Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Lekcja biblioteczna w Książnicy Zamojskiej

      W dniu 30 maja 2017 roku uczniowie klasy I uczestniczyli w lekcji bibliotecznej organizowanej przez Książnicę Zamojską im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu. W ramach zajęć uczniowie zwiedzili pomieszczenia biblioteczne oraz poznali specyfikę zasobów biblioteki oraz poznali zasady korzystania z elektronicznych baz w systemie PATRON i katalogu komputerowego Książnicy Zamojskiej.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeId0870e7edc7

WIECZÓR MARZEŃ W ZAMOJSKIM ZOO

     Tradycyjnie już od roku 2008 młodzież naszej szkoły bierze udział w przedsięwzięciu organizowanym przez Ogród Zoologiczny w Zamościu, skierowanym do osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin. 26 maja 2017 r. uczniowie pod opieką p. Anny Ważny i Anny Świszcz zaangażowali się w akcję malowania dzieciom twarzy.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeIdb9f18c0975

Uroczyste pożegnanie z klasą czwartą

      W dniu 22 maja br. odbyło się uroczyste pożegnanie klasy czwartej. Podczas uroczystości, pani dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy ukończyli Liceum Plastyczne z wyróżnieniem. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Gabriela Patro, Kinga Wójtowicz i Patryk Skoczylas. Pani dyrektor podziękowała uczniom za wspólnie spędzone cztery lata nauki zapraszając absolwentów  do odwiedzania naszej szkoły w przyszłości i życząc im dalszych sukcesów.

Z okazji pożegnania absolwentów, pani Anna Ważny z Samorządem Uczniowskim przygotowała film prezentujący sylwetki uczniów klasy czwartej.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeId335340a244

Wsi spokojne, wsi wesoła

     W dniu 19.05.2017 odbył się plener malarski w Muzeum Wsi Lubelskiej. Uczennice miały możliwość dowiedzieć się jak żyli ludzie w prowincjonalnym miasteczku, gdzie pani przewodnik opowiedziała Nam o szczegółach ekspozycji wnętrz m.in. warsztatu szewskiego, pracowni cholewkarskiej, mieszkania malarza szyldów.
     Istotą wizyty był jednak plener gdzie dziewczyny pośród zabytków architektury drewnianej mogły poczuć powiew minionych lat i przenieść sielski klimat na płótno, papier...
                Plener zorganizowała D. Jasek

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeId3bca5bd85b

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

fox     Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX zakończyła się sukcesem uczennicy klasy drugiej Angeliki Jastrzębskiej (opiekun p. Beata Cybulska), która w zmaganiach ogólnopolskich osiągnęła wynik DOBRY. Konkurs miał formę testu obejmującego tematykę z zakresu gramatyki, słownictwa, kulturoznawstwa oraz tzw. języka codziennego, a także zadanej lektury – „The Tempest" Williama Szekspira. Serdecznie gratulujemy!

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01