Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Wewnątrzszkolny konkurs matematyczno-fizyczny pt. 100 zadań w 100 minut na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

      W obchody uczczenia podniosłej uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości, postanowiliśmy się włączyć w nieco nietypowy sposób. 6 listopada 2018 r. odbyła się szósta edycja wewnątrzszkolnego konkursu matematyczno-fizycznego, w którym należało rozwiązać sto zadań w sto minut.

Uczniowie otrzymali 70 zadań matematycznych i 30 zadań z fizyki. Wszystkie pytania miały formę zamkniętą, zatem można było uzyskać 100 punktów. Do rywalizacji w konkursie zgłosiło się aż 27 osób – tym samym przełamaliśmy stereotyp, że w Plastyku nie lubi się przedmiotów ścisłych.

Największą liczbę punktów zdobył uczeń klasy czwartej Eliasz Hułas, kolejne miejsca zajęli: Angelika Jastrzębska, Weronika Nowak, Anna Grasza, Cyprian Bachta i Kamila Świrska.

Organizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki matematyki i fizyki – Magdalena Hajduk i Ewa Mróz.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i serdecznie gratulujemy wyników.

Dzień Wszystkich Świętych - wyjście na Rotundę

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeId6ec3c924fa
     

      Zgodnie z coroczną tradycją, z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych, uczniowie naszej szkoły zapalili znicze na Zamojskiej Rotundzie. Akcję od wielu lat organizuje SU pod opieką pani Anny Ważny.
Miejsca, takie jak Rotunda w Zamościu, udowadniają, że pamięć o poległych jest wciąż żywa. Pamiętamy, wspominamy i mamy nadzieję, że więcej te czasy już nie wrócą.

Wystawa "Wycinki z ćwiczeń" w galerii Patio

      W Galerii Patio zaprezentowana została wystawa zbiorowa prac snycerskich pod nazwą - ,,WYCINKI Z ĆWICZEŃ", na której eksponowane są prace uczniów Liceum Plastycznego w Zamościu z klasy : I, II, III i IV. Prace te obrazują przykładowe wypowiedzi plastyczne na temat : ,,Człowiek i przestrzeń w płaskorzeźbie", ,,Liść akantu w interpretacji", ,,Mój znak", ,,Inicjały w reliefie wklęsłym i wypukłym", ,,Studium postaci zwierzęcej". Prace powstały pod opieką nauczycieli: W. Duklewskiego, M.Ciecierskiego i B.Naklickiego. Wystawę można oglądać do połowy listopada br.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeId72a6f7612d

Ogólnopolski Tydzień Kariery

20181017 100721         17 października br. w auli Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu nasi uczniowie z klasy IV b uczestniczyli w warsztatach wiedzy o rynku pracy pt.  „Mobilność zawodowa; bądź gotowy na zmiany, bądź architektem swojego szczęścia”. Spotkanie poświęcone było zagadnieniom mobilności zawodowej, w tym gotowości  pracownika do podejmowania zmian.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeId8cea3b5a32

Otrzęsiny klas pierwszych

      Wieloletnia tradycja naszej szkoły nakazuje przeprowadzenie otrzęsin klas pierwszych, celem sprawdzenia, czy nowo przybyli adepci sztuki są godni przyjęcia w szeregi uczniów Liceum Plastycznego. Tak też 16 października po uroczystym ślubowaniu tradycji stało się zadość. A było kogo otrząsać, wszak mamy dwie pierwsze klasy. Musiały one przejść przez gęste sito różnych wyzwań pod „surowym” okiem jury i całej szkolnej społeczności. W skład jury powołano panią dyrektor Marzenę Tadeusz, panią wicedyrektor Anetę Majewską, panią sekretarz Katarzynę Artymiak, pana kierownika sekcji plastycznej Tomasza Bełecha oraz dwie uczennice z klasy II b Aleksandrę Pupiec i Karolinę Matyjaszek . Dostąpić zaszczytu przyjęcia do wspólnoty licealnej nie było łatwo, ale za to ciekawie i zabawnie. Na pierwszoklasistów czekało wiele prób. Wśród nich stworzenie rzeźby z klocków lego i ze skrawków różnych tkanin. Finalnie, dzieło wykonane w dwie minuty, należało potem obronić prezentując komisji jego ideową wymowę i przesłanie. Kolejna konkurencja wymagała narysowania stereotypów, które kojarzą się z Plastykiem. Po prezentacjach wspólnie doszliśmy do wniosku, że nasza społeczność łamie wszelkie negatywne schematy. Quiz wiedzy na temat szkoły wykazał, że pierwszaki mają jeszcze przed sobą wiele do odkrycia. Nie zabrakło również wspólnie tworzonych portretów wychowawców, które ujęły publiczność ekspresją wyrazu. W klasyfikacji końcowej zwyciężyła klasa Ib, która zdobyła najwięcej punktów w przeprowadzonych konkurencjach. Otrzęsiny przygotowała klasa II a pod opieką p. Małgorzaty Godzisz.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeId607c71b08b

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01