Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Udział w rekonstrukcji wydarzeń w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

      Uczniowie klas drugich pod kierunkiem p. Tomasza Bełecha, p. Mateusza Kitki oraz p. Michała Mazurkiewicza wykonali elementy scenografii do rekonstrukcji wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku. Były to kopie transparentów, plakatów oraz ulotek z hasłami „Solidarności”. W ten sposób Liceum Plastyczne włączyło się w żywą lekcję historii, która odbyła się na Rynku Solnym w Zamościu w dniu 13 grudnia 2018 roku z inicjatywy Regionu Środkowo – Wschodniego NSZZ „Solidarność”.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeId66265c9457

Gala Inicjatyw Społecznych łącząca Galę Wolontariatu

      W Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak” 10 grudnia br. odbyła się wyjątkowa uroczystość, na której Zamojskie Centrum Wolontariatu wraz z władzami miasta uhonorowało aktywnie działających wolontariuszy, doceniono również Kluby Wolontariusza i ich koordynatorów. Za pełną poświęcenia pracę na rzecz lokalnej społeczności nagrodę od prezydenta miasta otrzymała Gabriela Makochoń z kl. 3 a. Wyróżnienia natomiast otrzymały: Aleksandra Pupiec kl. 2 b, Dominka Fiodun, Aleksandra Czarny, Klaudia Nizioł z kl. 3 a. Koordynatorem działań wolontariatu jest  pedagog szkolny pani Katarzyna Manachiewicz.
    Serdecznie gratulujemy nagrodzonym życząc dalszych sukcesów w pomaganiu innym.

                                                                 

"Życie nie musi obfitować w wielkie wydarzenia.
  Codzienny obowiązek na rzecz innych wystarczy,
  aby je upiększyć i uszlachetnić"

                                                     Henri Bordeaux
                                                  

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeIdb931518c8a

Słodkie Panie Mikołajowe w zamojskim DPS

      Ostatnim etapem projektu "Mikołajkowego Piknikiu Charytatywnego" była wizyta naszych uczennic w DPS. Z pełnym workiem prezentów 12 grudnia br. nasze wolontariuszki Gabriela Makochoń oraz Aleksandra Pupiec w przebraniu Świętego Mikołaja  odwiedziły  Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Zamościu, gdzie spotkały się i obdarowały prezentami  podopiecznych i ich opiekunów.  Prezenty w postaci słodyczy, owoców i produktów spożywczych zakupione zostały za zebrane środki podczas, zorganizowanego przez Szkolny Klub Wolontariatu, Mikołajkowego Pikniku Charytatywnego w naszej szkole.
    Przybycie Mikołaja do placówki sprawiło mieszkańcom dużo radości i uśmiechu na twarzach. Nie zabrakło gorących życzeń świątecznych. Do zobaczenia za rok Mikołaju!

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeIdcc0b77c389

Mikołajkowy Piknik Charytatywny

20181207 101534      Młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz ze swoim opiekunem zorganizowała Mikołajkowy Piknik Charytatywny. Wolontariusze ugościli nas domowymi ciastami, ciepłym barszczykiem, naleśnikami, gorącymi kanapkami i innymi świątecznymi smakołykami. Za zebrane środki w trakcie szkolnej akcji, zostaną zakupione produkty spożywcze, słodycze oraz owoce, które  przekazane będą podopiecznym Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi.

      Cieszymy się, że w ten przedświąteczny czas możemy sprawić radość potrzebującym.

Więcej zdjęć z zorganizowanej akcji można zobaczyć w zakładce Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Mikołajki organizowane przez SU

      Dnia 6 grudnia br., w dniu św. Mikołaja, szkolny Samorząd Uczniowski, jak co roku zorganizował symboliczną celebrację tego święta.
Przewodnicząca samorządu - Ania Abramek, wcieliła się w rolę Mikołaja i obdarowała uczniów naszej szkoły słodkimi upominkami.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=30#sigFreeIdd43e59c6a4

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01