Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

DYPLOM 2017

      21 kwietnia br. w BWA Galerii Zamojskiej odbył się wernisaż prac dyplomowych klasy czwartej naszego Liceum. Na ekspozycji prezentowane są prace z  projektowania graficznego, z pracowni pana Mateusza Kitki, z fotografii arystycznej, z pracowni pana Pawła Malczenko, oraz ze snycerstwa, z pracowni pana Tomasza Bełecha. Oceny celujące na egzaminie dyplomowym uzyskali następujący uczniowie: Julia Dacka, Gabriela Patro, Patryk Skoczylas, Katarzyna Stanisławek, Agnieszka Tokarska. Uczniom serdecznie gratulujemy! Wystawa będzie otwarta do dnia 03 maja br.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeId38a09ee93f

 

DZPLOM2017

ZAPROSZENIE DYPLOM2017

Nagroda i wyróżnienie na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim

XVII Ogólnopolski Festiwal Herbertowski, którego eliminacje odbywały się 8 marca 2017 r. w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie, zakończył się sukcesem dla dwóch naszych uczennic. Agnieszka Hrycuniak zdobyła nagrodę w kategorii plastycznej, natomiast Dominika Bober wyróżnienie w kategorii recytacji, obie otrzymały tytuł laureata festiwalu. Uczennice odkrywały arkana poezji Zbigniewa Herberta oraz doskonaliły warsztat żywego słowa i mówienia scenicznego pod instruktorskim okiem pani Małgorzaty Godzisz.

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Miłość w twórczości Herberta”, wzięło w niej udział ponad 200 uczniów z całej Polski, m.in. z Lublina, Warszawy, Biłgoraja, Lubaczowa, Chełma, Krasnegostawu, Międzyrzeca Podlaskiego, Trawnik, Białej Podlaskiej, Świdnika, Elbląga, Hrubieszowa, Radomia, Siedlec, Opatowa, Niedrzwicy Dużej, Włodawy, Zamościa i in. Honorowy patronat nad festiwalem sprawowała Pani Katarzyna Herbert – żona poety.

Życzenia Świąteczne

zyczenia2017

XII Makroregionalny Przegląd Plastyczny z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Uczniów Szkół Plastycznych

plakat makro2017 W dniach 06 - 08 kwietnia 2017 roku nasza szkoła miała zaszczyt po raz pierwszy organizować XII Makroregionalny Przegląd Plastyczny z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Uczniów Szkół Plastycznych.

W przeglądzie wzięło udział 15 szkół z makroregionu północno – wschodniego , każdą ze szkół reprezentowało trzech najlepszych uczniów z klas trzecich. 

Jury w składzie: przewodniczący  prof. Jacek Dyrzyński  z ASP w Warszawie oraz członkowie: prof. Zbigniew Szot z UA w Poznaniu, prof. Jacek Jagielski z UA w Poznaniu, prof. Krzysztof Gliszczyński z ASP w Gdańsku, prof. Aleksander  Zyśko z ASP we Wrocławiu oraz prof. Bogdan Klechowski z ASP w Krakowie oceniało prace z trzech dziedzin : malarstwa , rysunku i rzeźby. Były to prace przywiezione przez uczniów z  I etapu szkolnego oraz praca wykonana na miejscu podczas przeglądu.

Jury, składające się z wybitnych Profesorów najlepszych uczelni artystycznych w Polsce podkreśliło wysoki poziom prezentowanych prac w szczególności z rzeźby.

Pierwsza piątka szkół biorących udział w drugim etapie przeglądu przedstawia się następująco:  

 I miejsce - Państwowe Liceum Plastyczne  w Olsztynie  

II miejsce - Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie

III miejsce, zajęła nasza szkoła, Liceum Plastyczne w Zamościu

IV miejsce – Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie

V miejsce – Liceum Plastyczne w Supraślu

 

Wśród uczniów , którzy zakwalifikowali się do III etapu znaleźli się: 

  1. Aneta Siurnicka – Państwowe Liceum Plastyczne w Olsztynie
  2. Agata Kwiatkowska – Zespół Szkół Plastycznych w Warszawie
  3. Kinga Ciepiel - Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie oraz Łukasz Samotyha – Państwowe Liceum Plastyczne w Olsztynie
  4. Julia Szulc – Zespół Szkół Plastycznych w Warszawie
  5. Paulina Kownacka – Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów. 

Serdecznie podziękowania składam na ręce Pana Wizytatora Wojciecha Myjaka, za okazaną życzliwość, profesjonalizm oraz nieocenioną pomoc merytoryczną. Chciałabym także podziękować członkom Szacownego Jury za współpracę, rzetelną i wnikliwą ocenę prac oraz współtworzenie tego artystycznego wydarzenia.

Szczególnie gorąco dziękuję i gratuluję naszym uczennicom : Aleksandrze Mazurek, Julii  Zubali , Katarzynie Borej oraz  nauczycielom prowadzącym pani Barbarze Szeptuch, panu Tomaszowi Bełechowi , panu Maciejowi Sęczawie  za bardzo dobre przygotowanie uczniów do przeglądu, dzięki czemu nasza szkoła po raz  pierwszy od kilku lat zajęła czołowe  miejsce w tym ważnym dla szkół plastycznych wydarzeniu artystycznym.

Dziękuję także wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie i wkład jaki wnieśli w to, aby organizacja XII-go  Makroregionalnego Przeglądu była na najwyższym poziomie.

        Dyrektor Liceum Plastycznego

     im. Bernarda Morando w Zamościu 

                                                                                                     Marzena Tadeusz

DYPLOM1

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeId98cf7be3db

Lekcja języka polskiego w Synagodze

7 kwietnia 2017 roku pani Małgorzata Godzisz zorganizowała w Synagodze nietypową lekcję języka polskiego. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez dr Małgorzatę Peroń z Katedry Krytyki Literackiej Instytutu Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wysłuchali dwóch wykładów na następujące tematy: „Związki obrazu, słowa, literatury i poezji" oraz „Poeci w muzeum – Herbert, Różewicz, Szymborska, Pasierb". Młodzież mogła zaobserwować jak nierozerwanie łączą się ze sobą treści dwóch szkolnych przedmiotów – języka polskiego i historii sztuki. Dla młodych artystów było to niezwykle inspirujące i twórcze spotkanie, podczas którego dr Małgorzata Peroń udowodniła, jak wiele inspiracji malarstwem, rzeźbą, architekturą można odnaleźć w literaturze.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeIdd334e1bac7

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01