Start

Aleksandra Pupiec Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta Zamość

      Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Aleksandra Pupiec uczennica klasy IIIb została wybrana na Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta. Podczas pierwszej sesji młodzi radni odebrali z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Zamość pana Piotra Błażewicza powołanie, następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Młodzieżowa Rada Miasta, której przewodniczyć będzie Aleksandra Pupiec w latach 2019-2021, pracować będzie dla dobra i pomyślności młodzieży Miasta Zamość. Głównym założeniem działalności Młodzieżowej Rady Miasta jest aktywne wspieranie młodych ludzi, a także reprezentowanie interesów młodzieży w instytucjach rządowych i samorządowych. Warto wspomnieć, że nasza uczennica w Młodzieżowej Radzie Miasta zasiada już po raz czwarty. Aleksandrze serdecznie gratulujemy.

Konkurs

witkacy

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

      8 listopada 2019 r. o godz. 11.11 nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Na tę okazję członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali kotyliony dla wszystkich uczestników akcji.

W dniu 11 listopada 2019 roku, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach 101. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości, które miały miejsce na Rynku Wielkim.

12 listopada 2019 roku, uczniowie i nauczyciele naszego liceum wysłuchali koncertu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.

Inicjatorem koncertu był wicedyrektor Szkoły Muzycznej pan Piotra Stopa. Podczas koncertu wystąpiło Trio Beethovenowskie w składzie: Emi Ueno-Stopa – skrzypce, Piotr Stopa – fortepian, Michał Stopa – wiolonczela. Muzycy zaprezentowali utwory Chopina i Beethovena.

Koncert zakończył się występem uczennicy Szkoły Muzycznej Zuzanny Korony – sopran, która prowadzona jest przez panią Agnieszkę Brylewicz. Pani Zuzanna Korona zaśpiewała utwory przy akompaniamencie fortepianowym pani Joanny Kleban.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły Muzycznej za wzruszający koncert oraz wieloletnią współpracę naszych placówek.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=25#sigFreeId10057f3bcf

     8 listopada br. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Otwartych Biegach Ulicznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości na Rynku Wielkim w Zamościu. Organizatorami biegów byli: Urząd Miasta Zamość, Starostwo Powiatowe w Zamościu, Klub Sportowy "Agros" Zamość, LZS w Zamościu i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu.
Biegi odbywały się na różnych dystansach w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Eryk Cybulski zdobył brązowy medal w biegu na 1200m.
Alicja Portka zdobyła srebrny medal w biegu na 800m.
Wiktoria Borkowska – brąz w biegu na 800m.
Karolina Wojtowicz – brąz w biegu na 800m.
Reprezentacja naszej szkoły uplasowała się na drugiej pozycji w klasyfikacji ogólnej. Uczniów do biegów przygotowała pani Anna Ważny. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Poznaj siebie – bilans umiejętności, predyspozycji i zainteresowań zawodowych

Badanie predyspozycji zawodowych, pod takim hasłem w dniu 7 listopada 2019 r. odbyły się zajęcia dla młodzieży klasy III b, z doradcą zawodowym z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Filii w Zamościu WUP. W ramach zajęć grupowych z pośrednictwa pracy, został przeprowadzony test wśród uczniów badający zainteresowania młodzieży w celu określenia ich potencjału zawodowego. Następnie podczas kolejnego spotkania młodzież otrzyma wyniki badań pozwalające im pod kątem posiadanych predyspozycji własnych, wybrać kierunek dalszej edukacji.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=25#sigFreeIdbf8cdd2b7f

Profilaktyka Raka Piersi – spotkanie z Amazonkami

      W ramach projektu realizowanego w naszej szkole „Twoje zdrowie, Twój wybór” członkinie Stowarzyszenia Amazonek z Zamościu gościły w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych.
Panie podczas spotkania z młodzieżą klas pierwszych przedstawiły zasady profilaktyki raka piersi oraz metody wczesnego wykrywania chorób onkologicznych. Prowadzące zwróciły uwagę na to, że leczenie raka piersi zależy od jego rodzaju i stopnia zaawansowania choroby. Faktem jednak niezaprzeczalnym jest to, że rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny.
Uczestniczki spotkania opowiedziały o własnych doświadczeniach, sytuacji psychicznej kobiet, które przygotowują się albo już przeszły zabieg usunięcia piersi i jej rekonstrukcji. Same są przykładem, że po mastektomii piersi z rekonstrukcją, można normalnie żyć, pracować społecznie i w pełni czuć się kobietą.
Prowadzące uwrażliwiały młodzież na motywowanie rodziców do przeprowadzania badań profilaktycznych pod kątem nowotworów. Zwróciły uwagę jak ważna jest systematyczna samokontrola i regularne specjalistyczne badania piersi u kobiet już od najwcześniejszych lat. Nadrzędnym celem spotkania było budowanie świadomości dbania o własne życie i zdrowie.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=25#sigFreeId6f6eefca7f

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01