Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Mam prawo do mediacji

      W dniu 07.03.2018 r. odbyła się lekcja dla klas I z udziałem mediatora sądowego Sądu Okręgowego w Zamościu p. Józefem Piątkowskim. Hasłem przewodnim naszych zajęć był temat „Mam prawo do mediacji".
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali jaka jest rola mediatora sądowego oraz kiedy mamy prawo do mediacji. Prelegent przedstawił krótkie porównanie mediacji i negocjacji, szczególną uwagę zwrócił na fakt, iż załatwiając sprawę sporną między stronami na zasadzie mediacji – każda z nich jest „wygrana".
     Na zakończenie zajęć mieliśmy możliwość rozwiązania testu pod hasłem „Czy masz konfliktową osobowość?". Po obliczeniu punktów każdy uczeń mógł zinterpretować swój wynik wg. trzech kategorii: a) konfliktowość poniżej normy, b) konfliktowość w normie, c) podwyższona konfliktowość.
                                           Opr. Katarzyna Manachiewicz

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeId17740143ea

Wystawa studentów Wydziału Malarstwa

plakatnet2018    

 

     W Galerii ,,PATIO'' prezentowana jest wystawa studentów Wydziału Malarstwa z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Udział biorą nasi absolwenci Małgorzata Maciocha i Adam Melnyczuk oraz cztery osoby, które są z poza kręgu zamojskiego: Katarzyna Piątek, Sylwia Rams, Mateusz Pitala, Michał Iwański. Dla uczniów szkoły ma ona charakter edukacyjny, pokazuje różne techniki malarskie i rysunkowe. Serdecznie zapraszamy!

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeId57d845db4e

SZKOLNY KONKURS o STANISŁAWIE WYSPIAŃSKIM ROZSTRZYGNIĘTY

     We wtorek – 28 lutego 2018 – odbył się szkolny konkurs „Stanisław Wyspiański – życie i twórczość". Udział mogli wziąć wszyscy szczegónie zainteresowani twórczością tego wybitnego artysty, który zmarł 110 lat temu. W rocznicę jego śmierci – 28 listopada 2017 – spotkaliśmy się w Galerii Zamojskiej BWA na wykładzie poświęconym tej wybitnej osobowości polskiej sztuki. Warunkiem przystąpienia do konkursu było zapoznanie się z Wyspiańskim obecnym przede wszystkim w literaturze zgromadzonej w księgozbiorze biblioteki szkolnej. Konkurs miał formę testu internetowego i odbywał się w dwóch pracowniach informatycznych. „Podobało mi się, bo pytania miały ciekawą formę" - powiedziała Ala z klasy III. Taka internetowa forma była też „ciekawą"dla Agaty i Julki i na pewno dla pozostałych uczestników, bo taka formuła pozwala zawrzeć całe mnóstwo materiału ilustracyjnego. Ala doadaje, że „konkurs przyjemnie się rozwiązywało", choć wielu mówi, że był trudny, szczegółowy, ale też „oparty na ciekawostkach, które zapadają w pamięć". Gabrysia z kalsy IV dodaje, że pytania zachęciły ją do dalszego zgłębiania wiedzy o artyście i przyznaje, że popełniła „głupie błędy". Na pewno wiedzę o artyście będzie mogła teraz zgłębiać Kamila Wysocka z klasy IV b, która okazała się zdecydowanie najlepszą zdobywając 40 punktów na 46 możliwych – otrzymała główną nagrodę – książkę Łukasza Gwała pt. „Stanisław Wyspiański. Na chęciach mi nie braknie..." wydaną przez krakowskie Muzeum Narodowe w 2017 – w związku z obchodzonym w Krakowie Rokiem Wyspiańskiego. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Mazurek, również z klasy IV b, uzyskując 28 punktów, a trzecie (z różnicą 3 punktów) – Eliasz Hułas z klasy III a.
     Tak przedstawia się udział uczniów wg klas oraz średni – procentowy – wynik przypadający na jedną osobę:
kl. II A – udział wzięła 1 osoba – 28 %
kl. III A – 2 osoby – 43,5 % - II miejse
kl. III B – 5 osób – 34 %
kl. IV A – 3 osoby - 39 % - III miejsce
kl. IV B - 8 osób - 47 % - I miejsc

Najlepsi:
1. Kamila Wysocka IV B - 87%
2. Aleksandra Mazurek IV B - 61%
3. Eliasz Hułas III A - 54%
4. Katarzyna Borej IV B - 52%
Julia Szwed III B – 52%
5. Natalia Hałasa IV B – 50%
6. Alicja Orszewska III B – 48%
7. Gabriela Greszta IV A – 46%
8. Luiza Lizut IV B – 41%
9. Anna Adamczyk IV A – 35%
Agata Popik IV A - 35%
Dominika Małka III B - 35%
10. Michał Pańczyk III A – 33%

Przygotowanie konkursu:

Annna Świszcz i Izabela Winiewicz-Cybulska

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeId9e94d60806

Młodzież na spektaklu „Buziaki”

buziaki     26 stycznia br. młodzież naszego liceum miała okazję uczestniczyć w premierowym spektaklu teatru Panopticum „Buziaki", który odbył się w Sali koncertowej Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Buziaki to eksperymentalna opowieść o buncie dzieci przeciw dorosłym, o zmieniającym się świecie, rodzicielstwie, miłości i muzyce. Podjęte w spektaklu problemy widziane są z perspektywy dzieci porozumiewających się językiem ludzi dorosłych, ujęte w niekonwencjonalny kształt teatralny. Organizatorem wyjazdu była p. Katarzyna Manachiewicz – pedagog szkolny.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeIdffafacd8f7

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01