Start

Mikołajki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski

      Coroczną tradycją w naszej szkole są Mikołajki organizowane przez Samorząd Szkolny,  podczas których Mikołaj obdarza łakociami uczniów i nauczycieli. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z akcji.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeId5589e471f7

WYSTAWA TKANINY UŻYTKOWEJ – pracownia tkaniny artystycznej Alicji Kowalskiej

    Prezentowane na wystawie prace mają cechy użytkowe. Rola tkaniny w otoczeniu człowieka miała taką funkcję od zarania dziejów. Ubierała, ogrzewała, leżała na podłodze, wisiała w oknach, czy na ścianie. Z czasem, jak w innych dziedzinach, np. w ceramice, meblarstwie, także w tkactwie powstała potrzeba zdobienia, tworzenia wzorów, nadawania indywidualnych cech. W ten sposób zwykłe rzemiosło stało się artystyczną kreacją. Wzrosła rola projektanta, a sztuka designu i stanęła w parze z rzeźbą, malarstwem, grafiką.
    W naszych realizacjach znajdziemy odniesienia do historii ubioru, m.in. formy kimona.Projektowanie ubioru, tworzenie wykrojów, konstrukcja na manekinie, wreszcie własnoręczne szycie, to było trudne wyzwanie, ale też ważne i praktyczne doświadczenie.
    Kompozycje geometryczne wykorzystane w dywanikach, są inspirowane sztuką abstrakcyjną, bauhausem, konstruktywizmem. Formy przestrzenne, które mają funkcje pojemników także nawiązują do prostych brył geometrycznych.
    Tak istotne w obecnym czasie zasady ochrony środowiska i idea zero waste wpłynęły na powstanie praktycznych toreb, które zostały uszyte z resztek różnych tkanin, pasmanterii, itp.
Wystawa jest prezentacją tegorocznych ćwiczeń w klasie II oraz z drugiego semestru klasy I. Celem tych działań było kreatywne podejście do tkanin, do nadania im nowej jakości. Poprzez techniki szycia, tkania, aplikacji, druku, barwienia, klejenia, modelowania, poddany eksperymentowi techniczno - plastycznemu zwykły materiał tekstylny nabiera oryginalnych, niepowtarzalnych cech.
     Uzupełnieniem ekspozycji w Galerii PATIO są wybrane prace dyplomowe w postaci ubioru unikatowego z archiwum pracowni tkaniny artystycznej. Są to sesje zdjęciowe Estery Rozmyślak, Agnieszki Dubas i Ani Pogódz oraz suknie Klaudii Cis, zaś parawan autorstwa Moniki Śpieżak.
    W wystawie biorą udział uczniowie klasy IIa: Ania Baran, Bielak Martyna, Amelia Burdzań, Angelika Cisek, Daria Kuśmierkiewicz, Klaudia Marczuk, Karolina Radomska, Sara Rożynek, Ola Szast, Zuzia Wilkołazka, Weronika Wolf oraz Eryk Cybulski.

(A.Kowalska)

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeIdc06c2e94ae

Wystawa w Hrubieszowie

Uczennice Ania Abramek oraz Ania Grasza wzięły udział w wystawie „Jesień Plastyczna Hrubieszów 2019", która prezentowana jest w Hrubieszowskim Domu Kultury.
     Ania Abramek otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Hrubieszów za obraz „Dynie".
Obraz o ciekawej kompozycji przedstawia dorodne, szeroko malowane plamą dynie leżące na polu w kontrastowym świetle poranka.
Ania Grasza otrzymała Nagrodę Starosty Hrubieszowskiego za obraz „Martwa natura z żółtym dzbanem". Obraz olejny o ciekawej kompozycji w kontrastowych, nasyconych barwach. Stare przedmioty z tzw. „duszą", podkreśloną światłocieniem głębią tworzą wyjątkowy malarski klimat.
Opiekunem artystycznym jest nauczyciel Barbara Szeptuch.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeIda1ec52717e

Solidarnie dla transplantacji

20191128 132058   W ramach kampanii edukacyjno –informacyjnej „Solidarnie dla transplantacji” oraz promocji zdrowia w naszej szkole 28 listopada br. odbyło się spotkanie dla uczniów klas trzecich z panią Anną Gradziuk koordynatorem do sp. transplantacji Wojewódzkiego Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu. Transplantacja jest dziedziną, która nie może istnieć bez społecznego poparcia, dlatego bardzo ważna jest zmiana mentalności i zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej tego zagadnienia. Głównym celem kampanii jest budowanie aprobującej postawy społecznej wobec medycyny transplantologicznej poprzez zaangażowanie całego społeczeństwa w proces leczenia. Dlatego tak ważny akcent stawiany jest właśnie na solidarność: „Leczenie za pomocą przeszczepów jest możliwe tylko przy współpracy wielu osób, w tym: dawcy, biorcy i specjalistów. Tak więc każdy z nas jest częścią tej metody – każdy z nas może okazać się potrzebującym biorcą, każdy z nas może zostać dawcą”. Wyrazem chęci niesienia pomocy potrzebującym jest wypełnienie „Oświadczenia woli”, stanowiącego zgodę na pobranie narządów po śmierci.
Pani Anna Gradziuk podczas prelekcji zapoznała młodzież z procedurami pobierania i przeszczepiania narządów. Podkreśliła, jak ważna jest rzetelna wiedza na temat transplantacji, ponieważ ułatwia ona podejmowanie odpowiedzialnych decyzji w dorosłym życiu. Tematyka wzbudziła duże zainteresowanie młodzieży.
Organizatorem spotkania była pani Katarzyna Manachiewicz

Spotkanie profilaktyczne z pracownikiem Straży Miejskiej

      Odpowiedzialność prawna nieletnich oraz konsekwencje społeczne i zdrowotne palenia papierosów przez osoby nieletnie to idea prelekcji, która odbyła się w naszej szkole 26 listopada br. dla klasy 1a. Spotkanie dla młodzieży poprowadził pracownik Straży Miejskiej w Zamościa. Spotkanie zorganizowała pani pedagog Katarzyna Manachiewicz.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeId1dd3bf3a6b

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01