Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Spotkanie z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu

      Dnia 31 stycznia 2019 roku,  odbyło się spotkanie maturzystów  z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu. W trakcie trwania spotkania uczniowie zostali zapoznani z prawami i  obowiązkami osób poszukujących pracy,  poznali   formy pomocy, jakich udziela Urząd Pracy osobom bezrobotnym, m.in. doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, szkolenia dla osób bezrobotnych, staże pracy i programy wspomagające osoby, które chciałyby rozpocząć własną działalność gospodarczą. Uczniowie uzyskali także informacje  o zasadach zakładania własnej działalności gospodarczej oraz uzyskania dotacji na rozpoczęcie działalności.
Spotkanie z doradcą zawodowym było doskonałą okazją do uzyskania niezbędnych  informacji i porad dla maturzystów, którzy lada chwila będą musieli podjąć ważne życiowe decyzje.

Wystawa archiwalnych prac uczniów pracowni tkaniny artystycznej Alicji Kowalskiej

1 wystawa patio tkanina     Tkanina artystyczna to dyscyplina plastyczna o niezwykle szerokim spektrum możliwości formalnych. Bogactwo różnorodnych włókien naturalnych, roślinnych i zwierzęcych, również syntetycznych, możliwość operowania kolorem, linią, przedstawianie płaskich kompozycji, wychodzenie w przestrzeń, daje ogromną swobodę działania.
     Tkactwo rozumiane tradycyjnie, jest gobelinem tkanym wg najstarszego warsztatu gdzie istotny jest na przeplot wątku i osnowy oraz wiązania dywanowe. Tu najczęściej stosowanym surowcem jest wełna naturalna.
     Współczesna sztuka włókna wykracza poza dekoracyjny schemat. Jest unikatowym niezależnym dziełem, nie związanym z funkcją użytkową ani dekoracyjną. Wprowadzane są surowce niekonwencjonalne, a zasady technik tkackich wzbogacane o indywidualne rozwiązania. Wykorzystane zostają inne środki wyrazu jak szycie, dzierganie, haft, klejenie, wiązanie, druk, batik, papier czerpany. Tkanina staje się reliefem, rysunkiem, rzeźbą, instalacją przestrzenną lub barwną aplikacją.
     Techniki unikatowe pojawiają się również w miniaturze, która jest autonomiczną formą kompozycyjną, tak jak prace o większej skali. Miniatura bywa szkicem lub projektem, próbą eksperymentalną. Tu zastosowane są także materiały nietekstylne, jak metal, papier, drewno, skóra, plastik.
     Na wystawie w Galerii PATIO można zobaczyć przykłady takich rozwiązań. Spójnym elementem wybranych kompozycji jest zagadnienie kontrastu. Dotyczy on zarówno tematu i formy, gry światłocieni, różnic materii, różnorodności struktur.
     Prezentowane obiekty powstały na przestrzeni kilkunastu lat i są pracami dyplomowymi, ćwiczeniami lekcyjnymi i pracami konkursowymi.

                                                                                                            Alicja Kowalska
                                                                                                              styczeń 2019

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeIdcf8a6039f9

Sukces Angeliki Jastrzębskiej w finale III Dyktanda w Języku Angielskim

 SWScan     29 stycznia 2019 roku odbył się finał III Dyktanda w Języku Angielskim, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu, w którym udział wzięło 32 najlepszych uczniów, spośród 800 zgłoszonych.

Serdeczne gratulacje składamy, uczennicy klasy 4 a, Angelice Jastrzębskiej, która uzyskała tytuł laureata. Angelikę do konkursu przygotowywała p. Beata Cybulska.

Link do artykułu i zdjęć z przebiegu dyktanda:
http://www.ezamosc.pl/edukacja/item/3758-iii-dyktando-w-jezyku-angielskim

Maraton filmowy

      Dnia 25 stycznia odbył się w szkole kolejny nocny maraton filmowy. Kilkunastu uczniów spotkało się, by obejrzeć filmy pt. „Social Network” oraz „W pogoni za szczęściem”. Pierwszy film naświetlił uczniom historię powstania Facebooka. Ponadto dyskusja nad filmem była okazją do przeanalizowania wieloaspektowej motywacji zachowania bohatera. Film „Social Network” był również punktem wyjścia do rozmowy na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów dostępnych w sieci, w tym portali społecznościowych.
Film „W pogoni za szczęściem” to kolejny obraz osiągania sukcesu, ale sukcesu, do którego prowadziła zupełnie inna droga - bezdomność, samotne wychowywanie syna, pokonywanie piętrzących się trudności. Analiza zachowania głównego bohatera była okazją do rozwijania empatii, ale też krytycznego spojrzenia na jego decyzje.
Noc filmowa zakończyła się projekcją filmu animowanego „Zwierzogród”, który doskonale wpisał się w omawiany wątek.
Maraton zorganizowała psycholog szkolny Wioleta Kapuścińska, w opiece nad uczniami pomogła p. Ewa Mróz. Plakat przygotowała uczennica kl. 2 b Iga Domińczuk.

Spotkanie z przedstawicielem PWSZ w Zamościu

      Dnia 22 stycznia i 24 stycznia 2019 roku, uczniowie klas IV  spotkali się z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu, którzy zachęcali  naszych maturzystów do studiowania na atrakcyjnych kierunkach swojej uczelni. Młodzież  po spotkaniu  otrzymała informatory celem dokładnego zapoznania się z szeroką gamą ofert edukacyjnych uczelni.

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01