Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Warsztaty w Centrum Informacji i Planowania Kariery

      Badanie predyspozycji zawodowych, pod takim hasłem w dniu 16 października 2018 r. odbyły się warsztaty dla młodzieży klasy III a, z doradcą zawodowym z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Filii w Zamościu WUP, których celem było przekazanie wiedzy uczniom na temat uwarunkowań istotnych przy podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych.  Dodatkowo młodzież, przy pomocy specjalisty, mogła poznać swój potencjał zawodowy oraz określić swoje mocne i słabe strony. Informacje i wiedzę na swój temat, nasi uczniowie usystematyzowali wypełniając  testy samooceny zdolności, zainteresowań, wartości zawodowych oraz osobowości, którą będą mogli wykorzystać w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej oraz w planowaniu kariery zawodowej. Podjęte przedsięwzięcie  będzie miało kontynuację w naszych dalszych działaniach.

      Spotkanie zorganizowały pani Beata Cybulska wychowawca kl. III a oraz pani pedagog Katarzyna Manachiewicz.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeIdcc7e130678

Uroczyste spotkanie z okazji Święta Edukacji Narodowej

      Uroczystość Święta Edukacji Narodowej rozpoczęła się odczytaniem, przez panią dyrektor Marzenę Tadeusz, listu ministra kultury pana profesora Piotra Glińskiego.

      Następnie pani dyrektor powitała szanownych gości: emerytowanych nauczycieli naszego liceum, nauczycieli naszej szkoły oraz uczniów. W czasie spotkania, zostały wręczone nagrody dyrektora szkoły nauczycielom, którzy osiągnęli sukcesy w pracy z uczniem, a także tym, którzy angażują się w życie szkoły oraz w pracę nad rozwijaniem zainteresowań uczniów. Pani dyrektor złożyła zebranym nauczycielom życzenia dalszych sukcesów w pracy.

      W trakcie uroczystości klasa II b pod opieką pani Anny Świszcz przygotowała krótki spektakl. Autorem dekoracji z okazji Święta Edukacji Narodowej była pani Alicja Kowalska. Samorząd Szkolny złożył w imieniu wszystkich uczniów życzenia oraz wręczył symboliczne róże zebranym pedagogom.

      Po spotkaniu, na Grono Pedagogiczne czekał słodki poczęstunek w pokoju nauczycielskim, który przygotowała Rada Rodziców LP.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeId2693fc9106

Plener rysunkowy w Zwierzyńcu

     Uczniowie klasy II b pod opieką pana M. Kitki oraz pana M. Mazurkiewicza wybrali się na plener rysunkowy na Roztocze. W malowniczej miejscowości Zwierzyniec przez dwa dni nabywali i doskonalili umiejętności obserwacji, ukazania przestrzeni, uzyskania interesującej kompozycji, sporządzania szkiców rysunkowych. Sprzyjająca pogoda towarzyszyła rozwijaniu wrażliwości artystycznej uczniów.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeIdcdba6e4a46

Wystawa "Kalendarz" w galerii Korytarz

      W piątek, 12 października br., w galerii Korytarz otwarto wystawę zatytułowaną "Kalendarz". Prezentowane prace wykonane zostały przez uczniów obecnej klasy IV a w pracowni podstaw projektowania prowadzonej przez pana Michała Mazurkiewicza. Wystawa „Kalendarz” powstała na potrzeby ogólnopolskiego konkursu na kalendarz autorski 2018 zorganizowanego przez Liceum Plastyczne w Poznaniu.Tematem tej edycji konkursu był „Dom”. Uczniowie użyli różnych skojarzeń wynikających z tego hasła, czego efektem są prace łączące indywidualne przedstawienie formy graficznej z aspektem funkcyjnym kalendarza.

Zapraszamy do oglądania wystawy, która będzie otwarta do końca października.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeIdd99ab62d4e

Lekcja w III Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu

      W ramach otrzymanego zaproszenia z III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu, nasze uczennice z klasy 3 a,  8 października br. wzięły udział w lekcji poświęconej nowotworom krwi. Oprócz prelekcji wygłoszonej przez uczniów kl. 2 III LO, mieliśmy okazję wysłuchać pana Łukasz Zwolana, absolwenta Liceum Plastycznego, który opowiedział o swojej chorobie oraz walce z nią. Było to bardzo ważne doświadczenie uświadamiające słuchaczom istotę i powagę omawianego problemu.

 

 

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01