Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Uroczyste pożegnanie z klasą czwartą

      W dniu 22 maja br. odbyło się uroczyste pożegnanie klasy czwartej. Podczas uroczystości, pani dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy ukończyli Liceum Plastyczne z wyróżnieniem. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Gabriela Patro, Kinga Wójtowicz i Patryk Skoczylas. Pani dyrektor podziękowała uczniom za wspólnie spędzone cztery lata nauki zapraszając absolwentów  do odwiedzania naszej szkoły w przyszłości i życząc im dalszych sukcesów.

Z okazji pożegnania absolwentów, pani Anna Ważny z Samorządem Uczniowskim przygotowała film prezentujący sylwetki uczniów klasy czwartej.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeId335340a244

Wsi spokojne, wsi wesoła

     W dniu 19.05.2017 odbył się plener malarski w Muzeum Wsi Lubelskiej. Uczennice miały możliwość dowiedzieć się jak żyli ludzie w prowincjonalnym miasteczku, gdzie pani przewodnik opowiedziała Nam o szczegółach ekspozycji wnętrz m.in. warsztatu szewskiego, pracowni cholewkarskiej, mieszkania malarza szyldów.
     Istotą wizyty był jednak plener gdzie dziewczyny pośród zabytków architektury drewnianej mogły poczuć powiew minionych lat i przenieść sielski klimat na płótno, papier...
                Plener zorganizowała D. Jasek

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeId3bca5bd85b

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

fox     Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX zakończyła się sukcesem uczennicy klasy drugiej Angeliki Jastrzębskiej (opiekun p. Beata Cybulska), która w zmaganiach ogólnopolskich osiągnęła wynik DOBRY. Konkurs miał formę testu obejmującego tematykę z zakresu gramatyki, słownictwa, kulturoznawstwa oraz tzw. języka codziennego, a także zadanej lektury – „The Tempest" Williama Szekspira. Serdecznie gratulujemy!

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC

ang     15 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum nr 5 im. Sybiraków w Zamościu odbył się finał XII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Clickonmaniac. Uczennica klasy 2a Angelika Jastrzębska (opiekun p. Beata Cybulska) uzyskała tytuł finalisty dając nam po raz kolejny powód do radości i dumy. Serdecznie gratulujemy!

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny GENIUSZ KRESÓW pt. „Mieczysław Kosz – legenda jazzu”

PLAKAT kosz2017

 

 

WYNIKI KONKURSU

     W dniu 12 maja br. został rozstrzygnięty IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny GENIUSZ KRESÓW pt. „Mieczysław Kosz – legenda jazzu”.

Uroczysty wernisaż odbędzie się we wtorek 23 maja 2017 o godz. 11.30 w budynku Liceum Plastycznego.

Pokonkursową wystawę prac można będzie oglądać w szkolnej Galerii PATIO.

                                             Serdecznie zapraszamy.

 

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY

 

 

 

ZAPROSZENIE kosz2017

Fotorelacja z wernisażu

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeId40a3a98601
        Kolejna czwarta już edycja konkursu jest dedykowana pamięci zmarłego w 1973 roku 29 letniego, genialnego niewidomego pianisty, jakim był MIECZYSŁAW KOSZ. Tym razem, jazz i atmosfera tamtego czasu, a przede wszystkim kondycja człowieka, stały się inspiracją do powstania interesujących dzieł plastycznych, które zostały nadesłane z całej Polski.

       Kosz urodził się w Antoniówce koło Tomaszowa Lubelskiego w wielodzietnej rodzinie. Od dziecka przejawiał niezwykłe uzdolnienia muzyczne. Niestety postępująca choroba oczu, brak odpowiedniej opieki, spowodowały u małego Mietka utratę wzroku. Został oddany do Ośrodka dla niewidomych dzieci w Laskach pod Warszawą, gdzie dostrzeżono jego talent i zadbano, by się nie zmarnował. I tak zaledwie ośmioletni chłopiec trafił do Krakowa, do nowo powstałej szkoły muzycznej dla niewidomych. Egzamin wstępny zdawał przed słynnym profesorem Weberem, który był zachwycony jego grą. W szkole uczył się głównie klasyki (fascynował się Bachem), ale też zainteresował się muzyką rozrywkową i jazzem. Na egzaminie końcowym szkoły podstawowej 15-latek zagrał tradycyjny program obowiązkowy złożony z kompozycji Bacha i Mozarta oraz słynną kołysankę „Summertime" George'a Gershwina. W 1959 roku Mieczysław Kosz rozpoczął naukę w średniej szkole muzycznej w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Romany Witeszczakowej. Chłopiec miał niebywałe szczęście, że trafił do tak świetnego i życzliwego pedagoga. Prof. Witeszczakowa poświęcała mu dużo czasu. Wyrobiła w nim smak muzyczny, w dużej mierze jej zawdzięczał swoją karierę.

Więcej…

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01