Start

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

      „KOREKTA NA ZAJĘCIACH MALARSTWA” to tytuł odbywających się w dniach 14 – 15 marca br. w naszej szkole warsztatów dla nauczycieli rysunku i malarstwa szkół plastycznych. Uczestniczyło w nich 15 nauczycieli z regionu lubelskiego: Lublina, Nałęczowa oraz Zamościa. Organizatorem spotkania było Centrum Edukacji Artystycznej oraz dyrekcja zamojskiego Liceum Plastycznego. Warsztaty prowadził Profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Pan Piotr C. Kowalski, artysta malarz, który podzielił się z obecnymi nauczycielami własnymi doświadczeniami dydaktycznymi i pedagogicznymi, zapoznał ze swoim warsztatem artystycznym i charakterem twórczości. Zaprezentował także bardzo interesującą dokumentację pracy ze studentami, podkreślając wagę relacji między nauczycielem a uczniem i roli korekty w procesie kształcenia. Bogactwo przykładów, ćwiczenia, rozmowy, cenne uwagi z pewnością będą miały znaczenie w naszej dalszej pracy nauczycielskiej. Spotkanie z autorytetem, jakim jest prof. Kowalski potwierdziło potrzebę takich konfrontacji i było kolejnym ważnym elementem doskonalenia zawodowego. (A.K.)

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeId8e11cebfca


Dni Otwarte w naszym Liceum

      22 marca 2019 r., czyli po pierwszym dniu wiosny, w Liceum Plastycznym odbył się Dzień Otwarty Szkoły.
Drzwi zostały otwarte dla porannych zwiedzających już o godzinie 9.00. W szkole czekali na nich ucharakteryzowani uczniowie w roli przewodników, z którymi mogli zobaczyć wszystkie pracownie oraz archiwum prac dyplomowych. W trakcie wizyty nasi goście mieli możliwość  rozwiązywania quizu z historii sztuki oraz skorzystali z oferty uczestniczenia w sesjach zdjęciowych w pracowni fotografii artystycznej. Zainteresowani mieli szansę zadać nurtujące ich pytania nauczycielom i uczniom szkoły.
Dzień otwarty jest jedną z okazji aby poznać specyfikę i klimat Liceum Plastycznego.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeId078e5f521f

Więcej…

Dyżur doradcy zawodowego z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Zamościu

      Nie wiesz czy to właściwy profil? Zastanawiasz się co dalej? Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczniów w sprawie właściwych wyborów, w naszej szkole zostanie zorganizowany dyżur doradcy zawodowego z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Zamościu.
Konsultacje będą odbywały się już od 16 kwietnia w pokoju nr 26 (II piętro).

 

 

 

Lekcja wychowawcza w Oddziale Zewnętrznego Zakładu Karnego w Zamościu

 

        21 marca br. młodzież klasy 1 a udała się z pedagogiem szkolnym oraz    nauczycielem p. Dorotą Sidor na lekcję wychowawczą do Oddziału  Zewnętrznego Zakładu Karnego w Zamościu, by tam właśnie porozmawiać o odpowiedzialności prawnej nieletnich, o życiu za murami więzienia i cenie jaką się płaci za złamanie prawa. Już od samego wejścia na teren Zakładu Karnego dało się odczuć atmosferę tego typu miejsca. Wszyscy uczestnicy zostali wylegitymowani oraz musieli pozostawić wszelkie urządzenia elektroniczne. Następnie jeden z pracowników zaprowadził grupę na świetlicę, gdzie dostarczył wielu ciekawych informacji na temat swojego miejsca pracy. Młodzież dowiedziała się m.in. jakie prawa przysługują więźniom, jak wygląda ich życie w celi czy też po jakim czasie mogą oni skorzystać z dostępnych przywilejów. Młodzież spotkała się również z jednym z osadzonych więźniów, który przedstawił im swoją historię pobytu w zakładzie.

Zakład Karny w Zamościu na ul. Hrubieszowskiej jest oddziałem typu półotwartego przeznaczonym dla skazanych zarówno dorosłych jak i młodocianych odbywających karę pozbawienia wolności. Część osadzonych ma możliwość podjęcia pracy wewnątrz placówki lub poza nią, oczywiście z takiej możliwości mogą skorzystać tylko ci, którzy zasłużą na to dobrym sprawowaniem. Chcielibyśmy, aby nasi uczniowie wybierali styl życia zgodny z normami prawnymi i społecznie pożądanymi, czerpali satysfakcję z dobrych wyborów oraz unikali niebezpieczeństwa związanego z używaniem alkoholu, substancji psychoaktywnych i stosowaniem agresji lub przemocy.

Wycieczka do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau

      15 marca br.  uczniowie klas I - II uczestniczyli wraz z opiekunami: p. Magdaleną Hajduk, Katarzyną Manachiewicz, Marcinem Ciecierskim w wycieczkę  do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Wycieczka poprzedzały  lekcje wychowawcze oraz historii, poświęcone holokaustowi i Obozowi Koncentracyjnemu Oświęcim – Brzezinka. Uczniowie zostali przygotowani teoretycznie i psychicznie do wyjazdu przez organizatora wycieczki p. Marcina Ciecierskiego.

Wycieczka do Muzeum Auschwitz – Birkenau uświadomiła uczniom wymiar ludzkiego okrucieństwa. Muzeum jest wstrząsającym, namacalnym dowodem ludobójstwa III Rzeszy, Miejscem Pamięci ofiar jednej z największych zbrodni w dziejach ludzkości dokonanej przez niemieckich nazistów w latach 1940 – 1945.Tu naziści wybudowali większość urządzeń masowej zagłady, w których wymordowali około miliona europejskich Żydów, ok. 150 tys. Polaków, 20 tys. Romów, ok. 15 tys. radzieckich jeńców wojennych oraz ok. 25 tys. osób innych narodowości. Na terenie tego obozu zachowały się miejsca pełne ludzkich popiołów i najwięcej pozostałości poobozowych kompleksu Auschwitz. Ogrom obszaru, prymitywne baraki więźniarskie, ruiny innych obiektów lub pozostałości po nich, kilometry obozowego ogrodzenia i dróg w pełni oddają, to czego nie da się wyrazić słowami - bezmiar upodlenia, okrucieństwa i nieludzkiej zbrodni oraz specyficzną obozową architekturę, która podporządkowana była jednemu celowi - zagładzie ludzi. Wizyta w Muzeum jest nie tylko lekcją historii, ale i znakomitą formą kształtowania człowieczeństwa, świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci oraz dbałością o wrażliwość młodych ludzi. Mamy nadzieję, że młodzież potrafi dostrzec rolę i odpowiedzialność, jaka na niej spoczywa by historia nie zatoczyła koła i nigdy w przyszłości nie doszło do podobnych wydarzeń. To właśnie na młodych ludziach spoczywa obowiązek pamięci i zadumy nad miejscem ludzkiej kaźni.

Zwiedzanie Auschwitz jest trudnym przeżyciem. Coś ściska Cię w piersi, ręce drżą, wilgotnieją Ci oczy. Każdy odbiera to miejsce w inny sposób. Jedno wiemy na pewno, że  – wyjechaliśmy  stamtąd pełni refleksji i zadumy. Jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów, którzy zachowali całkowitą powagę oraz dojrzałość w miejscu o tak trudnej przeszłosci. Zwiedzanie Auschwitz – jak to wyglądało? (Czytaj więcej)

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeId80d0b0348e

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01