Start

Dyplomy 2019

plakat dyplom2019

1zaprszenie dyplom2019

Warsztaty teatralne dla młodzieży

      Każdy lubi przeobrazić się czasami w kogoś innego. Jeden może to zrobić lepiej, inny gorzej. Ale każdy może spróbować swych sił w Szkolnym Kole Teatralnym.
Podczas cotygodniowych zajęć teatralnych młodzi aktorzy z naszej szkoły mają możliwość rozwoju na różnych płaszczyznach. Teatr to nie tylko poznanie technik aktorskich, dykcja i tworzenie spektakli, ale także budowanie pewności siebie, kształtowanie osobowości i kreatywne podejście do świata. Warsztaty pomagają również w rozwijaniu koordynacji wzrokowo- słuchowo- motorycznej, zdolności koncentracji, ćwiczą pamięć i oddech. Rozbudzają również wyobraźnię sceniczną, kształtują  rozwój logicznego myślenia, poszerzają słownictwo oraz są, dla naszych uczniów, kolejną propozycją spędzania wolnego czasu w świecie sztuki. Teatr stwarza dobrą atmosferę grupową i spełnia funkcję terapeutyczną. Kształcimy więc umiejętność gry zespołowej, braku lęku w byciu na scenie, a także zdolność czujnego słuchania i reagowania na akcje partnerów scenicznych. Jednym z naszych głównych celów jest proces twórczy, w wyniku którego powstanie spektakl. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dotychczasowych spotkań.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeId5de8f26fb7

Program edukacyjny „ARS, czyli jak dbać o miłość”

ars     W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość" Celem głównym programu jest ograniczenie niekorzystnych następstw zdrowotnych, prokreacyjnych i społecznych związanych z używaniem i nadużywaniem substancji psychoaktywnych( np. alkoholu, narkotyków, dopalaczy), przez młodzież wchodzącą w dorosłe życie. Realizację programu koordynuje Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Zamościu. Programem objęci zostali uczniowie klasy I, a prowadzony jest przez pedagoga szkolnego.

Wycieczka do Pragi

      W tym roku szkolnym, w dniach 3 – 5 kwietnia, po raz kolejny młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce zagranicznej zorganizowanej przez panie: Annę Świszcz i Annę Ważny.
Odwiedziliśmy przepiękną stolicę Czech – Pragę. Mieliśmy okazję zobaczyć najsłynniejsze zabytki Klasztor Strahowski, Pogorzelec, Loretę, Hradczany, Ogrody królewskie, Zamek Praski, Katedrę św. Wita, Most Karola oraz przeuroczą dzielnicę Pragi, Wyszehrad wraz z muzeum Alfonsa Muchy.
Spacerowaliśmy także jednym z najatrakcyjniejszych Skalnych Miast – Adspachskimi Skałami.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeIdd30aff2a1a

Nasze liceum na Targach Edukacyjnych 2019

      W poniedziałek 1 kwietnia 2019 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, odbyła się kolejna edycja  EduTargów. Licea ogólnokształcące, technika, szkoły zawodowe oraz wiele innych placówek prezentowały swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/20. Wszystko z myślą o gimnazjalistach i uczniach klas ósmych stojących przed wyborem dalszej drogi kształcenia.
Na targach nie zabrakło również naszej szkoły, która reprezentowana była przez uczennice kl. 3 a: Dominikę Fiodun, Maję Godziszewską oraz Klaudię Nizioł. Nasze uczennice przedstawiały możliwości jakie daje liceum plastyczne oraz udzielały wyczerpujących odpowiedzi na pytania zainteresowanych. Aranżację artystyczną naszego stoiska przygotował pan Tomasz Bełech.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeIdb27c682b8d

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01