Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Młodzież na spektaklu „Buziaki”

buziaki     26 stycznia br. młodzież naszego liceum miała okazję uczestniczyć w premierowym spektaklu teatru Panopticum „Buziaki", który odbył się w Sali koncertowej Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Buziaki to eksperymentalna opowieść o buncie dzieci przeciw dorosłym, o zmieniającym się świecie, rodzicielstwie, miłości i muzyce. Podjęte w spektaklu problemy widziane są z perspektywy dzieci porozumiewających się językiem ludzi dorosłych, ujęte w niekonwencjonalny kształt teatralny. Organizatorem wyjazdu była p. Katarzyna Manachiewicz – pedagog szkolny.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeIdffafacd8f7

Wyróżnienie w 32 Konkursie Literackim „Debiut” 2018

      Pragniemy poinformować, że uczennica klasy I b Patrycja Mydlak zdobyła wyróżnienie w 32 Konkursie Literackim „Debiut” w kategorii Proza. Organizatorem konkursu był Zamojski Dom Kultury, zaś prace młodych adeptów pióra oceniało wymagające jury w składzie p. H. Radej oraz p. A. Wyłupek. Warto przypomnieć, iż literacki talent Patrycji został doceniony również w poprzedniej edycji konkursu, gdzie w tej samej kategorii zdobyła pierwsze miejsce.

     Patrycji serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych suksesów!

Konkurs graficzny organizowany przez kawiarnię Mazagran

I miejsce w konkursie na kartkę pocztową

      Miło nam poinformować, że Tycjan Twardowski, uczeń klasy II a, z pracowni pana Mateusza Kitki stworzył i wykonał zwycięski projekt graficzny w konkursie zorganizowanym przez zamojską kawiarnię MAZAGRAN. Konkurs polegał na stworzeniu indywidualnej i niepowtarzalnej kartki pocztowej nawiązującej tematyką do tradycji picia kawy i miasta Zamość.

      Tycjanowi serdecznie gratulujemy!

wizualizacja-pocztowki suknia-małe

Pracownicy Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu gościnnie w naszym liceum

      26 stycznia br. w naszym liceum mieliśmy zaszczyt gościć pracowników Uniwersytetu Artystycznego WRiDP w Poznaniu dr Rafała Kotwis oraz dr Marcina Radziejewskiego, którzy zaprezentowali pokaz multimedialny uczniom klas czwartych i trzecich.

 W trakcie prezentacji nasi licealiści dowiedzieli się jakie są wydziały na UAP, jak wyglądają tryby kształcenia, jakie specjalności proponuje ta uczelnia. Pracownicy UAP przedstawili także wachlarz przedmiotów kierunkowych na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych.

 Po interesującej prelekcji, grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach rzeźby „Studium głowy”, które poprowadzili pan dr Rafał Kotwis oraz pan dr Marcin Radziejewski. Było to niesłychanie ciekawe doświadczenie dla naszych uczniów, którzy dzięki uprzejmości pracowników UAP po raz pierwszy w życiu skorzystali z korekty dokonanej przez pracowników wyższej uczelni.

"Halloween" w Galerii Korytarz

      16 stycznia br., w Galerii Korytarz, odbył się wernisaż fotografii klasy I a zatytułowanej "Helloween", grupy prowadzonej przez pana Pawła Malczenko. Ten debiut artystyczny najmłodszych uczniów naszego liceum jest efektem pracy metodą projektu. Każde z wystawianych zdjęć to owoc współpracy kilku osób gdzie każdy z młodych twórców realizował się w tej dziedzinie, która pasjonuje go najbardziej takich jak makijaż, kostium, charakteryzacja modela. Dzięki temu ćwiczeniu uczniowie zapoznali się z podstawami pracy w atelier fotograficznym.

W trakcie uroczystośći gościliśmy także panią Jadwigę Stromkie Przewodniczącą  Zamojskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, która wręczyła nagrodę rzeczową, uczennicy klasy II a, Dominice Miciule za wykonanie projektu plakatu "KRS 1 %".

Dominice serdecznie gratulujemy zwycięstwa w konkursie!

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeIdbd723ee47f

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01