Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Warsztaty

GIMBAZA

 

Harmonogram warsztatów dla gimnazjalistów w roku 2017.

  • 04, 11, 18, 25 marca
  • 01, 22, 29 kwietnia
  • 13, 20, 27 maja

Zajęcia rozpoczynają się 04 marca 2017 r. o godzinie 10.00.

Zapisy na warsztaty pod telefonem 84-6392322

W świecie papirusów

      W Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego – w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kamiennej 20 – prezentowana jest wystawa „W świecie papirusów”. Ta ekspozycja adresowana nie tylko do młodych czytelników jest jednym z wydarzeń towarzyszących VII Zamojskiemu Festiwalowi Książki. Obok bogato ilustrowanych pozycji (nie tylko ze zbiorów bibliotecznych), które potrafią przenieść w odległe czasy tej wielkiej cywilizacji, w gablotach znalazły się także eksponaty pochodzące z pracowni historii sztuki Izabeli Winiewicz-Cybulskiej. Szkolna pracownia udostępniła kilka książek, rysunki (prace uczniów - kopie malowideł egipskich), plansze (jedna z nich to fragment dyplomu z pracowni projektowania graficznego), także drobne przedmioty wykorzystywane na lekcjach historii sztuki jako dość nietypowy „materiał ilustracyjny”, gromadzony przez nauczyciela i jego uczniów. Warto zaznaczyć, że jest to druga wystawa zorganizowana przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży wspólnie z nauczycielem historii sztuki. W ubiegłym roku – w podobny sposób – eksponowano tu reprodukcje dzieł Wita Stwosza wraz z literaturą poświęconą temu wielkiemu rzeźbiarzowi. „Świat papirusów” można oglądać do 31 maja 2017.
                                                                                                                  Fotografie: Książnica Zamojska

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeId5485e3e8f6

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

3maj2017      28 kwietnia br., w auli szkolnej odbył się apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Z tej okazji, klasa pierwsza przygotowała spektakl pod opieką pani Beaty Cybulskiej. Uczniowie zaprezentowali ciekawe widowisko łącząc wątek historyczny z elementami współczesnego świata techniki i mediów. Uczniom klasy pierwszej i wychowawcy serdecznie dziękujemy za interesującą prezentację tego wydarzenia historycznego.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeId73aa6121ca

Wernisaż rysunku i malarstwa Agaty Popik

popik      W dniu 25 kwietnia br. w galerii Patio odbył się wernisaż rysunku i malarstwa Agaty Popik, uczennicy klasy 3 a, z pracowni  Macieja Sęczawy.  Na wystawie Agata prezentuje prace wykonane na przestrzeni ostatnich pięciu miesięcy. Eksponowane prace malarskie zostały wykonane w technice olejnej natomiast rysunki w technice węgla. W galerii Patio, uczennica pokazuje także zestaw interesujących małoformatowych szkiców malarskich i graficznych. Pomimo, że uczennica jest dopiero w klasie trzeciej jej dorobek artystyczny zadziwia poziomem poprzez kompozycję, eksperymenty formalne, poprawność anatomiczną  i interesujący sposób budowania nastroju.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeIdcbf471dc01

Patrycja Zembroń i Angelika Jastrzębska laureatkami literackiego konkursu „Fantastic@2017”

      Tegoroczna trzecia edycja konkursu Fantastic@  organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu zakończyła się sukcesem dla dwóch naszych uczennic. Konkurs odbył się 14 marca 2017 roku i był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych m.in. z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja, Hrubieszowa oraz studentów PWSZ w Zamościu. Polegał on na rozwiązaniu testu dotyczącego książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.  W zmaganiach konkursowych wzięły udział 223 osoby, z których wyłoniono  9 laureatów. Miło nam poinformować, że dwie uczennice Liceum Plastycznego w Zamościu znalazły się w ścisłym finale i otrzymały tytuł laureata – Patrycja Zembroń z kl. III a (opiekun Małgorzata Godzisz)  i Angelika Jastrzębska z kl. II a (opiekun Małgorzata Antosiak). Serdecznie gratulujemy!

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=35#sigFreeIde1bb6a08c1

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01