Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Wolontariat w bibliotece

     Nasi wolontariusze starają się na różne sposoby pomagać tym, którzy tego potrzebują dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Tak stało się i tym razem. W dniach 27-28. 03.2018 r. młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z nadejściem wiosny wykonała malunki na ścianie w Książnicy Zamojskiej, przygotowując tym samym pomieszczenie klubowe dla przyszłych WOLONTARIUSZY1f603.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeId6f9c450b51

„FUTURYZM” w grafice cyfrowej

     Uczniowie II klasy specjalności projektowania graficznego w dniu 27 marca na wernisażu w Galerii Korytarz zaprezentowali swoje prace z grafiki cyfrowej. Tematem przewodnim wystawy był „Futuryzm", który odwoływał się do przyszłości, zaś prace prezentowały świat robotów, planetę i architekturę przyszłości. Początkiem stworzenia prac były fotografie, która następnie poddane zostały cyfrowej obróbce w programie graficznym Photoshop. Grafiki powstały w pracowni pana Mateusza Kitki. Zaprezentowane podczas wernisażu prace ukazały świat przyszłości widziany oczami autorów, który w dalekiej przyszłości może stać się codziennością.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeId5613383bd9

FORMA UŻYTKOWA - Kaseton inspirowany naturą

     Uczniowie klasy II z grupy fotograficznej zaprojektowali i wykonali element przestrzenny – kaseton inspirowany szeroko pojętą naturą. W pomysłach i pracach znalazły się elementy zaczerpnięte ze świata przyrody i otaczającej Nas rzeczywistości. W projektach i zamysłach autorów zauważalne są detale, których nie dostrzegamy na co dzień. Elementy zostały poddane szczegółowej syntezie. Prace powstały w pracowni podstaw projektowania pod opieką pana Mateusza Kitki. Tak powstałe dzieła, niecodzienne i zaskakujące formy wystroju pomieszczeń zostały zaprezentowane w postaci wizualizacji przestrzennych, które można było podziwiać na ekspozycji mieszczącej się na szkolnym korytarzu.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeId07137d2f9c

Pyszne babeczki dla schroniska

     Uczniowie LP w Zamościu wraz z Samorządem Uczniowskim upiekli przepyszne babeczki, które były sprzedawane 28 marca podczas przerwy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup karmy dla zwierząt przebywających w Zamojskim Schronisku.
Wszystkim kupującym, a także zaangażowanym w tą niezwykłą akcję serdecznie dziękujemy!!!

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeId85a94cec19

XVII Góra Grosza

     Kolejny raz społeczność naszej szkoły włączyła się w ogólnopolską akcję Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Głównym celem akcji jest zbiórka monet, zaś zgromadzone i zebrane fundusze przekazane zostają na pomoc dzieciom, wychowujących się w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
     W tegorocznej XVII edycji udało Nam się zebrać rekordową ilość monet, co przełożyło się na pokaźną sumę.
Dziękujemy za zaangażowanie!!!

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01