Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Profilaktyka Raka Piersi

     W poniedziałek 4 grudnia br. członkinie Stowarzyszenia Amazonek z Zamościu gościły w Liceum Plastycznym.
     Panie podczas spotkania z młodzieżą klas pierwszych przedstawiły zasady profilaktyki raka piersi oraz metody wczesnego wykrywania chorób onkologicznych. Prowadzące zwróciły uwagę na to, że leczenie raka piersi zależy od jego rodzaju i stopnia zaawansowania choroby. Faktem jednak niezaprzeczalnym jest to, że rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny.
     Uczestniczki spotkania opowiedziały o własnych doświadczeniach, sytuacji psychicznej kobiet, które przygotowują się albo już przeszły zabieg usunięcia piersi i jej rekonstrukcji. Same są przykładem, że po mastektomii piersi z rekonstrukcją, można normalnie żyć, pracować społecznie i w pełni czuć się kobietą.
     Prowadzące uwrażliwiały młodzież na motywowanie rodziców do przeprowadzania badań profilaktycznych pod kątem nowotworów. Zwróciły uwagę jak ważna jest systematyczna samokontrola i regularne specjalistyczne badania piersi u kobiet już od najwcześniejszych lat.

                                                                                                                        Opr. Katarzyna Manachiewicz

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeIda15b518a7e

Świąteczna Zbiórka Żywności

20171201 122519     1 grudnia br. wolontariusze z Liceum Plastycznego wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Bank Żywności w którą włączyło się Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie. Z zebranej żywności przygotowano 60 paczek, które zostały przekazane dla osób samotnych i rodzin o niskich dochodach. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie następującym uczniom: Alicji Siemko, Michałowi Czugale, Iwonie Łyś, Wiktorii Pokryszce, Juli Paczos, Aleksandrze Pupiec z klasy I b oraz Julce Klimczuk z klasy I a.
                                                          Opr. Katarzyna Manachiewicz

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeId5e1dbd06ef

IX Zamojskie Dyktando

28 listopada 2017 roku sześciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w I etapie IX Zamojskiego Dyktanda. Miło nam ogłosić, że zwyciężczynią została Patrycja Zembroń z klasy IV a, na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Sierzyńska z kl. III a, na trzecim Iga Domińczuk z klasy Ia. Gratulujemy!

Dawid laureatem konkursu recytatorskiego

Dawid Blicharz został laureatem Przeglądu Powiatowego 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego i otrzymał nominację do Przeglądu Wojewódzkiego w Lublinie. Zmagania konkursowe odbyły się w Zamojskim Domu Kultury. Podczas przesłuchań 15 listopada 2017 na scenie ZDK wystąpiło 61 recytatorów, ich prezentacje oceniała w komisja w składzie: Anna Smyk-Batorska, Bożena Fornek, Patryk Pawelec. Dawida do konkursu przygotowała pani Małgorzata Godzisz.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

     Jak co roku, w naszej szkole, odbyły się obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Symbolem tego dnia został żółty balon, na którym uczniowie umieszczali miłe słowo lub obrazek, by móc obdarować nim wybraną przez siebie osobę.
     Była również okazja, do zastanowienia się, dlaczego warto pamiętać o uśmiechu na co dzień. Wszelkie powody zostały zapisane na kartkach i przyczepione do tablicy.

Uczennice z kl. 1B – Wiktoria Pokryszka oraz Iwona Łyś zadbały, by życzliwość tego dnia dotarła do wszelkich zakątków w szkole :-)

                                                  Akcję zorganizowały Katarzyna Manachiewicz oraz Wioleta Kapuścińska.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeId44e3570191

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01