Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

I nagroda i dwa wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Słowem Malowane”

Miło nam poinformować, że Julia Zubala, uczennica Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu zdobyła I nagrodę w kategorii licea plastyczne w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Słowem Malowane", zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Pedagogiczną w Lidzbarku Warmińskim. Przedsięwzięcie odbyło się już po raz trzeci. Przedmiotem zmagań w roku 2017 była interpretacja plastyczna wybranych utworów Wandy Chotomskiej. W latach ubiegłych uczestnicy konkursu zilustrowali utwory Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz Ignacego Krasickiego.

Wanda Chotomska znakomita pisarka i poetka, autorka ponad dwustu książek i tysięcy wierszy dla dzieci zmarła latem bieżącego roku pozostawiając ogromny dorobek twórczy. Chotomska jest twórczynią opowiadań, scenariuszy bajek filmowych i muzycznych, piosenek, słuchowisk radiowych. Napisała utwory, które na długo pozostaną w pamięci dużych i małych Polaków. Twórczość Wandy Chotomskiej zachwyca różnorodnością i stanowi bogatą inspirację do pracy twórczej.

W gronie laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazły się także Agata Popik i Gabriela Greszta – również uczennice naszej szkoły, które za zilustrowanie utworów Wandy Chotomskiej w formie ilustracji książkowej uzyskały wyróżnienia.

Instruktorem przygotowującym uczennice do eliminacji była pani Małgorzata Godzisz. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 25 listopada 2017 roku w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Szkolenie z zakresu samoobrony

     Uczeń świadomy zagrożeń i potrafiący się obronić to tytuł szkolenia z samoobrony, które odbyło się 16 listopada br. Szkolenie było zorganizowane dla uczniów naszej szkoły.
     Ideą, która przyświecała organizację tego przedsięwzięcia było przede wszystkim wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa każdemu uczniowi. Wszędzie, bowiem mamy prawo czuć się bezpiecznie. Do przeprowadzenia kursu zaprosiliśmy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, którzy pokazali uczniom jak skutecznie bronić się w przypadku wystąpienia zagrożenia oraz jak reagować jeśli inna osoba będzie chciała zrobić im krzywdę. Mundurowi z zamojskiego Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego podczas ćwiczeń praktycznych pokazali również uczniom metody obrony przed napastnikiem i jak należy postąpić jeśli agresor zażąda oddania pieniędzy lub innych wartościowych przedmiotów.
     Podczas kursu policjanci poruszyli także problem związany z niepokojącym zjawiskiem jakimi są dopalacze. Młodzież dowiedziała się czym są dopalacze i jakie spustoszenie wywołują w organizmie młodego człowieka.
     Funkcjonariusze starali się zachęcić młodzież do zdrowego stylu życia z dala od narkotyków i innych używek.

                                                                                                                              Opr. Katarzyna Manachiewicz

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeId0d903a00f5

Wernisaż prac konkursu pt. "Mój Zamość"

15 listopada br. w Zamojskim Ratuszu odbył się wernisaż prac uczniów, którzy wzięli udział w Konkursie Plastycznym pt. "Mój Zamość". Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjum klasy II i III oraz uczniów szkół podstawowych klasy VII. Organizatorami konkursu byli Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk i Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu. Konkurs odbył się pod patronatem honorowym: Posła na Sejm RP Pani Agaty Borowiec.

Jury w składzie:

Przewodniczący: pani Alicja Kowalska

Członkowie: pan Bartłomiej Sęczawa, pan Tomasz Bełech, pan Paweł Malczenko

wyłoniło następujących laureatów konkursu: 

I Nagroda

 1a

Gabriela Jasek - II LO w Zamościu

 II Nagroda

2a

Joanna Skowyra - ZSP nr 1 w Zamościu

 III Nagroda

3a

Emilia Brykner - SP Nr 7 w Zamościu

 Wyróżnienie

wyr4

Aleksandra Jędrzejczak - SP Nr 7 w Zamościu

 Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeIda3f3836783

Wernisaż fotografii "Przestrzeń Światła" klasy III b

14 listopada br. w galerii "Korytarz" odbył się wernisaż fotografii uczniów klasy III b grupy fotografii artystycznej z pracowni pana Pawła Malczenki.

"Tematem naszej wystawy jest przestrzeń światła ukazana w formie abstrakcji jak i minimalizmu, który często uzyskiwaliśmy w momencie destrukcji przedmiotów czy poprzez odnalezienie ich drugiego dna. Abstrakcję, każdy z nas odbiera odmiennie, przez co jest ona ciekawsza. Ten sam temat mogliśmy przedstawić w indywidualny sposób odzwierciedlający nasze postrzeganie rzeczywistości".

Wystawa czynna do 15 grudnia br. Serdecznie zapraszamy.

 

                                                                                                              Uczniowie grupy fotograficznej klasy III b

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeIdca125652ed

"FREEDIVING – PODRÓŻ WGŁĄB SIEBIE"

     Dnia 14.11.2017 uczniowie klas pierwszych oraz klasy drugiej uczestniczyli w spotkaniu z Panią Emilią Białą – wicemistrzynią świata w monopłetwie w roku 2011 (Indywidualne Basenowe Mistrzostwa Świata, Włochy).
Pani Emilia opowiedziała uczniom czym jest freediving oraz jak zrodziła się w niej pasja do takiej formy kontaktu z wodą. Ponadto podzieliła się swoim doświadczeniem dotyczącym radzenia sobie z własnym strachem, dążenia do celu, radzenia sobie z porażkami oraz zaufaniu intuicji. Spotkanie z Panią Emilią było okazją do reflekcji słuchaczy nad własną ścieżką życiową.
    Freediving to nie tylko nurkowanie, ale też "podróż wgłąb siebie".

                                                                                                                   Opr. Wioleta Kapuścińska

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeIdf3cb32cb19

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01