Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Odpowiedzialne rodzicielstwo

     12 kwietnia br. młodzież klasy drugiej oraz klasy trzecie miały okazję wysłuchać wykładu na temat „Odpowiedzialnego Rodzicielstwa", który poprowadziła nasza absolwentka p. Dorota Szatraj Diecezjalny Doradca Życia Rodzinnego.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeId9fe2c56004

Warsztaty teatralne

     11 kwietnia uczniowie klasy I a i II obejrzeli w Zamojskim Domu Kultury spektakl „Dziady" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Po widowisku młodzież miała okazję uczestniczyć w spotkaniu z aktorami , podczas którego artyści odpowiadali na pytania dotyczące specyfiki pracy w teatrze. Odbyły się również krótkie warsztaty sceniczne dla młodzieży. W ich trakcie trzy uczennice klasy pierwszej Julia Kowalewska, Julia Klimczuk i Julia Kendra miały okazję tworzyć małe etiudy i improwizacje teatralne u boku profesjonalnych aktorów. Dziewczyny udowodniły, że mają talent i pasję, ich starania zostały nagrodzone gromkimi brawami zgromadzonej widowni. Być może udział w tych warsztatach stanie się początkiem pięknej życiowej przygody z profesjonalną sceną. Wyjście zorganizowała pani Małgorzata Godzisz.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeId63a8e62767

SPOTKANIE Z PANIĄ BEATĄ PACHLĄ

     Dnia 06.04.2018 r. w szkole odbyło się spotkanie z panią Beatą Pachlą. Prelekcja dotyczyła świadomego budowania relacji intymnych z drugim człowiekiem. Poruszono takie zagadnienia jak rozwój młodego człowieka, dbanie o zdrowie oraz odpowiedzialność za podejmowane decyzje.
     W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas pierwszych oraz klasa druga.

Nagrody na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim

      XVIII Ogólnopolski Festiwal Herbertowski, którego eliminacje odbywały się 6 marca 2018 w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie, zakończył się sukcesem dla dwóch uczennic Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu. Alicja Siemko zdobyła I nagrodę w kategorii plastycznej, natomiast Magda Michnowicz II nagrodę w kategorii fotograficznej. Honorowy patronat nad festiwalem sprawowała Katarzyna Herbert - żona poety.
Magda odkrywała arkana poezji Zbigniewa Herberta pod okiem pani Małgorzaty Godzisz, Ala pod okiem pani Małgorzaty Antosiak.

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem "Wolność w twórczości Zbigniewa Herberta", wiele jej odcieni można odnaleźć zarówno w tekstach poetyckich, jak i prozatorskich poety. Herberta nazwano kiedyś „poetą sumienia z wyostrzoną potrzebą wolności". To właśnie on ukazywał w czasach zniewolenia „potęgę smaku" i „postawę wyprostowaną". Był człowiekiem wolnym i niezależnym, niedającym się manipulować przez kogokolwiek. Wolność była dla niego wartością bezwzględną. Magda dokonała fotograficznej interpretacji wierszy "Sprawozdanie z raju" i „Dusza pana Cogito", natomiast Ala utworu "Kot" .

W konkursie wzięło udział ponad 160 uczniów z całej Polski. Prezentacja zwycięzców i wręczenie nagród nastąpiło podczas Koncertu Laureatów 22 marca w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.

Wolontariat w bibliotece

     Nasi wolontariusze starają się na różne sposoby pomagać tym, którzy tego potrzebują dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Tak stało się i tym razem. W dniach 27-28. 03.2018 r. młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z nadejściem wiosny wykonała malunki na ścianie w Książnicy Zamojskiej, przygotowując tym samym pomieszczenie klubowe dla przyszłych WOLONTARIUSZY1f603.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeId6f9c450b51

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01