Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

ZDK wystawa

W holu Zamojskiego Domu Kultury zostały zaprezentowane prace czterech uczennic z Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando; Elżbiety Dudziak,Olgi Waleczko, Joanny Włoszczuk, Dominiki Ziomek. Wystawa została przygotowana pod kierunkiem Doroty Jasek. Przedstawia ona prace z zakresu rysunku i malarstwa. Rysunek to głównie studium postaci – uczeń musi zmierzyć się z problemem proporcji, anatomii, światłocienia. Malarstwo wykonane w technice oleju i akryli, prezentuje między innymi martwą naturę, jak i prace z pleneru, obrazujące Zamość w różnych odsłonach. Autorki prac szukały w swych obrazach koloru i emocji, jakie malarstwo jest w stanie wywołać u wrażliwego odbiorcy.

Oglądając wystawę widzimy różnorodność postawy twórczej, ciekawe rozwiązania plastyczne. Wspólnym elementem dla uczestniczek wystawy jest potencjał plastyczny, możliwość poszukiwania nowych rozwiązań i systematyczna praca nad swoim warsztatem. Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy.

>> zdjęcia <<

Studniówka 2014

Jak co roku rodzice i uczniowie naszego liceum zorganizowali bal studniówkowy. Tak bawiła się młodzież Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu.

>> zdjęcia <<

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01