Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Plener

BARWY ROZTOCZA - Krasnobród 2014

W Krasnobrodzie w dniach od 15 do17 października 2014 r. odbył się plener malarski pt.”Barwy Roztocza”. Atmosfera pracy oraz wspaniały klimat relacji wzajemnych dopełniony mikroklimatem regionu sprzyjały w poszukiwaniu nowych rozwiązan formalnych. Malowanie w plenerze oraz koloryt cudownej polskiej jesieni pobudzały wrażliwośc malarską uczestników pleneru. Jesienne słońce podkreślało wyraziście złocienie ,wyrafinowane czerwienie i ugry roztoczańskiej krainy. Paleta barw Roztocza jest wyjątkowa a jej malowanie przeżyciem niezapomnianym. Natomiast wieczorem po korekcie dnia i po kolacji odbywały się zajecia z rysunku - szkicownie postaci z natury. Wkrótce zapraszamy na wystawę poplenerową.

                                                                                                              opr. Marek Sołowiej

UCZESTNICY PLENERU :

KLASA 3

1.MANUELA PRZYTUŁA

2.PAULINA SOKOŁOWSKA

3.KATARZYNA PASZKO

4.MONIKA SZCZERBA

KLASA 4

5.NATALIA SIEMKO

6.PAULINA WUJEC

organizator, wychowawca i opiekun artystyczny

MAREK SOŁOWIEJ

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=400#sigFreeId1b29c51732

Anielski Dzień Dziecka

SWScan00198

WIECZÓR W KRĘGU ANIOŁÓW

Dzień 2 października to w kościele katolickim święto Aniołów Stróżów. Każdy człowiek posiada swego anioła. Czasem sam jest dla kogoś „aniołem”, może mieć też „anielską cierpliwość”, niestety – nie może mieć jednak anielskich skrzydeł, które posiada podobno ten boży posłaniec.
Anioł (gr. angelos) - będący duchowym bytem - znany jest w wielu religiach.Wypełnia zamysły Boga – jest pośrednikiem między nim a człowiekiem. To aniołowie zanoszą modlitwy
do Najwyższego, oznamiają nam jego wolę, pomagaja w podjęciu waznej decyzji. Anioł to nie tylko ikonograficzny motyw kojarzący się z reguły ze świętami Bożego Narodzenia. Anioł Stróż, występujący zwykle w towarzystwie dziecka, trafił do sztuki w XVII wieku – wtedy, gdy papież Paweł V włączył Święto Aniołów Stróżów do koscioła katolickiego.

Miałam okazję przewodniczyć wyjątkowej... Anielskiej Komisji.
Zamojski Kościół Rektoralny Św. Katarzyny zorganizował w dniu 2 października Anielski Dzień Dziecka. Autorem pomysłu był Rektor Kościoła – ks. Marek Dobosz. Skorzystaliśmy z jego propozycji włączenia się do bchodów tego święta. Konkursowa Komisja Anielska, której przewodniczyłam, miała dokonać wyboru najpiękniejszych anielskich skrzydeł. W konkursie wzięły udział dzieci z zamojskich przedszkoli i szkół podstawowych. Przed wejściem na mszę świętą wszyscy mali uczestnicy posiadający skrzydła musieli zostać „zarejestrowani” - otrzymać kolejny numer - aby ułatwić pracę Komisji, która miała wybrać ten najładniejszy, najoryginalniejszy i oczywiście najważniejszy atrybut każdego anioła. Kościół, a jeszcze wcześniej niewielki plac przed światynią, otoczony z trzech stron specjalnie wykonanymi na tę okoliczność             (w zamojskim Liceum Plastycznym) postaciami „awangardowych” aniołów naturalnej wielkości, zaczęły wypełniać powoli żywe „aniołki”. Różnorodność skrzydeł była ogromna.
Dla uświetnienia uroczystości w nawie bocznej Kościoła Św. Katarzyny zaprezentowaliśmy wystawę prac o tematyce „anielskiej” (przygotowaną przez p. Tomasz Bełecha) ze zbiorów archiwalnych naszej szkoły (snycerstwo, ceramika). W takiej scenerii
- po bogosławieństwie J.E. Księdza Biskupa Mariana Rojka, Ordynariusza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej - wykonana została wspólna niebiańska fotografia wszystkich aniołów.

                                                                                             Izabela Winiewicz-Cybulska
                                                                                             fot.
Michał Mazurkiewicz

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=400#sigFreeId5d79d9913d

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01