Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

KONKURS FOTOGRAFICZNY ,, WAKACJE Z RZEŹBAMI PROFESORA MARIANA KONIECZNEGO ''

    24 października 2014 r. w Galerii Rzeźby prof. Mariana Koniecznego mieszczącej się w dawnym Kasynie Kozackim na zamojskich Plantach, został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny: „Wakacje z rzeźbami profesora Mariana Koniecznego”, zorganizowany przez PGE Obrót S.A. i Miasto Zamość. Tematem konkursu było zrobienie- sobie oryginalnego zdjęcia wraz z jednym z pomników prof. Mariana Koniecznego w tle. W konkursie brali udział uczniowie naszego Liceum. Wśród nagrodzonych znalazły się : Manuela Przybyła – laureatka II nagrody , oraz Magdalena Gałek – wyróżnienie .

Dyplomy za udział w konkursie otrzymali : Monika Szczerba , Klaudia Kucharska, Ewa Gołębiewska , Patryk Flisak i Łukasz Boć. Wszyscy są uczniami klasy III i pracowali pod kierunkiem pana Pawła Malczenko . Pierwszą nagrodę – wręczoną przez prof. M. Koniecznego – była rzeźba Stańczyka wykonana przez samego artystę .

SWScan00200

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=440#sigFreeIda93e4ca12c
 
View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=440#sigFreeId812f60dff1

Wycieczka do Muzeum Narodowego w Warszawie

W dniu 24 października b.r. uczniowie klas pierwszych i drugiej udali się do Muzeum Narodowego w Warszawie pod opieką nauczycieli : Anety Majewskiej, Marzeny Tadeusz oraz Wojciecha Duklewskiego.

Uczniowie zwiedzili Galerię Faras - jedyną w Europie ekspozycję średniowiecznego malarstwa nubijskiego z Doliny Nilu. Następnie nasi uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych : klasy pierwsze wysłuchały wykładu p.t. "W blasku średniowiecza", a klasa druga wykładu p.t. "Młoda Polska - artystyczna różnorodność".

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=440#sigFreeId7a21b5c765

Galeria Revia Park

plakat netPLAKAT net1

...................................................

 Dnia 24 października 2014 r. uczestniczyliśmy w otwarciu wystawy w zamojskiej Galerii BWA - „Sezonowe scenografie architektoniczne w Zamościu według projektu Ewy Górskiej”
EWA GÓRSKA (z domu Kłyś) ukończyła nasze Liceum w 1991 roku. Studia inżynierskie odbyła w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Dyplom z oceną celującą uzyskała na warszawskiej ASP - na Wydziale Architektury Wnętrz w Pracowni prof. Przemysława Krajewskiego, aneks w Pracowni Malarstwa prof. Andrzeja Zwierzchowskiego. Zajmuje się projektowaniem wnętrz i mebli, także ilustracją i scenografią. Prowadzi zajęcia artystyczne w Międzynarodowej Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Warszawie.
Na wystawie w zamojskiej Galerii BWA Ewa pokazała całościowe rozwiązanie projektowe systemu ekspozycyjnego przeznaczonego do organizowania imprez kulturalnych i handlowych, adresowanych do masowej publiczności, odbywających się na zamojskim Rynku Wielkim w ciągu całego roku. Jak czytamy w recenzji prof. P.Krajewskiego - „logicznie skonstruowana, z dużą kulturą artystyczną praca studyjno-koncepcyjna inspirowana jest fortyfikacjami Zamościa”.
Mąż Ewy – Wojciech Górski – jest także absolwentem naszej Szkoły. Zajmuje się ilustracją książkową i grafiką reklamową. Współpracuje z wydawnictwami takimi jak PWN, Wilga, PPiW.  

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=440#sigFreeId598934d77c
                                                                                                                                                                                    fot. J. Zimon

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01