Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Wernisaż grafiki Agaty Popik absolwentki naszego liceum

     9 stycznia 2019 w galerii "KORYTARZ", odbył się wernisaż prac naszej absolwentki '18 z pracowni Projektowania Graficznego - AGATY POPIK.
Na wystawie można zobaczyć kolaże tworzone w czasie ostatnich trzech lat.
"Papiery bezwartościowe - nazywam tak swoje kolaże ze względu na używane do nich materiały jak i uczucia, którymi je kiedyś darzyłam. Uważałam, że nie będą one nic znaczyć dla kogoś oprócz mnie oraz, że nie będą się one innym podobać. Zaczęłam je wykonywać w 2016 i były one moim sposobem na uwolnienie emocji. Gdy zaczęłam bardziej otwarcie rozmawiać o swoich uczuciach przestałam tak krytycznie patrzeć na te prace i zdecydowałam się je pokazać. Większość prac jest bardzo osobista, zainspirowana moimi przeżyciami, przemyśleniami i obserwacjami." Tak o swoich pracach mówi sama autorka.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=20#sigFreeId511e20a39d

Warsztaty

warsztaty2019

 

Harmonogram warsztatów dla gimnazjalistów i uczniów klas ósmych w roku 2019.

  • 02, 16 marca
  • 13, 27 kwietnia
  • 11, 25 maja

Zajęcia rozpoczynają się 02 marca 2019 r. o godzinie 10.00.

Zapisy na warsztaty pod telefonem 84-6392322

Szopka w Aleksandrowie

      Młodzież i nauczyciele naszego liceum są często zapraszani do wykonania projektu i aranżacji dekoracji  min. pięknych kartek z motywami świątecznymi, a w lokalnych kościołach scenografii do Świąt Wielkanocnych czy szopki Bożego Narodzenia. W tym roku, na prośbę Proboszcza Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy księdza Leszka Oberdy, wykonaliśmy szopkę bożonarodzeniową w Aleksandrowie.
    Szopka oparta jest o polską tradycję, w której postacie wzorowane zostały na przykładach Polskiego Malarstwa min. Sichulskiego, Mehoffera, Wyspiańskiego. Oprócz postaci Maryi, Józefa, ekspresyjnych pastuszków,  Anioła z radosną buzią śp Julki, w szopce są zwierzęta zaglądające do wnętrza. Wysoko na rozgwieżdżonym niebie dominuje namalowana gwiazda ze sceną Bożego Narodzenia.

Zapach siana, igliwia, oświetlenie, dopełniają magii i zapraszaja do powitania Jezusa, który darzy wszelkim dobrem.                               

      Szopka została wykonana przy współpracy następujących nauczycieli z Liceum Plastycznego: p. Barbarę Szeptuch, p. Wojciecha Duklewskiego, p. Pawła Malczenko, p. Michała Mazurkiewicza, p. Tomasza Bełecha oraz  pedagoga szkolnego p. Katarzynę Manachiewicz.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=20#sigFreeIdd8b9f35168

.

wigilia2018

Jasełka

      W czwartek 20 grudnia cała społeczność naszego liceum spotkała się na Jasełkach. Pani dyrektor Marzena Tadeusz przywitała zaproszonych gości z Zamojskiego Klubu Rotary: panią Elżbietę Szymańską, wiceprezydenta Klubu Rotary Zamość pana Krzysztofa Borka, nauczycieli oraz uczniów.

      Po złożeniu świątecznych życzeń przez panią dyrektor, głos zabrał pan Krzysztof Bork, który w skrócie przedstawił genezę Klubów Rotary na świecie. Pan wiceprezydent Klubu Rotary Zamość przybliżył zebranym misję jaką pełnią tego typu kluby na całym świecie. Następnie, zaproszeni goście wręczyli uczennicom naszej szkoły stypendia za osiągnięcia artystyczne. Stypendia otrzymały uczennice klas czwartych: Dominika Małka, Agnieszka Hrycuniak, Angelika Jastrzębska. Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych uczennic oraz z współpracy z Zamojskim Klubem Rotary.

      Po części oficjalnej, uczennice klasy I a zaprezentowały krótki montaż słowno-muzyczny, który przygotowały pod kierunkiem pani Justyny Kowalskiej. W przedstawieniu uczennice przypomniały widzom przesłanie zawarte w narodzeniu Dzieciątka Jezus wykorzystując do tego słowa ks. Jana Twardowskiego, Papieża Jana Pawła II oraz Zdzisława Kunstmana.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=20#sigFreeIdd3eac3ebe6

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01