Start

Wystawa Klaudii Całki

     W Galerii Patio odbyła się wystawa uczennicy z kl IIIa Klaudii Całki. Prace które zostały pokazane to rysunek i malarstwo, powstały one w tym roku szkolnym . Mimo iż są to typowe „szkolne" tematy, czyli postać w rysunku i martwa natura w malarstwie, odczytujemy bardzo indywidualne traktowanie tematu.
Klaudia w rysunku sięga chętnie po węgiel, by zestawieniem mocnych kontrastów budować nastrój. W malarstwie natomiast posługuje się ekspresyjną śmiałą plamą, świadomie zderzając ze sobą mocne barwy. W pracach Klaudii odnajdujemy kształtującą się indywidualną postawę twórczą wraz z wartościami estetycznymi.
Prace powstały pod kierunkiem pani Doroty Jasek.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeIdaa714a954e

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji w szpitalu „papieskim”

      W dniu 31.01.2020 r., dyrekcja oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. W ramach programu uczniowie mieli możliwość obejrzeć występ taneczny przedszkolaków z przedszkola Miejskiego nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu, prezentację plakatów promujących transplantacje, wysłuchać wystąpień osób po transplantacji, które opowiedziały o swoich doświadczeniach po otrzymaniu „drugiego życia”. Z tej okazji również odbyła się premiera filmu pt. „Transplantacja – jestem na TAK”, który został zrealizowany przez Bursę nr 1 we współpracy ze Szpitalem, który promuje ideę przeszczepów.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeIdda683603d3

Nocny Maraton Filmowy

      Dnia 10 stycznia 2020 roku odbył się w szkole kolejny Nocny Maraton Filmowy. Tym razem, idąc za potrzebą i oczekiwaniami uczniów, wspólnym mianownikiem wybranych filmów było hasło: horror. Młodzież obejrzała dwa różne filmy w tym gatunku i to właśnie stało się pretekstem do szukania odpowiedzi na pytania: Jakiego typu horrory ogląda współczesna młodzież? Czego oczekują młodzi ludzie od dobrego horroru? Czy filmy oparte na faktach straszą nas bardziej? Dlaczego lubimy się bać?
Dyskusja pokazała, iż nasi uczniowie doceniają w filmie budowanie napięcia i mrocznej atmosfery, nie poprzez krew, makabryczne sceny, zaskakujące efekty, ale poprzez ciszę, wspaniałą grę aktorską czy odpowiednią oprawę muzyczną.
Oprócz rozmów na temat doświadczanych podczas projekcji filmów emocji oraz możliwości wyrażenia własnego zdania, poruszono również takie zagadnienia jak analiza symboli zawartych w filmie, czy sposób kreowania postaci oraz ich psychologiczna charakterystyka.
Podsumowując, po projekcji dwóch różnych filmów mieszczących się w gatunku jakim jest horror, tj. „Inni” (reżyseria Alejandro Amenábar) oraz „Obecność” (reżyseria James Wan), faworytem wśród młodzieży biorącej udział w maratonie, okazał się ten pierwszy.

 

Finisaż plakatów Kateryny Suminy

    W galerii "Korytarz" 9 stycznia 2020 r. odbył się finisaż plakatów uczennicy klasy III b Kateryny Suminy. Plakaty powstały w pracowni projektowania graficznego pod opieką artystyczną pana Mateusza Kitki.
Prace Kateryny prezentują problemy społeczne, są jak rebus, ponieważ potrzebujemy czasu by odczytać zaprezentowany problem. Plakaty prowokują do dyskusji, działania, skłaniają do refleksji. Celem plakatów było zwrócenie uwagi i zwiększenie świadomości na temat otaczających nas problemów społecznych XXI wieku.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeId133a89eee0

 

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie

      Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy Ib Emilia Niewożewska zajęła III miejsce w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Koszulki promującej język francuski "La France sur mon T-shirt". Konkurs został zorganizowany przez III Liceum Ogólnokształcące w Lublinie oraz PROF-EUROPE oddział w Lublinie. Do konkursu uczennicę przygotowała pani Aneta Majewska. Emilii serdecznie gratulujemy sukcesu!

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01