Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Liceum Plastyczne na IV Zamojskich Edutargach

      Nasza szkoła jak co roku wzięła udział w IV Zamojskich Edutargach. W ramach promocji szkoły prezentowaliśmy prace uczniów wykonane w pracowniach: malarskich, projektowania graficznego, snycerstwa, ceramiki artystycznej, tkaniny artystycznej oraz fotografii artystycznej. Zainteresowanym, reprezentujący nas uczniowie z SU, udzielali bliższych informacji na temat specyfiki szkoły i toku kształcenia w naszym liceum.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=15#sigFreeIdb41af75f93

Przedszkole jak z bajki.

XxY 

 

    Wolontariusze naszego liceum w ramach wolontariatu by, sprawić dzieciom radość, wykonały malunki na ścianach holu głównego Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Zamościu. Na ścianach namalowane zostały postacie z bajek takie jak: Smerfy, Krasnoludki, Kubuś Puchatek, Prosiaczek & Przyjaciele, Muminki, Franklin.
Reakcja dzieci, które widzą swoich ulubieńców z bajek pokazuje, że warto było to zrobić.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=15#sigFreeId84213cb341

Więcej informacji jak powstawały malunki można zobaczyć na stronie Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Nominacja w IV Ogólnopolskim Biennale Autoportretu w Radomiu

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IV a Agata Popik uzyskała nominację do grupy nagród i wyróżnień w IV Ogólnopolskim Biennale Autoportretu w rysunku uczniów Szkół Plastycznych Radom 2017. Agacie serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy uczniów do zapoznania się z katalogiem z ww. imprezy, który dostępny jest w bibliotece szkolnej.

Poniżej przedstawiamy nominowaną pracę.

popik

Współpraca naszego liceum z Zamojskimi Zakładami Zbożowymi

      Miło nam poinformować, że dzięki wspólnej inicjatywie Pana Prezesa Marka Skomorowskiego, reprezentującego Zamojskie Zakłady Zbożowe, oraz Pani Marzeny Tadeusz dyrektora Liceum Plastycznego nawiązaliśmy współpracę z Zamojskimi Zakładami Zbożowymi.

W ramach rozpoczętej współpracy w dniu 06 marca br. gościli w naszej szkole: Pan Prezes Marek Skomorowski oraz ekipa Telewizji Lublin.

Pan Prezes przekazał naszemu liceum glinę na kwotę 1500 zł. Materiał ten będzie służył uczniom w pracowniach rzeźby i ceramiki artystycznej.

W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi Markowi Skomorowskiemu za wspieranie środowiska artystycznego oraz przyczynianie się do promocji Liceum Plastycznego w naszym regionie.

Link do reportażu TVP3 Lublin "SŁONIK NADZIEI"

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=15#sigFreeIdd20511401d

Mam prawo do mediacji

      W dniu 07.03.2018 r. odbyła się lekcja dla klas I z udziałem mediatora sądowego Sądu Okręgowego w Zamościu p. Józefem Piątkowskim. Hasłem przewodnim naszych zajęć był temat „Mam prawo do mediacji".
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali jaka jest rola mediatora sądowego oraz kiedy mamy prawo do mediacji. Prelegent przedstawił krótkie porównanie mediacji i negocjacji, szczególną uwagę zwrócił na fakt, iż załatwiając sprawę sporną między stronami na zasadzie mediacji – każda z nich jest „wygrana".
     Na zakończenie zajęć mieliśmy możliwość rozwiązania testu pod hasłem „Czy masz konfliktową osobowość?". Po obliczeniu punktów każdy uczeń mógł zinterpretować swój wynik wg. trzech kategorii: a) konfliktowość poniżej normy, b) konfliktowość w normie, c) podwyższona konfliktowość.
                                           Opr. Katarzyna Manachiewicz

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=15#sigFreeId17740143ea

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01