Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

WIZYTA W ODDZIALE ZEWNĘTRZNEGO ZAKŁADU KARNEGO W ZAMOŚCIU

W marcu bieżącego roku uczniowie kl. I-III mieli mozliwość zobaczenia Oddziału Zewnętrznego Zakładu Karnego w Zamościu. Wycieczka profilaktyczna zorganizowana przez pedagoga szkolnego miała na celu zapoznanie młodzieży z pracą Służb Wieziennych, ukazanie organizacji pracy i zasad funkcjonowania więzienia oraz profilaktyka – uzmysłowienie uczniom naszej szkoły konsekwencji złych zachowań, nieprzystosowania społecznego i działań powszechnie nieakceptowanych. Zobaczenie od środka przez uczniów jak wygląda Zakład Karny jest przestrogą dla młodego człowieka, który różnie może sobie wyobrażać odbywanie kary w warunkach całkowitego pozbawienia wolności.

Podczas pobytu młodzież została zapoznana z działalnością i zadaniami Służby Więziennej, charakterem oraz specyfiką pracy funkcjonariuszy. Młodzież dowiedziała się jak wygląda dzień więźnia, jakie mają prace odpłatne i nieodpłatne, którzy więźniowie mogą uczestniczyć w pracach poza zakładem, na jakiej zasadzie odbywa się wyznaczenie osób do poszczególnych prac, za jakie wyroki są skazani więźniowie, jak wygląda nadzór nad więźniami oraz jak wyglądają odwiedziny więźnia). Następnie uczniowie mogli zobaczyć Zakład Karny od wewnątrz: cele więźniów, plac spacerowy, pracownię malarstwa oraz kaplicę. Młodzież spotkała sie również z jednym z osadzonych więzniów, który przedstawił im swoją historię pobytu w zakładzie.

Po wyjściu z zakładu młodzież była pełna refleksji:

"Wizyta w więzieniu w Zamościu na ul. Hrubieszowskiej zmieniła nasz obraz na temat Polskich Zakładów Karnych. Uświadomiliśmy sobie, ze nasza wolnosc jest czymś ważnym, czymś co nie każdy moze mieć. Teraz wiemy, że to co robimy musi być świadome, inaczej patrzymy na to jak działają więzienia, co osadzeni tam robią i jak funkcjonują. Nasze doświadczenia, które uzyskaliśmy wzbogaciło nas i teraz wiemy, że życie nie jest takie łatwe.To skłania nas do głębokich przemyśleń nad swoim postępowaniem, nad byciem dobrym człowiekiem, żeby tutaj nie trafić".

Profilaktyka w takiej formie w najefektywniejszy sposób trafia do młodych osób przestrzegając ich przed popełnianiem błędów. To prawdziwa lekcja zycia i przede wszystkim wiedza praktyczna, a więc najcenniejsza.

                                                         Opiekunowie: p. Katarzyna Manachiewicz p. Marcin Ciecierski

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=400#sigFreeId483203fdd7

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "MŁODOŚĆ BEZ UZALEŻNIEŃ"

W tym roku odbył się pierwszy konkurs plastyczny o tematyce profilaktycznej organizowany przez Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie.

Konkurs adresowany był do uczniów klas I-V OSSP oraz uczniów klas I-III Liceum Plastycznego Zespołu Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie, uczniów Liceum Plastycznego im. B. Morando w Zamościu i Liceum Plastycznego im. J. Chełmońskiego w Nałęczowie.

Nagrody otrzymali:

  • Agata Majewska, kl. 3b, ZSP im. C.K.Norwida w Lublinie (I miejsce),

  • Wiktor Pilipczuk, kl. 3a, LP im. B.Morando w Zamościu ( II miejsce),

  • Emilia Sieńko, kl. 3b, ZSP im. C. K. Norwida w Lublinie (III miejsce).

Wyróżnienia otrzymali:

  • Weronika Biesiaga, kl. 2, LP im. B. Morando w Zamościu,

  • Oliwia Twardowska, kl. 3b, ZSP im. C . K. Norwida w Lublinie.

Wernisaż prac oraz wręczenie nagród odbędzie się w czwartek,12 marca o godzinie 11.30.

Gratulujemy wygranym, wyróżnionym oraz dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie a tym samym wykazali się dużą kreatywnością. Składam również podziękowania nauczycielom rysunku i malarstwa Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu, p. Dorocie Jasek, p. Maciejowi Sęczawie oraz p. Markowi Sołowiejowi pod opieką, których byli uczniowie.

                                                                                                                                         Katarzyna Manachiewicz

Poniżej znajdują się wszystkie prace uczniów L P im. Bernarda Morando w Zamościu, które wzięły udział w konkursie "Młodość bez uzależnień"

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=400#sigFreeId1168469b8c

SPOTKANIE MLODZIEŻY KLASY IV Z DORADCĄ ZAWODOWYM Z POWIATOWEGO URZĘDU PRACY, KTÓRE ODBYŁO SIE W DNIU 02.03.2015 r.

Doradca zawodowy prowadzący spotkanie przedstawił młodzieży aktualną sytuację na rynku pracy oraz prognozy i tendencje dotyczące zawodów przyszłości. Ponadto doradca zawodowy rozmawiał z młodzieżą na temat wyboru kierunku dalszego kształcenia oraz możliwości zdobywania kwalifikacji zawodowych w systemie szkolnym oraz pozaszkolnym np. poprzez szkolenia zawodowe.

Uczniowie uzyskali również niezbędne informacje na temat usług i instrumentów rynku pracy realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu tj. pośrednictwa pracy, doradztwa zawodowego i pomocy w aktywnym poszukiwaniu pracy, szkoleń zawodowych, stażu oraz dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Uczestnictwo w spotkaniu z doradcą zawodowym z pewnością przyczyni się do zwiększenia wiedzy na temat rynku pracy i rynku edukacyjnego a tym samym ułatwi świadome podjęcie decyzji edukacyjnych i zawodowych.

Wystawa malarstwa i rysunku kl. II i III

nauczyciel prowadzący Marek Sołowiej

W galerii szkolnej „PODDASZE” /drugie piętro/ prezentowane są prace z rysunku i malarstwa uczniów klasy 2 i 3 . Martwe natury, szkice, portrety oraz rysunki postaci powstały w pierwszym semestrze i są podsumowaniem poziomu artystycznego w pracowni.

Zapraszamy na wystawę.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=400#sigFreeId930f53c3a4

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01