Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Portret Pań młodych duchem

     W ramach godzin pozalekcyjnych w naszej szkole odbyło się niecodzienne wydarzenie. Na kółko z rysunku i malarstwa zostały zaproszone panie z Zamojskiego Centru Wolontariatu. Z naszego zaproszenia skorzystało dziewięć Pań i około 30 uczniów, którzy z dużym zaangażowaniem podjęli się portretowania naszych gości. W rezultacie powstało kilkadziesiąt portretów charakteryzujących się indywidualnym podejściem do tematu.
     Ostatnim etapem projektu był wernisaż prac, który miał miejsce 14 stycznia 2019 r. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, Marzena Tadeusz witając szanownych gości złożyła serdeczne podziękowania Paniom z Zamojskiego Centrum Wolontariatu, które wcieliły się w role modelek, młodzieży oraz nauczycielom odpowiedzialnym za organizację tego przedsięwzięcia.
     Następnie, w trakcie wernisażu, Pani Krystyna Rybińska-Smyk Wiceprezes Zamojskiego Centrum Wolontariatu przybliżyła nam działalność wolontariatu dla seniorów. Panie uczestniczące w projekcie podziękowały naszej młodzieży za ciekawe prace i miłą atmosferę podczas projektu. Wszyscy uczestnicy wernisażu mieli możliwość wysłuchania krótkiej historii „portretu", którą na tą okazję przygotowała i zaprezentowała, uczennica klasy 2 b, Gabriela Łuczka. Pomysłodawczynią projektu jest pedagog szkolny pani Katarzyna Manachiewicz. Wystawę przygotowała pani Dorota Jasek nauczyciel rysunku i malarstwa.
    Uroczystość zakończyła się brawami i wręczeniem, przez naszą młodzież, kwiatów zaproszonym gościom.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeIdc94b768b47

Więcej zdjęć jak powstawały portrety można zobaczyć na stronie Szkolnego Klubu Wolontariatu

Wernisaż rysunku i rzeźby Agnieszki Bielak absolwentki naszej szkoły

     Agnieszka Bielak w 2013 roku ukończyła Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu - kierunek Snycerstwo w pracowni p. Tomasza Bełecha. W 2018 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, broniąc dyplom z wyróżnieniem w pracowni profesora Romualda Woźniaka - jednocześnie zdobywając nagrodę na Wystawie Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP 2018. W swojej twórczości zajmuje się głównie rzeźbą oraz instalacją, niejednokrotnie prace łączy z fotografią, a także wideo. Wernisaż prac Agnieszki odbył się 11 stycznia 2019 roku, wystawę przygotował pan Tomasz Bełech, autorem plakatu jest pan Michał Mazurkiewicz.
„Na wystawie możemy zobaczyć głównie studium postaci – wielokrotne zmagania z aktem, który wciąż przynosi nowe inspiracje. Poruszam tematykę ludzkiej cielesności, naszego funkcjonowania w dzisiejszych czasach oraz zagadnień czysto warsztatowych, pozwalających mi na swobodne przenoszenie myśli na język wizualny.
Wciąż poszukuję nowych form wyrazu, które umożliwią głębszą analizę ludzkiej egzystencji – częściowo krystalizuję je w nowej formie, jaką jest dla mnie grafika warsztatowa, uzupełniana haftem, która inspirowana jest ludowymi makatami, dawniej niosącymi za sobą pouczające sentencje.
Na wspomnianej wystawie nie doszukacie się żadnych wzniosłych pytań, czy też odpowiedzi, nie zawiera ona żadnych kategorycznych tez, jednoznacznych wniosków, pouczeń, czy jedynej „słusznej racji" – pozostawiam widza wyłącznie z ciszą ludzkiego ciała."
                                                                                                                        Agnieszka Bielak

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeIddd4b7e82d8

Wernisaż grafiki Agaty Popik absolwentki naszego liceum

     9 stycznia 2019 w galerii "KORYTARZ", odbył się wernisaż prac naszej absolwentki '18 z pracowni Projektowania Graficznego - AGATY POPIK.
Na wystawie można zobaczyć kolaże tworzone w czasie ostatnich trzech lat.
"Papiery bezwartościowe - nazywam tak swoje kolaże ze względu na używane do nich materiały jak i uczucia, którymi je kiedyś darzyłam. Uważałam, że nie będą one nic znaczyć dla kogoś oprócz mnie oraz, że nie będą się one innym podobać. Zaczęłam je wykonywać w 2016 i były one moim sposobem na uwolnienie emocji. Gdy zaczęłam bardziej otwarcie rozmawiać o swoich uczuciach przestałam tak krytycznie patrzeć na te prace i zdecydowałam się je pokazać. Większość prac jest bardzo osobista, zainspirowana moimi przeżyciami, przemyśleniami i obserwacjami." Tak o swoich pracach mówi sama autorka.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeId511e20a39d

Warsztaty

warsztaty2019

 

Harmonogram warsztatów dla gimnazjalistów i uczniów klas ósmych w roku 2019.

  • 02, 16 marca
  • 13, 27 kwietnia
  • 11, 25 maja

Zajęcia rozpoczynają się 02 marca 2019 r. o godzinie 10.00.

Zapisy na warsztaty pod telefonem 84-6392322

Szopka w Aleksandrowie

      Młodzież i nauczyciele naszego liceum są często zapraszani do wykonania projektu i aranżacji dekoracji  min. pięknych kartek z motywami świątecznymi, a w lokalnych kościołach scenografii do Świąt Wielkanocnych czy szopki Bożego Narodzenia. W tym roku, na prośbę Proboszcza Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy księdza Leszka Oberdy, wykonaliśmy szopkę bożonarodzeniową w Aleksandrowie.
    Szopka oparta jest o polską tradycję, w której postacie wzorowane zostały na przykładach Polskiego Malarstwa min. Sichulskiego, Mehoffera, Wyspiańskiego. Oprócz postaci Maryi, Józefa, ekspresyjnych pastuszków,  Anioła z radosną buzią śp Julki, w szopce są zwierzęta zaglądające do wnętrza. Wysoko na rozgwieżdżonym niebie dominuje namalowana gwiazda ze sceną Bożego Narodzenia.

Zapach siana, igliwia, oświetlenie, dopełniają magii i zapraszaja do powitania Jezusa, który darzy wszelkim dobrem.                               

      Szopka została wykonana przy współpracy następujących nauczycieli z Liceum Plastycznego: p. Barbarę Szeptuch, p. Wojciecha Duklewskiego, p. Pawła Malczenko, p. Michała Mazurkiewicza, p. Tomasza Bełecha oraz  pedagoga szkolnego p. Katarzynę Manachiewicz.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeIdd8b9f35168

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01