Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Wystawa rysunku i malarstwa Julii Zubali

      13 września br. w galerii Patio II, miało miejsce otwarcie wystawy Julii Zubali, uczennicy klasy IV a, z pracowni pana Macieja Sęczawy.
W wernisażu, oprócz uczniów i nauczycieli naszego liceum, wzięli udział członkowie rodziny Julii oraz gościnnie pan Andrzej Kluczkowski z Biura Posła na Sejm RP pani Agaty Borowiec.
A oto kilka słów od samej autorki prac:
"Inspiruję się postimpresjonizmem oraz szeroko pojętym koloryzmem. W malowaniu najswobodniej czuję się w martwych naturach, postrzegam je jako fragment wyrwany z rzeczywistości, fascynują mnie stare przedmioty, refleksy światła  to jak światło gra na metalu, jakie lśnienie wtedy daje i to w jaki sposób mogę to przedstawić. Prace są efektem eksperymentu. Nie boję się długich pociągnięć pędzla. Łącze ze sobą barwy dopełniające by dzięki kontrastowi uzyskać większy efekt."
 
                                                                                                                               Julia Zubala
 
Wystawa czynna do 29 września br. Zapraszamy do oglądania wystawy.
View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeId22caf9b495
 

Wystawa Galeria Patio I

PLAKATwystawy-page-00112 września br. w galerii Patio I została otwarta wystawa zaproponowana przez absolwenta naszego Liceum Łukasza Łepika obecnie studenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

"Można by uznać, że wygląd osoby jest przeszkodą do odczytania kim ona naprawdę jest. W zadaniu, które było pretekstem do stworzenia cyklu Bezosobowych Portretów, autorzy starają się jak najdokładniej oddać cała prawdę o konkretnym człowieku, nie pokazując jego wizerunku.
Na samym początku opowiadania historii musimy obrać sposób, jaki przedstawi ją możliwie najtrafniej. Punktem wyjścia jest uświadomienie sobie etapów odczytywania symboli w obrazie. Każdy z nich musi wybrzmieć w odpowiedniej kolejności.
To jest celem każdej z prezentowanych fotografii - nie tylko ukazać osobę jak najtrafniej, ale też w chronologii, w jakiej poznaje się jej kolejne „warstwy osobowości".
Za pomocą środków formalnych takich jak kompozycja, kolor i światło autorzy zdjęć sprawili, że w każdej z fotografii portretowany jest silnie obecny. Zabiegi te otwierają nam historię człowieka. Idąc dalej, odkrywając kolejne alegorie, konteksty, współzależności form i przedmiotów, coraz bardziej poznajemy prezentowana osobę.
Zadanie nie było wiec proste. Każdy z twórców musiał nie tylko dogłębnie przeanalizować wybraną osobę, ale także ująć to w jednym obrazie. Prezentowane fotografie-obrazy są więc bardzo dopracowane zarówno w szczegółach jak i w ogólnym wyrazie. Nie ma tutaj mowy o przypadku. Wszystko, począwszy od kompozycji i kolorów, poprzez oświetlenie, obrane scenerie aż po rekwizyty jest świadomie zaprojektowane. Nie są to obrazy banalne i proste. Każdy z nich wymaga od odbiorcy pewnego wysiłku intelektualnego, gdyż jest historią człowieka, przedstawioną od powierzchowności aż do najskrytszych tajemnic."
                                                                                                             Łukasz Łepik
                                                                                                             Kurator wystawy i opiekun artystyczny


Autorzy prac: Ewelina Białek, Agnieszka Lackowska, Klaudia Mazur, Aleksandra Ratynska,
Emilia Skorek, Karol Stasiuk. Prace wykonano podczas warsztatów fotograficznych "Oko na Foto" prowadzonych przez kuratora wystawy w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" (Przestrzeń Działań Wizualnych) w Lublinie w 2017 roku.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeId2bb334b434

Wystawa poplenerowa Galeria Korytarz

W dniu 11 września br. odbył się, pierwszy w tym roku szkolnym, wernisaż prac fotograficznych wykonanych podczas pleneru klasy II b w Zwierzyńcu w czerwcu 2017 r. Plener prowadzony był przez pana Pawła Malczenkę i pana Mateusza Kitkę. Zajęcia miały na celu utrwalenie wiadomości z teorii fotografii i przeniesienie ich na płaszczyznę praktycznych działań w terenie. Młodzież podejmowała szereg tematów związanych z miejscem pobytu. Uczniowie fotografowali zarówno leśne ostoje jak i rozległe otwarte przestrzenie pól sąsiadujących z Roztoczańskim Parkiem Narodowym. Nauczyciele prowadzili również warsztaty ze stosowania długich czasów naświetlania w warunkach nocnych. Zapraszamy do oglądania wystawy w galerii "Korytarz".

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeIdc9f8454cd3

Kiermasz

KIERMASZ

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, pani dyrektor Marzena Tadeusz powitała serdecznie przybyłych gości: panią Joannę Bulewicz pomysłodawczynię stypendium im. Jana Bulewicza oraz przedstawicieli Zamojskiego Klubu Rotary dzięki, któremu to stypendium jest przyznawane:  pana Mirosława Piwkowskiego, pana Zbyszka Żukowskiego oraz pana Andrzeja Śnieżko.

Tym razem, stypendium im. Jana Bulewicza, do którego typowani są uczniowie wyróżniający się w dziedzinie rzeźby, zostało przyznane Aleksandrze Mazurek  uczennicy z klasy 3b.

 

Pani dyrektor podziękowała Zamojskiemu Klubowi Rotary za wspieranie młodych talentów (Zamojski Klub Rotary ufundował już dwa inne stypendia dla naszych uczennic, o których informowaliśmy na naszej stronie internetowej) oraz panu Andrzejowi Śnieżko, który, dla uczniów klasy czwartej, prowadził nieodpłatne zajęcia dodatkowe przygotowujące do egzaminu maturalnego z matematyki.

Pani dyrektor powitała także panią Marzenę Miśkiewicz, panią Dorotę Nowosad oraz pana Zbigniewa Pelca - inicjatorów Konkursu na Logo teatralnego konkursu "Nagroda Akademii Szkarłatny Żuczek" dla Stowarzyszenia ART AVANTI, którzy wręczyli nagrodę  Weronice Kwiatkowskiej z klasy II a oraz wyróżnienia dla następujących uczniów: Aleksandry Lizak, Weroniki Nowak i Michała Pańczyka. Wszyscy uczniowie przygotowywali prace konkursowe pod kierunkiem pana Michała Mazurkiewicza.

Na koniec uroczystości Pani Dyrektor Marzena Tadeusz wręczyła nagrody dla uczniów, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem:

 

Klasa I

Anna Abramek

 

Klasa II a

Aleksandra Sierzyńska

Eliasz Hułas

 

Klasa III b

Dominika Bober

Hałasa Natalia

Mazurek Aleksandra 

 

Nagrody otrzymali także wszyscy laureaci szkolnych konkursów z języków obcych, z języka polskiego, z historii sztuki,  członkowie SU oraz uczniowie zaangażowani w pracę na rzecz szkoły oraz ci uczniowie, którzy zdobyli wyróżnienia w konkursach ogólnopolskich oraz uczennice, które reprezentowały nasze Liceum w XII Przeglądzie Makroregionalnym. Wszystkim nagrodzonym uczniom składamy serdeczne gratulacje.

Pani dyrektor zakończyła uroczystość życząc Gościom, Uczniom oraz Gronu Pedagogicznemu udanych i bezpiecznych wakacji.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeId8d38cf4497

 

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01