Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Sukces naszej szkoły w XIII Makroregionalnym Przeglądzie z rysunku, malarstwa i rzeźby

   Miło nam poinformować, że nasze liceum już po raz kolejny zajęło trzecie miejsce w najważniejszym, dla liceów plastycznych,  Przeglądzie Szkół Plastycznych. Nasze liceum było reprezentowane przez: Agnieszkę Hrycuniak (klasa III b), Angelikę Jastrzębską (klasa III b) i Weronikę Nowak (klasa III a).

Dodatkowym sukcesem jest zakwalifikowanie naszych dwóch uczennic do najwyższego poziomu. Dzięki tej nominacji, Agnieszka Hrycuniak oraz Weronika Nowak będą miały szansę uzyskania indeksu wybranej przez siebie uczelni artystycznej.

Tak wysoka lokata świadczy o wysokim poziomie kształcenia w naszej szkole. Jest to sukces zarówno naszych uczennic jak i nauczycieli.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom oraz życzymy dalszych sukcesów!

SWScan00355

Liceum Plastyczne na IV Zamojskich Edutargach

      Nasza szkoła jak co roku wzięła udział w IV Zamojskich Edutargach. W ramach promocji szkoły prezentowaliśmy prace uczniów wykonane w pracowniach: malarskich, projektowania graficznego, snycerstwa, ceramiki artystycznej, tkaniny artystycznej oraz fotografii artystycznej. Zainteresowanym, reprezentujący nas uczniowie z SU, udzielali bliższych informacji na temat specyfiki szkoły i toku kształcenia w naszym liceum.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeIdb41af75f93

Przedszkole jak z bajki.

XxY 

 

    Wolontariusze naszego liceum w ramach wolontariatu by, sprawić dzieciom radość, wykonały malunki na ścianach holu głównego Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Zamościu. Na ścianach namalowane zostały postacie z bajek takie jak: Smerfy, Krasnoludki, Kubuś Puchatek, Prosiaczek & Przyjaciele, Muminki, Franklin.
Reakcja dzieci, które widzą swoich ulubieńców z bajek pokazuje, że warto było to zrobić.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeId84213cb341

Więcej informacji jak powstawały malunki można zobaczyć na stronie Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Nominacja w IV Ogólnopolskim Biennale Autoportretu w Radomiu

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IV a Agata Popik uzyskała nominację do grupy nagród i wyróżnień w IV Ogólnopolskim Biennale Autoportretu w rysunku uczniów Szkół Plastycznych Radom 2017. Agacie serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy uczniów do zapoznania się z katalogiem z ww. imprezy, który dostępny jest w bibliotece szkolnej.

Poniżej przedstawiamy nominowaną pracę.

popik

Współpraca naszego liceum z Zamojskimi Zakładami Zbożowymi

      Miło nam poinformować, że dzięki wspólnej inicjatywie Pana Prezesa Marka Skomorowskiego, reprezentującego Zamojskie Zakłady Zbożowe, oraz Pani Marzeny Tadeusz dyrektora Liceum Plastycznego nawiązaliśmy współpracę z Zamojskimi Zakładami Zbożowymi.

W ramach rozpoczętej współpracy w dniu 06 marca br. gościli w naszej szkole: Pan Prezes Marek Skomorowski oraz ekipa Telewizji Lublin.

Pan Prezes przekazał naszemu liceum glinę na kwotę 1500 zł. Materiał ten będzie służył uczniom w pracowniach rzeźby i ceramiki artystycznej.

W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi Markowi Skomorowskiemu za wspieranie środowiska artystycznego oraz przyczynianie się do promocji Liceum Plastycznego w naszym regionie.

Link do reportażu TVP3 Lublin "SŁONIK NADZIEI"

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=40#sigFreeIdd20511401d

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01