Start

Dni Otwarte w Liceum Plastycznym im. Bernarda Morando w Zamościu 22 marca 2019

 


Spotkanie z grami planszowymi

       Gry planszowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży naszej szkoły. W związku z tym psycholog Wioleta Kapuścińska zainicjowała oraz zorganizowała spotkanie uczniów z grami planszowymi, które odbyło się dnia 7 marca 2019 r.
Przyniesione przez uczniów, jak i psychologa, gry były bardzo różnorodne - od bardzo popularnych gier jak: „Uno” oraz „Dos”, przez „Jengę”, „Mistakos”, „Scrabble”, do bardziej zaawansowanych i czasochłonnych, takich jak „Wsiąść do pociągu” czy „Osadnicy z Catanu”.
Korzyści z tego rodzaju przedsięwzięć jest mnóstwo, m.in.: relaksacyjna forma spędzenia czasu (w oderwaniu od tabletów i smartfonów), redukcja stresu, ale też ogromny trening mózgu (ćwiczenie koncentracji, pamięci, uwagi, spostrzegawczości, logicznego myślenia, kształtowanie wyobraźni, kreatywności). Ponadto -  rozwijanie umiejętności społecznych, wzmacnianie więzi, integracja z grupą, poznawanie samego siebie, kontrolowanie i wyrażanie emocji.
Młodzież spędziła czas w duchu zdrowej  rywalizacji i wyraziła chęć oraz gotowość do udziału w kolejnych spotkaniach, w związku z czym przedsięwzięcie to będzie miało charakter cykliczny. Miłym akcentem było zaangażowanie ze strony nauczycieli, gdyż we wspólnej zabawie uczestniczyła również pani Anna Świszcz.
Zapraszamy wszystkich chętnych!

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeIddff2b905bb


Szkolny wolontariat na rzecz Żłobka Miejskiego

       Uczniowie działający   w Szkolnym Klubie Wolontariatu „Plastry” realizują różne akcje na rzecz społeczności lokalnej. Tym razem zaangażowali się w wykonanie malowideł ściennych w Żłobku Miejskim w Zamościu.
Jako opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu składam serdeczne podziękowania dla wolontariuszy: Aleksandry Pupiec, Karoliny Matyjaszek, Alicji Siemko, Gabrieli Makochoń, Klaudii Nizioł, Dominice Fiodun, Aleksandrze Nowosad, Magdalenie Stopie, Julii Kendrze, Milenie Patłaczeńskiej, Barbarze Bielińskiej, Emilii Kaczor, Michałowi Czugale, Wiktorii Pokryszce, którzy przez kilka dni nie szczędzili zapału i czasu, dzięki czemu powstały sceny ilustrujące świat bajek. Zapraszamy do obejrzenia efektu pracy naszych wolontariuszy.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeId3331468c1f

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ: Szkolnego Klubu Wolontariatu


Grafika cyfrowa inspirowana mistrzem Zdzisławem Beksińskim

      W dniu 8 marca w Galerii Korytarz odbył się wernisaż pokonkursowych prac poświęconych twórczości artysty Zdzisława Beksińskiego. Wystawa prezentuje 10 prac zgłoszonych do III Ogólnopolskiego Biennale w Stronę Fantazji i Wyobraźni dedykowanego Zdzisławowi Beksińskiemu.W galerii zobaczyć można między innymi nagrodzone prace Krzysztofa Babieja ucznia kl. III a, który zdobył III miejsce oraz Mai Godziszewskiej  uczennicy klasy III a, która otrzymała wyróżnienie.
Wszystkie pracy wykonane zostały w technice grafiki rastrowej, w pracowni podstaw projektowania pod kierunkiem pana Mateusza Kitki.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeId8791ae7438


Dzień Kobiet w naszym liceum

       Dzień Kobiet to jedno z tych świąt, których datę znają chyba wszyscy. Jest to idealna okazja, aby każda z Pań poczuła się wyjątkowo. Dlatego też Samorząd Uczniowski jak co roku, 8 marca obdarowuje wszystkie Panie w szkole słodkimi upominkami i życzeniami wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie i uśmiechu oraz wiele radości życiowej!

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeIdf99223d4a1

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01