Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Świąteczna Zbiórka Żywności

20171201 122519     1 grudnia br. wolontariusze z Liceum Plastycznego wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Bank Żywności w którą włączyło się Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie. Z zebranej żywności przygotowano 60 paczek, które zostały przekazane dla osób samotnych i rodzin o niskich dochodach. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie następującym uczniom: Alicji Siemko, Michałowi Czugale, Iwonie Łyś, Wiktorii Pokryszce, Juli Paczos, Aleksandrze Pupiec z klasy I b oraz Julce Klimczuk z klasy I a.
                                                          Opr. Katarzyna Manachiewicz

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=15#sigFreeId5e1dbd06ef

IX Zamojskie Dyktando

28 listopada 2017 roku sześciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w I etapie IX Zamojskiego Dyktanda. Miło nam ogłosić, że zwyciężczynią została Patrycja Zembroń z klasy IV a, na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Sierzyńska z kl. III a, na trzecim Iga Domińczuk z klasy Ia. Gratulujemy!

Dawid laureatem konkursu recytatorskiego

Dawid Blicharz został laureatem Przeglądu Powiatowego 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego i otrzymał nominację do Przeglądu Wojewódzkiego w Lublinie. Zmagania konkursowe odbyły się w Zamojskim Domu Kultury. Podczas przesłuchań 15 listopada 2017 na scenie ZDK wystąpiło 61 recytatorów, ich prezentacje oceniała w komisja w składzie: Anna Smyk-Batorska, Bożena Fornek, Patryk Pawelec. Dawida do konkursu przygotowała pani Małgorzata Godzisz.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

     Jak co roku, w naszej szkole, odbyły się obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Symbolem tego dnia został żółty balon, na którym uczniowie umieszczali miłe słowo lub obrazek, by móc obdarować nim wybraną przez siebie osobę.
     Była również okazja, do zastanowienia się, dlaczego warto pamiętać o uśmiechu na co dzień. Wszelkie powody zostały zapisane na kartkach i przyczepione do tablicy.

Uczennice z kl. 1B – Wiktoria Pokryszka oraz Iwona Łyś zadbały, by życzliwość tego dnia dotarła do wszelkich zakątków w szkole :-)

                                                  Akcję zorganizowały Katarzyna Manachiewicz oraz Wioleta Kapuścińska.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=15#sigFreeId44e3570191

I nagroda i dwa wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Słowem Malowane”

Miło nam poinformować, że Julia Zubala, uczennica Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu zdobyła I nagrodę w kategorii licea plastyczne w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Słowem Malowane", zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Pedagogiczną w Lidzbarku Warmińskim. Przedsięwzięcie odbyło się już po raz trzeci. Przedmiotem zmagań w roku 2017 była interpretacja plastyczna wybranych utworów Wandy Chotomskiej. W latach ubiegłych uczestnicy konkursu zilustrowali utwory Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz Ignacego Krasickiego.

Wanda Chotomska znakomita pisarka i poetka, autorka ponad dwustu książek i tysięcy wierszy dla dzieci zmarła latem bieżącego roku pozostawiając ogromny dorobek twórczy. Chotomska jest twórczynią opowiadań, scenariuszy bajek filmowych i muzycznych, piosenek, słuchowisk radiowych. Napisała utwory, które na długo pozostaną w pamięci dużych i małych Polaków. Twórczość Wandy Chotomskiej zachwyca różnorodnością i stanowi bogatą inspirację do pracy twórczej.

W gronie laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazły się także Agata Popik i Gabriela Greszta – również uczennice naszej szkoły, które za zilustrowanie utworów Wandy Chotomskiej w formie ilustracji książkowej uzyskały wyróżnienia.

Instruktorem przygotowującym uczennice do eliminacji była pani Małgorzata Godzisz. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 25 listopada 2017 roku w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01