Start

Wystawa w Galerii Patio marzec-kwiecień 2019

      Ania Grasza jest uczennicą klasy III i autorką wystawy rysunku i malarstwa, prezentuje martwe natury oraz studia postaci. Martwe natury w malarstwie cechuje ciekawa, różnorodna kompozycja, malowane swobodnie, nasycone, kontrastujące barwy. Światłocień oraz uzyskana głębia, różnice materii świadczą o trafnym i świadomym użyciu środków malarskich.
     Prace w rysunku węglem to studia postaci, w których kontrast, ekspresja linii i plamy, umiejętne ukazanie bryły postaci przy pomocy światłocienia podkreśla znajomość anatomii. Kompozycje ciekawie uchwyconych postaci dopełnia oszczędne tło. Prezentowane prace, ich poziom świadczą o znajomości i świadomym użyciu środków wyrazu plastycznego w rysunku jak i malarstwie.
    Ania jest młodą, zdolną, pracowitą i poszukującą uczennicą, prezentowała w tym roku szkołę na Makroregionalnym Przeglądzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Radomiu, gdzie zdobyła WYRÓŻNIENIE.
Pracuje w pracowni pani Barbary Szeptuch. Gratulujemy sukcesu i życzymy nowych osiągnięć.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeIdfcb76135a6

Wystawa w zamojskim ratuszu

      Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję do zaprezentowania swoich prac w zamojskim ratuszu, tym razem są to reliefy wykonane przez uczniów klasy II B w pracowni pana Tomasz Bełecha.
Wernisaż, który uroczyście otworzył Pan Prezydent Andrzej Wnuk odbył się 29 marca 2019 roku.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie eksponowana do 19 kwietnia 2019 roku.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeId8d7af2ec2b

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumenta

      Uczniowie klas pierwszych w ramach lekcji z podstaw przedsiębiorczości w dniu 29 marca 2019 r. uczestniczyli w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Konsumenta, Panią Katarzyną Mazur. Młodzież miała możliwość zapoznania się z podstawą prawną praw konsumenta m.in. Ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków zawierania i wykonywania umów sprzedaży między przedsiębiorcami a konsumentami.
     Pani Rzecznik zaprezentowała w sposób rzeczowy podstawowe terminy takie jak : rękojmia, gwarancja, reklamacja . Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie kupować przez internet oraz jak złożyć reklamację, kiedy występuje niezgodność towaru z umową. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji Pani Rzecznik. Wykład wzbogacony prezentacją oddawał w pełni informację o ochronie konsumenta. Lekcja z podstaw przedsiębiorczości w bezpośrednim kontakcie z Panią Rzecznik miała na celu rozbudzenie świadomości praw jakie przysługują odbiorcom wszelakich usług. Spotkanie, odbyło się w sali Consulatus w ratuszu zamojskim.
                                                                                                Opr. H.Maziarczyk

Historia na ekranie

     Dnia 28 marca 2019r. uczniowie klas pierwszych i drugich obejrzeli w zamojskim kinie film pt. "Kurier„ w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Młodzież przypomniała sobie fakty z lekcji historii, okresu II wojny światowej dotyczącej losów naszego kraju i bolesnych przeżyć społeczeństwa polskiego w czasach okupacji.
Uczniowie na nowo skonfrontowali swoje wiadomości dotyczące rządu emigracyjnego, dowódców AK oraz odkryli postać Jana Nowaka - Jeziorańskiego , dynamicznego, zdeterminowanego „Kuriera warszawskiego„. Film fajny w odbiorze, jak określiła młodzież, łączy wątki faktograficzne, przenikające się z fragmentarycznym napięciem i elementami humoru.

                                                                                                    Opr.H.Maziarczyk

Grand Prix, III nagroda i wyróżnienie na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim

XIX Ogólnopolski Festiwal Herbertowski, którego eliminacje odbywały się 7 marca 2019 w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie, zakończył się sukcesem dla uczniów naszej szkoły. Julia Szwed otrzymała nagrodę Grand Prix festiwalu w kategorii fotograficznej, Aleksandra Pupiec III nagrodę w kategorii plastycznej oraz Eliasz Hułas wyróżnienie w kategorii plastycznej. Julię i Eliasza do konkursu przygotowywała pani Małgorzata Godzisz, Aleksandrę pani Małgorzata Antosiak.

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem "Ironia w twórczości Zbigniewa Herberta". Poeta jako ironista bardzo często sięgał do tej kategorii, ale nie w znaczeniu pojmowania świata jako ironii, lecz w kontekście postawy „bycia ironicznym". Herbert - intelektualista traktuje ironię jako rodzaj transcendencji. Innym razem ironia jest w jego twórczości formą sceptycyzmu –środkiem na przetrwanie, rodzajem broni względem świata. Ten trudny temat został opracowany metodą przekładu intersemiotycznego - przekładu znaków słownych na obrazowe. Technika ta pozwoliła na stworzenie syntetycznego skrótu myślowego, zawierającego sedno przesłania utworu poetyckiego. W niezwykle trafny sposób udało się uchwycić Julii ironię zawartą w wierszach „Co myśli Pan Cogito o piekle" i „Pan Cogito rozważa różnicę między głosem ludzkim a głosem przyrody", co zaowocowało nagrodą Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego. Eliasz – zdobywca wyróżnienia, pracując tą samą metodą dokonał interpretacji wiersza „Pan Cogito a perła".

W konkursie wzięło udział ponad 120 uczniów z całej Polski. Prezentacja zwycięzców i wręczenie nagród nastąpiło podczas Koncertu Laureatów 28 marca 2019 w Lublinie. Honorowy patronat nad festiwalem sprawowała Katarzyna Herbert - żona poety.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeId6b2e54370e

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01