Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

" WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK"

     W roku szkolnym 2017/2018 w programie edukacyjnym "Wybierz Życie – Pierwszy Krok" uczestniczyły dwie klasy pierwsze. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat profilaktyki raka szyjki macicy. Temat cieszył się dużym zainteresowaniem, co świadczy o tym, iż młodzież ma świadomość dbania o swoje zdrowie.

WYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO „FOX”

dyplomy     Kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej zaowocowała sukcesem uczennicy p. Beaty Cybulskiej - Angeliki Jastrzębskiej z kl. 3a. Angelika uzyskała wynik bardzo dobry i dzięki jej osiągnięciu Liceum Plastyczne w Zamościu zajęło 1 miejsce w tegorocznym rankingu szkół zamojskich Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX kryterium – średni wynik Angeliki w kraju plasuje się na 25 miejscu. Serdecznie gratulujemy Angelice i życzymy dalszych sukcesów!

Wystawa korytarz

Czerwiec 2018
Na przełomie maja i czerwca w galerii korytarz prezentowana jest wystawa uczennic klasy IIIb : Julii Szwed, Magdaleny Michnowicz, Justyny Nowosad, Magdaleny Franczak. Autorki uczą się na specjalności fotografia artystyczna, pracownia prowadzona jest przez Pana Pawła Malczenko.
Głównym tematem tej wystawy jest portret, który był wynikiem indywidualnej pracy.
Każda z czterech uczennic podeszła do tematu na własny sposób, ukazując swoją wrażliwość i spojrzenie na świat.

Tekst: Julia Szwed

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=15#sigFreeIdf8b5f99ace

4 miejsce naszego Liceum w Polsce

      Mamy przyjemność poinformować społeczność naszej szkoły, rodziców naszych uczniów oraz przyjaciół naszego liceum, że Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu zajęło czwartą lokatę na 65 szkół w Polsce  według "Raportu z Makroregionalnych Przeglądów Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Uczniów Publicznych i Niepublicznych Szkół Plastycznych w roku szkolnym 2017/18" opracowanego przez Pana Wojciecha Myjaka, specjalistę do spraw szkół plastycznych Centrum Edukacji Artystycznej.

      Ogromnie cieszymy się z tak prestiżowego miejsca jakie zajęło nasze liceum, które świadczy o bardzo wysokim poziomie nauczania artystycznego w naszej szkole.

VIII Zamojski Festiwal Książki

     24 maja 2018 r. Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu zaprosiła naszą młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu na kolejną ósmą edycję Zamojskiego Festiwalu Książki, odbywającego się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka.
     Podczas tegorocznych wydarzeń festiwalowych promowana była twórczość Zbigniewa Herberta, w związku z obchodzonym Rokiem tego poety, eseisty i dramaturga. W ramach tego wydarzenia nasza młodzież została wyróżniona dyplomami za działalność na rzecz Książnicy Zamojskiej.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=15#sigFreeIdcbe8d789a2

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01