Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Wizyta w Banku Pekao S.A w Zamościu

     W piątek 23 marca br. uczniowie klasy II B i III B byli gośćmi Banku Pekao S.A. w Zamościu. Młodzi ludzie w trakcie spotkania z przedstawicielami banku poznali zasady pracy instytucji finansowej i jej funkcjonowanie na rynku. Uczniowie zapoznali się z długoletnią tradycją banku, różnorodnymi światowymi walutami oraz najnowszymi formami zabezpieczeń banknotów euro, dolarów, funtów i franków szwajcarskich. W przypadku naszej młodzieży bardzo ważna była szata graficzna polskich banknotów, zwłaszcza, że projekty banknotów wykonuje znany polski grafik Andrzej Heidrich, uczestnik międzynarodowych plenerów ilustratorów odbywających się na zamojszczyźnie. Dużym zainteresowaniem cieszył się banknot 500 zł z wizerunkiem Jana III Sobieskiego. Jedna z uczestniczek wycieczki, Wiktoria, mówi że „jej zainteresowanie wzbudziły zabezpieczenia banknotów i to, że pierwszy raz mogła dotknąć walutę innych krajów". Prelegenci przedstawili również oferty banku skierowane do młodych klientów.
W sumie wizyta w banku bardzo się podobała, nieczęsto przychodzi się tu „na wycieczkę", a może warto?

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeIdb5863a6148

Sukces naszej szkoły w XIII Makroregionalnym Przeglądzie z rysunku, malarstwa i rzeźby

   Miło nam poinformować, że nasze liceum już po raz kolejny zajęło trzecie miejsce w najważniejszym, dla liceów plastycznych,  Przeglądzie Szkół Plastycznych. Nasze liceum było reprezentowane przez: Agnieszkę Hrycuniak (klasa III b), Angelikę Jastrzębską (klasa III b) i Weronikę Nowak (klasa III a).

Dodatkowym sukcesem jest zakwalifikowanie naszych dwóch uczennic do najwyższego poziomu. Dzięki tej nominacji, Agnieszka Hrycuniak oraz Weronika Nowak będą miały szansę uzyskania indeksu wybranej przez siebie uczelni artystycznej.

Tak wysoka lokata świadczy o wysokim poziomie kształcenia w naszej szkole. Jest to sukces zarówno naszych uczennic jak i nauczycieli.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom oraz życzymy dalszych sukcesów!

SWScan00355

Liceum Plastyczne na IV Zamojskich Edutargach

      Nasza szkoła jak co roku wzięła udział w IV Zamojskich Edutargach. W ramach promocji szkoły prezentowaliśmy prace uczniów wykonane w pracowniach: malarskich, projektowania graficznego, snycerstwa, ceramiki artystycznej, tkaniny artystycznej oraz fotografii artystycznej. Zainteresowanym, reprezentujący nas uczniowie z SU, udzielali bliższych informacji na temat specyfiki szkoły i toku kształcenia w naszym liceum.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeIdb41af75f93

Przedszkole jak z bajki.

XxY 

 

    Wolontariusze naszego liceum w ramach wolontariatu by, sprawić dzieciom radość, wykonały malunki na ścianach holu głównego Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Zamościu. Na ścianach namalowane zostały postacie z bajek takie jak: Smerfy, Krasnoludki, Kubuś Puchatek, Prosiaczek & Przyjaciele, Muminki, Franklin.
Reakcja dzieci, które widzą swoich ulubieńców z bajek pokazuje, że warto było to zrobić.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeId84213cb341

Więcej informacji jak powstawały malunki można zobaczyć na stronie Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Nominacja w IV Ogólnopolskim Biennale Autoportretu w Radomiu

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IV a Agata Popik uzyskała nominację do grupy nagród i wyróżnień w IV Ogólnopolskim Biennale Autoportretu w rysunku uczniów Szkół Plastycznych Radom 2017. Agacie serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy uczniów do zapoznania się z katalogiem z ww. imprezy, który dostępny jest w bibliotece szkolnej.

Poniżej przedstawiamy nominowaną pracę.

popik

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01