Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

     W czwartek 3 maja br., na Rynku Wielkim, poczet sztandarowy, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach 227.  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeIdbcd1eb4f82

Wycieczka Budapeszt – Wiedeń – Bratysława

W dniach 18-20 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej. W ciągu trzech dni odwiedzili aż trzy stolice położone nad Dunajem: Budapeszt – Wiedeń – Bratysława.
Wczesnym rankiem wyjechaliśmy do Budapesztu. Podróż rozpoczęliśmy od zwiedzania wraz z przewodnikiem Placu Bohaterów - najpiękniejszego reprezentacyjnego placu stolicy, po obu stronach placu podziwialiśmy okazałe budynki Muzeum Sztuk Pięknych oraz Pałacu Sztuki..

Więcej…

Upowszechnianie i promocja czytelnictwa poprzez realizację projektu

     W ramach upowszechniania i promowania czytelnictwa w naszej szkole uczniowie klasy IB w kwietniu 2018 na zajęciach z informatyki realizowali projekt na plakat, ilustrację promującą czytelnictwo. Celem projektu było motywowanie uczniów do czytania, rozwijanie umiejętności graficznych i kreatywności młodzieży. Część prac prezentowanych jest na tablicy przy bibliotece szkolnej.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeId182cea3853

I miejsce w Międzynarodowym Konkursie

     Miło nam podzielić się radosną wiadomością, że Angelika Jastrzębska z klasy III a została laureatką I nagrody V Międzynarodowego Biennale Miniatur, którego organizatorem jest Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych we Włocławku oraz Centrum Edukacji Artystycznej.

     Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Rok 1918 – początek i koniec". W konkursie brały udział prace z zakresu malarstwa, grafiki, tkaniny, rzeźby, związane tematycznie z wydarzeniami 1918 roku na ziemiach polskich i w Europie.

    Serdecznie gratulujemy Angelice oraz opiekunowi grupy tkackiej Pani Alicji Kowalskiej, a pozostałym uczennicom udziału w wystawie pokonkursowej.

V Międzynarodowe Biennale Miniatur 111

Angelika Jastrzębska
Bez tytułu
Haft ręczny, nici bawełniane,
Tkanina na ramce
Wym. 20cmx20cm

 

Młodzież na konferencji w ramach kampanii "Krajobraz Mojego Miasta"

     18 kwietnia br. nasi uczniowie uczestniczyli w konferencji w ramach kampanii "Krajobraz mojego miasta". Kampania Narodowego Instytutu Dziedzictwa Narodowego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na celu zwrócenie uwagi władz samorządowych, firm i instytucji oraz społeczeństwa na problem chaosu reklamowego i właściwego planowania przestrzeni miejskiej. W perspektywie czasu ma być inspiracją do wprowadzania korzystnych planistycznych i estetycznych zmian w naszym najbliższym otoczeniu.
Centralnym punktem konferencji był film „Krajobraz mojego miasta", który diagnozuje najpowszechniejsze problemy polskich miast 
i pokazuje, jak sobie z nimi radzić, a więc jak efektywnie ograniczać reklamowy chaos, dbać o miejską zieleń, w tym zabytkową, jak chronić dziedzictwo oraz miejsca pamięci.
Po projekcji filmu młodzież uczestniczyła w panelowej dyskusji z udziałem ekspertów.
- Prof. Magdaleny Gawin, Generalnego Konserwatora Zabytków,
- Dr Dariusza Kopciowskiego, Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
- Andrzeja Ćwieka, Burmistrza Nałęczowa,
- Ewy Furlepy, inspektora ochrony zabytków z Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Zamościu,
- Piotra Zająca, Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Zamość.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeIddbf4e2fce7

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01