Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/18 w dniu 04 września br.

8.30 - Spotkanie organizacyjne klas pierwszych z dyrekcją szkoły w auli

9.00 - Msza Święta w Kościele Rektoralnym Świętej Katarzyny

10.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w auli, a następnie spotkania z wychowawcami klas

Termin zebrania Rady Pedagogicznej

Zebranie Rady Pedagogicznej odbędzie się 31 sierpnia (czwartek) 2017 roku o godz. 11.00 w sali nr 19.

Egzaminy poprawkowe

Poprawkowy egzamin maturalny z matematyki 22 sierpnia godz.9.00

Egzamin poprawkowy z języka polskiego 29.08.2017r. - godz.10.00
Skład komisji: M.Tadeusz, M. Antosiak, M. Godzisz
 
Egzamin poprawkowy z matematyki 29.08.2017r. - godz.11.30
Skład komisji: A. Majewska, M. Hajduk, E. Mróz

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, pani dyrektor Marzena Tadeusz powitała serdecznie przybyłych gości: panią Joannę Bulewicz pomysłodawczynię stypendium im. Jana Bulewicza oraz przedstawicieli Zamojskiego Klubu Rotary dzięki, któremu to stypendium jest przyznawane:  pana Mirosława Piwkowskiego, pana Zbyszka Żukowskiego oraz pana Andrzeja Śnieżko.

Tym razem, stypendium im. Jana Bulewicza, do którego typowani są uczniowie wyróżniający się w dziedzinie rzeźby, zostało przyznane Aleksandrze Mazurek  uczennicy z klasy 3b.

 

Pani dyrektor podziękowała Zamojskiemu Klubowi Rotary za wspieranie młodych talentów (Zamojski Klub Rotary ufundował już dwa inne stypendia dla naszych uczennic, o których informowaliśmy na naszej stronie internetowej) oraz panu Andrzejowi Śnieżko, który, dla uczniów klasy czwartej, prowadził nieodpłatne zajęcia dodatkowe przygotowujące do egzaminu maturalnego z matematyki.

Pani dyrektor powitała także panią Marzenę Miśkiewicz, panią Dorotę Nowosad oraz pana Zbigniewa Pelca - inicjatorów Konkursu na Logo teatralnego konkursu "Nagroda Akademii Szkarłatny Żuczek" dla Stowarzyszenia ART AVANTI, którzy wręczyli nagrodę  Weronice Kwiatkowskiej z klasy II a oraz wyróżnienia dla następujących uczniów: Aleksandry Lizak, Weroniki Nowak i Michała Pańczyka. Wszyscy uczniowie przygotowywali prace konkursowe pod kierunkiem pana Michała Mazurkiewicza.

Na koniec uroczystości Pani Dyrektor Marzena Tadeusz wręczyła nagrody dla uczniów, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem:

 

Klasa I

Anna Abramek

 

Klasa II a

Aleksandra Sierzyńska

Eliasz Hułas

 

Klasa III b

Dominika Bober

Hałasa Natalia

Mazurek Aleksandra 

 

Nagrody otrzymali także wszyscy laureaci szkolnych konkursów z języków obcych, z języka polskiego, z historii sztuki,  członkowie SU oraz uczniowie zaangażowani w pracę na rzecz szkoły oraz ci uczniowie, którzy zdobyli wyróżnienia w konkursach ogólnopolskich oraz uczennice, które reprezentowały nasze Liceum w XII Przeglądzie Makroregionalnym. Wszystkim nagrodzonym uczniom składamy serdeczne gratulacje.

Pani dyrektor zakończyła uroczystość życząc Gościom, Uczniom oraz Gronu Pedagogicznemu udanych i bezpiecznych wakacji.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=15#sigFreeId8d38cf4497

 

Współczesna plastyka zamojska – to trzeba zobaczyć

     Na ostatnie dni kończącego się roku szkolnego przypadły obchody jubileuszu 50-lecia zamojskiego Biura Wystaw Artystycznych. Współpraca naszej szkoły z tą instytucją wystawienniczą – można powiedzieć – była od zawsze. Jubileusz półwiecza Galerii jest więc okazją do wspólnego świętowania, bo skupiające się wokół tej wystawienniczej placówi środowisko twórców to przede wszystkim absolwenci naszego Liceum, emerytowani nauczyciele – plastycy i także artyści, którzy swą pracą zawodową nadal związani są ze szkołą. Tegoroczny Letni Przegląd Plastyki Zamojskiej, na którym na 50-lecie zaprezentowało się 50 twórców, miał więc szczególny charakter. Tuż przed wakacjami, uwalniani powoli od szkolnych obowiązków, we wtorek 20 czerwca, spotaliśmy się w Galerii na wyjątkowej lekcji historii sztuki, którą nazwać można właściwie lekcją artystycznej krytyki. Zdobywanie umiejętności krytycznej oceny dzieła jest jednym z elementów nauki tego przedmiotu. Przechodząc razem z prof. Izabelą Winiewicz-Cybulską od obrazu do obrazu, od rzeźby do rzeźby (ta dyscyplina reprezentowana jest zwykle w niewielkim stopniu, bo każde środowisko plastyczne zdominowane jest przez malarzy), poznawaliśmy twórczość zamojskich plastyków, a przede wszystkim naszych nauczycieli. Na wystawie pokazują swe prace profesorowie: Tomasz Bełech, Dorota Jasek, Zygmunt Jarmuł, Alicja Kowalska, Bartłomiej i Maciej Sęczawa, Barbara Szeptuch. Dzieła poddawaliśmy dokładnej analizie zwracając uwagę na warsztat, metody wypowiedzi i przekazywane treści, nie zważając na to, że jedna lekcja rozrosła się do rozmiaru trzech. Zobaczyć prace swoich pedagogów to duże artystyczne przeżycie i wyjątkowa okazja do skonfrontowania metod pracy na lekcji z dziełem nauczyciela – twórcy. Oglądając i analizując dyskutowaliśmy więc krytykując twórczo, ale zawsze w określonych granicach, o istnieniu których przypominał nam nauczyciel historii sztuki. Wysoko oceniliśmy znane nam już z wystawy w szkole i w Synagodze malarstwo Małgosi Maciochy i Adama Melnyczuka – studentów Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. Zaproszenie do udziału w wystawie zamojskiego środowiska plastycznego to niewątpliwie dla nich duże wyróznienie, a dla nas mobilizacja do dalszej - jeszcze lepszej - pracy. Zajrzyjcie więc do Zamojskiej Galerii BWA w ten długi wakacyjny czas.
                                                                                                                  Fotografie: Janusz Zimon

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=15#sigFreeId6257c9cf83

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01