o prawie Polaków do wolności – stawiających postulat powrotu Polski na mapę polityczną kontynentu i pełnej niepodległości.

Dekorację przygotowała pani Dorota Jasek.

Wernisaż wystawy Ani Graszy

      7 maja 2019 roku w Tarnogrodzie w Szkole Podstawowej im. Marii Curii Skłodowskiej odbył się wernisaż wystawy Ani Graszy absolwentki tej szkoły.
Ania Grasza jest uczennicą klasy III Liceum Plastycznego, na wystawie prezentowała prace z pracowni martwe natury w technice olejnej oraz studia postaci w rysunku węglem, kredką, ołówkiem.
Na wernisażu zgromadzonej licznie młodzieży Ania opowiedziała na temat swojej pracy oraz o swojej szkole. Nauczyciel prowadzący pani Barbara Szeptuch.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeIde75e2f53a4

Nagroda naszej uczennicy w XI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Portret Rodzinny"

      Z przyjemnością informujemy, że Alicja Przygon uczennica naszego liceum z klasy I b otrzymała nagrodę wizytatora CEA Pani Jadwigi Kiszczak w XI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ,,Portret Rodzinny" organizowanym przez ZSP w Lublinie pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej. Alicji gratulujemy sukcesu.

Fotorelacja z wernisażu Portret Kobiety

     W galerii "Patio II" odbył się wernisaż prac projektu pod głównym tytułem „Portret Pań Młodych duchem". Tym razem tytuł wystawy to „Portret kobiet". Już drugi raz w szkole gościliśmy panie z Zamojskiego Centrum Wolontariatu, które chętnie przyjęły zaproszenie, by zostać modelkami dla naszych uczniów. W większości były to panie, które po raz pierwszy pozowały. Dla pań przygotowaliśmy gadżety które urozmaicą obraz. Panie skorzystały z rożnych ozdób - futrzanych kołnierzy, kapeluszy, biżuterii.
     Młodzież przedstawiła bardzo różnorodny sposób „widzenia" tej samej osoby. Paniom bardzo się podobało iż są inaczej przedstawiane na poszczególnych pracach, że widza siebie oczami młodych ludzi, co tez pozwala im popatrzeć na siebie w odmienny sposób. Prace na wystawie były wykonane głównie przez uczniów I-wszej i II-giej klasy, biorąc pod uwagę temat prac, uczniowie włożyli wiele zaangażowania i wrażliwości by podołać wykonaniu trudnego tematu jakim jest portret. Podczas wernisażu uczniowie z II-giej klasy recytowały wiersze o kobietach, były kwiaty dla pań, rozmowy na temat powstałych prac.
     Wystawę przygotowała Dorota Jasek, zaś inicjatorką spotkań młodzieży z portretowanymi paniami jest Katarzyna Monachiewicz.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeId3820b17f3a

Więcej zdjęć jak powstawały portrety można zobaczyć na stronie Szkolnego Klubu Wolontariatu

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01