Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Konkurs graficzny organizowany przez kawiarnię Mazagran

I miejsce w konkursie na kartkę pocztową

      Miło nam poinformować, że Tycjan Twardowski, uczeń klasy II a, z pracowni pana Mateusza Kitki stworzył i wykonał zwycięski projekt graficzny w konkursie zorganizowanym przez zamojską kawiarnię MAZAGRAN. Konkurs polegał na stworzeniu indywidualnej i niepowtarzalnej kartki pocztowej nawiązującej tematyką do tradycji picia kawy i miasta Zamość.

      Tycjanowi serdecznie gratulujemy!

wizualizacja-pocztowki suknia-małe

Pracownicy Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu gościnnie w naszym liceum

      26 stycznia br. w naszym liceum mieliśmy zaszczyt gościć pracowników Uniwersytetu Artystycznego WRiDP w Poznaniu dr Rafała Kotwis oraz dr Marcina Radziejewskiego, którzy zaprezentowali pokaz multimedialny uczniom klas czwartych i trzecich.

 W trakcie prezentacji nasi licealiści dowiedzieli się jakie są wydziały na UAP, jak wyglądają tryby kształcenia, jakie specjalności proponuje ta uczelnia. Pracownicy UAP przedstawili także wachlarz przedmiotów kierunkowych na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych.

 Po interesującej prelekcji, grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach rzeźby „Studium głowy”, które poprowadzili pan dr Rafał Kotwis oraz pan dr Marcin Radziejewski. Było to niesłychanie ciekawe doświadczenie dla naszych uczniów, którzy dzięki uprzejmości pracowników UAP po raz pierwszy w życiu skorzystali z korekty dokonanej przez pracowników wyższej uczelni.

"Halloween" w Galerii Korytarz

      16 stycznia br., w Galerii Korytarz, odbył się wernisaż fotografii klasy I a zatytułowanej "Helloween", grupy prowadzonej przez pana Pawła Malczenko. Ten debiut artystyczny najmłodszych uczniów naszego liceum jest efektem pracy metodą projektu. Każde z wystawianych zdjęć to owoc współpracy kilku osób gdzie każdy z młodych twórców realizował się w tej dziedzinie, która pasjonuje go najbardziej takich jak makijaż, kostium, charakteryzacja modela. Dzięki temu ćwiczeniu uczniowie zapoznali się z podstawami pracy w atelier fotograficznym.

W trakcie uroczystośći gościliśmy także panią Jadwigę Stromkie Przewodniczącą  Zamojskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, która wręczyła nagrodę rzeczową, uczennicy klasy II a, Dominice Miciule za wykonanie projektu plakatu "KRS 1 %".

Dominice serdecznie gratulujemy zwycięstwa w konkursie!

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=25#sigFreeIdbd723ee47f

Maturzyści na warsztatach z "AUTOPREZENTACJI"

 Bez nazwy-1    Okres szkoły jest czasem, kiedy młodzież musi często prezentować się przed innymi. Jest to szczególnie odczuwalne, kiedy zbliżają się egzaminy maturalne i rośnie związany z nimi stres oraz trema przed wystąpieniami publicznymi. Czasem brak wiedzy na temat autoprezentacji, a także brak możliwości uzyskania informacji zwrotnych od innych osób na swój temat są głównymi przyczynami lęku przed wystąpieniem na forum. Sztuka efektywnej autoprezentacji jest czymś więcej niż umiejętnością prezentowania siebie przed innymi ludźmi. Skuteczna autoprezentacja to świadomość siebie, swoich mocnych stron oraz obszarów do pracy. Jest to umiejętność, która pozwala w sposób spójny - z uwzględnieniem mowy ciała i aspektów niewerbalnych - kreować swój wizerunek.
     W ramach zorganizowanych warsztatów młodzież klas maturalnych miała okazję poszerzyć swoja wiedzę na temat autoprezentacji werbalnej i niewerbalnej.
     Spotkanie warsztatowe odbyło się 9 stycznia br. które poprowadziła p. Ewa Olejniczak doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery z Zamościa.

                                                                                   Opr. Katarzyna Manachiewicz

Piknik Mikołajkowy - akcja charytatywna

      Coroczną tradycją naszej szkoły stał się „Piknik Mikołajkowy”, który zorganizowany został przez uczniów klasy IV a, ceniących sobie niesienie pomocy potrzebującym. Podczas pikniku nasi wolontariusze sprzedawali przygotowane przez siebie smakołyki: piernikowe choinki, makowe ciasteczka, ciepłe kanapki i inne świąteczne łakocie. A wszystko podane w atmosferze ciepłego blasku lampek choinkowych i świątecznych ozdób.

       Wszystkim tym, którzy uczestniczyli w tej akcji serdecznie dziękujemy. Zebrane środki przeznaczone zostaną na wsparcie Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łabuniach.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=25#sigFreeId2f97f58607

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01