Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Przekonaj się, że nie warto!

      30 listopada br. odbyła się wycieczka profilaktyczna uczniów klasy 1 b do Zakładu Karnego w Zamościu. Podczas wizyty uczniowie zostali zapoznani z działalnością i zadaniami Służby Więziennej, charakterem oraz specyfiką pracy m.in. funkcjonariusza, wychowawcy, kapelana. Ponadto Młodzież miała okazję zobaczyć jak wygląda cela zamieszkiwana przez skazanych, cela zaostrzonego rygoru, plac spacerowy tzw. „spacerniak”,  bibliotekę, kaplicę oraz wystawy różnych prac wykonywanych przez skazanych. Funkcjonariusz opowiedział o codziennym funkcjonowaniu więźniów i panujących tam zwyczajach.
    Atmosfera Zakładu Karnego, kraty w oknach, mury, drut kolczasty, opowieść jednego z osadzonych więźniów pobudziły młodzież do przemyśleń i refleksji nad własnym zachowaniem i życiem. Uczniowie podczas spotkania nie mieli przy sobie telefonów komórkowych przez ok 2 h, bo tyle trwała wizyta w ZK i samo to ograniczenie jak przyznali było dla nich trudne do przetrwania i nie wyobrażają sobie ograniczenia ich całkowitej wolności. Uczniowie po opuszczeniu murów ZK byli przekonani, że naprawdę NIE WARTO! wchodzić w konflikt z prawem gdyż dużo nie trzeba by przekroczyć granice i znaleźć się w tym miejscu.
    Wycieczka była kontynuacją działań profilaktycznych i wychowawczych podejmowanych na terenie szkoły.

Wystawa ceramiki galeria Patio

    patery  W piątek 30 listopada 2018 r. w galerii Patio odbył się wernisaż ceramiki klasy 2 b gr. 2 z pracowni pana Bartłomieja Sęczawy. Prezentowane prace są rezultatem ćwiczeń realizowanych w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/19. Podczas zajęć młodzież poznawała charakter i możliwości konstrukcyjne materiału. Wystawione prace pokazują efekt końcowy poznawania przez uczniów sposobów szkliwienia. Pokazane misy, patery i ramy do luster świadczą o dużym zaangażowaniu i kreatywności uczniów.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=20#sigFreeId19ea7b5c99

Andrzejki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski

      Andrzejki to tradycja znana od co najmniej kilkuset lat. Najbardziej znanym zwyczajem, związanym z Andrzejkami, są wróżby. Kiedyś do wróżb andrzejkowych podchodzono bardzo poważnie - wróżyły tylko niezamężne kobiety, robiąc to w odosobnieniu, aby poznać prawdę na temat swojego przyszłego zamążpójścia. Wróżby andrzejkowe odpowiadały na pytanie o to, kto i kiedy zostanie mężem wróżącej dziewczyny. Dziś Andrzejki traktujemy przede wszystkim jako dobrą zabawę, w której mogą brać udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dlatego też w dzień Św. Andrzeja, patrona małżeństw i orędownika zakochanych, Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem opiekunów, pani Anny Ważny i pana Mateusza Kitki przygotował wrózby i zabawy andrzejkowe dla całej społeczności szkolnej. Zabawy odbywały się w czasie przerwy obiadowej. Wróżono na różne sposoby aby dowiedzieć się czy przyszły rok przyniesie szczęście i powodzenie. Sprzedawano także ciasteczka z wróżbą a zebrane w ten sposób środki Samorząd Uczniowski przeznaczy na cele charytatywne.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=20#sigFreeIdc2bb904f89

Wystawa Plakatów - galeria Korytarz

     W galerii Korytarz odbył się wernisaż plakatów klasy II b. Temat przewodni poruszał i odnosił się do problemów społecznych. Plakaty miały zwracać uwagę odbiorcy na otaczającą rzeczywistość, a również promować wydarzenia czy informacje interesujące z punktu widzenia uczestników. Plakaty wykonane zostały w technice wektorowej i rastrowej. Głównym założeniem w projektowaniu plakatów było rozbudzenie społecznego zainteresowania problemami ludzkości.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=20#sigFreeIdadab877d96

Nagrody w konkursie „Inny Herbert”, org. przez Instytut Filologii Polskiej UMCS

Miło nam poinformować, że uczennice Liceum Plastycznego w Zamościu Julia Szwed, Aleksandra Pupiec i Natalia Świergoń zostały Laureatkami konkursu „Inny Herbert”, który został zorganizowany przez Instytut Filologii Polskiej UMCS we współpracy z Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie. Eliminacje przebiegały pod honorowym patronatem J.M. Rektora UMCS prof. Stanisława Michałowskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk.

Głównym celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa dzieł poetyckich oraz upowszechnienie wiedzy o twórczości i biografii Zbigniewa Herberta. Nagrodzone prace konkursowe inspirowane dziełami i życiorysem tego wybitnego poety wykonały Julia Szwed zajmując II miejsce w kategorii „e-metamorfozy Herberta”, Aleksandra Pupiec III miejsce w kategorii plastycznej, Natalia Świergoń wyróżnienie również w kategorii plastycznej. Aleksandra odkrywała arkana poezji Zbigniewa Herberta pod okiem pani Małgorzaty Antosiak, Julia i Natalia pod okiem pani Małgorzaty Godzisz.

Wyniki ogłoszono 22 listopada 2018 roku. Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie liceów z Lublina, Radomia, Siedlec, Lubartowa i Ostrowca Świętokrzyskiego.

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01