Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

„Butenko pinxit” - to trzeba zobaczyć

  Wystawa Bohdana Butenki w zamojskiej Galerii BWA była dla nas niepowtarzalną okazją do uczestnictwa w żywej lekcji historii sztuki. W wernisażu, który miał miejsce w piątek 7 kwietnia 2017 uczestniczył sam artysta. Butenko to – można powiedzieć „dwa w jednym" - Polska Szkoła Ilustracji i Polska Szkoła Plakatu – zjawiska artystyczne wpisane złotą czcionką w historię naszej sztuki.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeId74d6d0d7c3

Więcej…

JESZCZE RAZ LEŚMIAN

LESMIAN    W Centrum Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego SYNAGOGA ma miejsce wystawa laureatów III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego GENIUSZ KRESÓW pt. „Bolesław Leśmian – Ogrody zmysłów", który odbył się w ubiegłym roku w naszej szkole. Możemy ponownie obejrzeć najlepsze prace malarskie i graficzne uczniów z liceów plastycznych z całej Polski, których inspiracją była twórczość i życie wybitnego poety.
    Wystawa wpisuje się w obchody Roku Leśmiana w naszym mieście i potrwa do końca kwietnia.

                                                                            (przyg. A. Kowalska)

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeIdeb10fb79d8

PIERWSZA AKCJA WOLONTARIUSZY Z LICEUM PLASTYCZNEGO

     Wolontariusze z naszej szkoły pod kierunkiem p. Katarzyny Manachiewicz wzięli udział w happeningu zorganizowanym przez zamojską filię Akademii Walki z Rakiem. Happening był jednym z elementów wielkiej akcji dotyczącej profilaktyki raka jądra. Hasła akcji : "Odważni wygrywają" i "W Zamościu jest moc" zachęcały mężczyzn do profilaktyki i badań. Podczas akcji wolontariusze rozdali 1500 jajek, setki ulotek i zaproszeń na bezpłatne badania usg i konsultacje dietetyczne. Na tablicy z deklaracją badań, młodzi i starsi panowie – z prezydentem Miasta na czele – składali swoje podpisy. Dominika Fiodun, Oskar Kamiński, Tycjan Twardowski, Klaudia Nizioł, Ewa Wudniak i Gabriela Makochoń sprawdzili się znakomicie w roli kurczaków, kogutków, a przede wszystkim – propagatorów słusznej idei.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeId0b197408e2

WIZYTA SENIORÓW- W RAMACH WOLONTARIATU

     Seniorzy z Senioralnej Stacji Socjalnej prowadzonej przez Zamojskie Centrum Wolontariatu 4 kwietnia odwiedzili zamojskie Liceum Plastyczne. Zostali zaproszeni przez panią pedagog i wolontariuszy z klasy Ia. Gości oprowadziła po szkole uczennica klasy IIIa Ewa Haraf, a informacji o programie nauczania udzielali profesorowie Maciej Sęczawa i Zygmunt Jarmuł. Seniorzy z ogromnym zainteresowaniem oglądali pracownie i prace uczniów wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Zachwycali się różnorodnością prac dyplomowych pozostawionych w archiwum. Próbowali też swoich sił wyplatając gobeliny pod okiem uczennic. Zwieńczeniem wędrówki po szkole była wystawa „Zamojska Lalka Historyczna". Miniatury osobowości naszego miasta zrobiły duże wrażenie! Z nadzieją, że to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta w tej szkole, seniorzy pożegnali gościnne progi i uczniów.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=45#sigFreeId7453a2d245

KONKURS WIEDZY o PATRONIE

plakat szkola konkurs

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01