Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Wernisaż rysunku i malarstwa Aleksandry Mazurek

      04 października br. w galerii "Patio" odbył się wernisaż prac Aleksandry Mazurek, uczennicy klasy IV b, z pracowni pana Macieja Sęczawy. A oto krótki komentarz samej autorki prac:

"Chciałabym przede wszystkim podziękować dyrekcji za możliwość zorganizowania mojej pierwszej indywidualnej wystawy, którą stworzyłam pod kierunkiem pana Macieja Sęczawy. W mojej twórczości zaczęłam od realizmu, od którego teraz powoli odchodzę szukając przy tym nowych rozwiązań i sposobów na przedstawienie otaczającej rzeczywistości. Ogólnie polecałabym wszystkim moim młodszym koleżankom i kolegom, aby zaczynali od realizmu, aby najpierw nauczyli się dobrze obserwować przyrodę ponieważ później łatwiej jest przekształcać rzeczywistość na swój własny, nietypowy sposób".

Wystawa czynna do końca października.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=25#sigFreeIde9028b92de

Wystawa lalek

PLAKAT PANI ALICJA MADEJ

Integracja klas pierwszych

     27 września klasy pierwsze wraz z wychowawcami oraz paniami pedagog i psycholog wyjechały na zajęcia integracyjne do Krasnobrodu. Młodzież podczas spacerów miała okazję podziwiać walory krajoznawczo – kulturowe Roztocza. Wiele frajdy sprawiło wejście na Wieżę Widokową – gdzie, w pięknych okolicznościach przyrody, pan Mateusz Kitka przedstawił uczniom podstawowe zagadnienia na temat kompozycji kadru. Tę wiedzę młodzież miała okazję przełożyć na działania praktyczne, realizując w formie szkiców rysunkowych temat "Niezauważone piękno Krasnobrodu". Nie zabrakło również ogniska integracyjnego, podczas którego młodzież wraz z wychowawcami wzięła udział w warsztatach przeprowadzonych przez panie pedagog i psycholog. Zajęcia sprzyjały poznaniu się, zwiększaniu spójności grupy, stwarzaniu poczucia bezpieczeństwa, akceptacji, szacunku i tolerancji.
     Wyjazd zorganizowali pani Małgorzata Godzisz i pan Mateusz Kitka.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=25#sigFreeId4f4518800d

Wystawa malarstwa Elżbiety Dudziak - absolwentki naszego liceum

26 września br., w galerii "Korytarz" odbył się wernisaż malarstwa Elżbiety Dudziak, absolwentki Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu, obecnie studentki pierwszego roku drugiego stopnia na kierunku Sztuka i Wzornictwo Szkła we Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Prezentowane obrazy należą do cyklu portretów wykonanych w pracowni malarstwa ad. Michała Sikorskiego. Cechą łączącą wszystkie eksponowane prace jest portret bez zaakcentowanych elementów twarzy. Tego typu malarstwo pokazuje subiektywne odczucia studentki co do charakterystyki portretowanych osób. Kolory użyte do namalowania prze nią ludzi posiadają symbolikę uwidaczniającą ich osobowość.

Po wernisażu nasza absolwentka przedstawiła uczniom prezentację multimedialną przybliżającą specyfikę uczelni i kierunku.

Wystawa czynna do 13 października br.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=25#sigFreeId873e8aa441

PREZYDENT MIASTA ZAMOŚĆ PAN ANDRZEJ WNUK I LICEUM PLASTYCZNE im. B. MORANDO w ZAMOŚCIU ZAPRASZAJĄ DO UDZIAŁU W KONKURSIE

konkurs unesco

REGULAMIN

KARTA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01