Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Dyplom 2018

Dnia 13 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 w BWA Galerii Zamojskiej odbył się wernisaż prac dyplomowych tegorocznych absolwentów Liceum Plastycznego w Zamościu. Wśród zaproszonych gości byli min. Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk oraz Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Pani Małgorzata Bzówka. Dyrektor BWA Galerii Zamojskiej Pan Jerzy Tyburski przypomniał o wieloletniej owocnej współpracy BWA z naszym liceum, którą zainicjowała Dyrektor Liceum Plastycznego w latach 2000 -2005 Pani Anna Hajduk.

Pani dyrektor Marzena Tadeusz podziękowała wszystkim gościom za bardzo liczne przybycie na najważniejsze dla Liceum Plastycznego wydarzenie artystyczne zwieńczające czteroletni cykl nauczania artystycznego. Pani dyrektor wymieniła wyróżnione prace dyplomowe, autorów oraz nauczycieli prowadzących pracownie. Pani dyrektor podkreśliła ogrom pracy włożonej przez uczniów w przygotowanie prac oraz wyraziła słowa uznania dla efektu końcowego prezentowanych dyplomów, które zachwycają swoją różnorodnością, bogactwem form, materii i kolorów.

Na wystawie możemy obejrzeć prace z czterech specjalizacji tj: tkaniny artystycznej gdzie nauczycielem prowadzącym jest Pani Alicja Kowalska a nauczycielem zawodu Pan Marcin Ciecierski, projektowania graficznego – z pracowni Pana Michała Mazurkiewicza, ceramiki artystycznej – grupy prowadzonej przez Pana Bartłomieja Sęczawę oraz nauczyciela zawodu Pana Bogdana Naklickiego, snycerstwa – w której nauczycielem prowadzącym jest Pan Wojciech Duklewski a nauczycielem zawodu jest Pan Bogdan Naklicki.

Młodym Adeptom Sztuki serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów na kolejnych etapach edukacji artystycznej.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=25#sigFreeIdb61b4ca2cc

PRACE DYPLOMOWE

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=25#sigFreeId9f52fbea99

Odpowiedzialne rodzicielstwo

     12 kwietnia br. młodzież klasy drugiej oraz klasy trzecie miały okazję wysłuchać wykładu na temat „Odpowiedzialnego Rodzicielstwa", który poprowadziła nasza absolwentka p. Dorota Szatraj Diecezjalny Doradca Życia Rodzinnego.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=25#sigFreeId9fe2c56004

Warsztaty teatralne

     11 kwietnia uczniowie klasy I a i II obejrzeli w Zamojskim Domu Kultury spektakl „Dziady" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Po widowisku młodzież miała okazję uczestniczyć w spotkaniu z aktorami , podczas którego artyści odpowiadali na pytania dotyczące specyfiki pracy w teatrze. Odbyły się również krótkie warsztaty sceniczne dla młodzieży. W ich trakcie trzy uczennice klasy pierwszej Julia Kowalewska, Julia Klimczuk i Julia Kendra miały okazję tworzyć małe etiudy i improwizacje teatralne u boku profesjonalnych aktorów. Dziewczyny udowodniły, że mają talent i pasję, ich starania zostały nagrodzone gromkimi brawami zgromadzonej widowni. Być może udział w tych warsztatach stanie się początkiem pięknej życiowej przygody z profesjonalną sceną. Wyjście zorganizowała pani Małgorzata Godzisz.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=25#sigFreeId63a8e62767

SPOTKANIE Z PANIĄ BEATĄ PACHLĄ

     Dnia 06.04.2018 r. w szkole odbyło się spotkanie z panią Beatą Pachlą. Prelekcja dotyczyła świadomego budowania relacji intymnych z drugim człowiekiem. Poruszono takie zagadnienia jak rozwój młodego człowieka, dbanie o zdrowie oraz odpowiedzialność za podejmowane decyzje.
     W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas pierwszych oraz klasa druga.

Nagrody na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim

      XVIII Ogólnopolski Festiwal Herbertowski, którego eliminacje odbywały się 6 marca 2018 w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie, zakończył się sukcesem dla dwóch uczennic Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu. Alicja Siemko zdobyła I nagrodę w kategorii plastycznej, natomiast Magda Michnowicz II nagrodę w kategorii fotograficznej. Honorowy patronat nad festiwalem sprawowała Katarzyna Herbert - żona poety.
Magda odkrywała arkana poezji Zbigniewa Herberta pod okiem pani Małgorzaty Godzisz, Ala pod okiem pani Małgorzaty Antosiak.

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem "Wolność w twórczości Zbigniewa Herberta", wiele jej odcieni można odnaleźć zarówno w tekstach poetyckich, jak i prozatorskich poety. Herberta nazwano kiedyś „poetą sumienia z wyostrzoną potrzebą wolności". To właśnie on ukazywał w czasach zniewolenia „potęgę smaku" i „postawę wyprostowaną". Był człowiekiem wolnym i niezależnym, niedającym się manipulować przez kogokolwiek. Wolność była dla niego wartością bezwzględną. Magda dokonała fotograficznej interpretacji wierszy "Sprawozdanie z raju" i „Dusza pana Cogito", natomiast Ala utworu "Kot" .

W konkursie wzięło udział ponad 160 uczniów z całej Polski. Prezentacja zwycięzców i wręczenie nagród nastąpiło podczas Koncertu Laureatów 22 marca w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01