Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Mikołajkowy Piknik Charytatywny

20181207 101534      Młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz ze swoim opiekunem zorganizowała Mikołajkowy Piknik Charytatywny. Wolontariusze ugościli nas domowymi ciastami, ciepłym barszczykiem, naleśnikami, gorącymi kanapkami i innymi świątecznymi smakołykami. Za zebrane środki w trakcie szkolnej akcji, zostaną zakupione produkty spożywcze, słodycze oraz owoce, które  przekazane będą podopiecznym Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi.

      Cieszymy się, że w ten przedświąteczny czas możemy sprawić radość potrzebującym.

Więcej zdjęć z zorganizowanej akcji można zobaczyć w zakładce Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Mikołajki organizowane przez SU

      Dnia 6 grudnia br., w dniu św. Mikołaja, szkolny Samorząd Uczniowski, jak co roku zorganizował symboliczną celebrację tego święta.
Przewodnicząca samorządu - Ania Abramek, wcieliła się w rolę Mikołaja i obdarowała uczniów naszej szkoły słodkimi upominkami.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=15#sigFreeIdd43e59c6a4

Rynek pracy i zawody przyszłości

      4 grudnia br. uczniowie  kl. IV a, mieli możliwość kolejny już raz  uczestnictwa  w spotkaniu z pośrednikiem pracy z Młodzieżowego Biura Pracy. Zajęcia dotyczyły tematu rynku pracy oraz zawodów przyszłości.
Celem niniejszego spotkania było uświadomienie młodzieży czym jest rynek pracy i w jaki sposób funkcjonuje. Pośrednik pracy poruszył również tematykę tego, jak kształtuje się współczesny rynek pracy oraz jakie są zawody przyszłości i jakich dziedzin dotyczą.

Spotkania ze Sztuką

 PLAKAT STANCZYK021 - Kopia     Tak się złożyło, że listopadowo-grudniowe SPOTKANIA  ze SZTUKĄ, adresowane przede wszystkim do uczniów naszej szkoły, stały się już tradycją. Spotkania te - o charakterze wykładów otwartych - mają związek z jubileuszem artystów przypadającym w danym roku. Rozpoczęło się od Tadeusza Kantora, którego 100. rocznica urodzin i 25. rocznica śmierci przypadały w roku 2015. Rok potem przyszła kolej na Władysława Podkowińskiego („Reporter, wizjoner, nowator” - jego twórczość była też tematem ogólnopolskiego konkursu z historii sztuki) – gdy mijała 150. rocznica jego  urodzin. W 2017 roku nie można było pominąć Stanisława Wyspiańskiego, w związku ze 110. rocznicą śmierci artysty. Te okrągłe daty zainspirowały nas do przygotowywania konkursów poświęconych  wybitnym twórcom. W tym roku  mówimy o Janie Matejce -  w wyjątkowym czasie obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości i przy okazji 180. rocznicy urodzin i 125. rocznicy śmierci jednego z najwybitniejszych malarzy polskich.
                         Nasze spotkana ze sztuką odbywały się w miejscach niezwyczajnych -  w BWA Galerii Zamojskiej. Przy  okazji wykładu  o Tadeuszu Kantorze „Między iluzją a rzeczywistością”, wyeksponowana była praca naszej uczennicy zrealizowana  w pracowni tkaniny, a inspirowana kantorowskim amabalażem. Tłem do spotkania z Wyspiańskim było jedno z dzieł powstałych w ramach międzynarodowych plenerów ilustratorów, których organizatorem jest Zamojska Galeria - jeden z plenerów poświęcon był bowiem temu artyście.  Bardzo dziękujemy Galerii Zamojskiej BWA za gościnność.
                    W tym roku – dzięki uprzejmości Muzeum Zamojskiego – SPOTKANIE z JANEM MATEJKĄ będzie odbywać się „na tle” wielkiej kompozycji Georga Fischofa „Rejtan według Matejki” - obrazu, który austriacki malarz ceniony w kręgach wiedeńskiej arystokracji namalował dokładnie 20 lat po matejkowskim „Rejtanie”. Zapraszam na spotkanie z Janem Matejką w dniu 6 grudnia 2018 (czwartek) o godz. 16.00.  Rola znanych powszechnie historycznych płócien mistrza w krzewieniu patriotyzmu jest niekwestionowana, ale nie tylko obrazy i historia (czy raczej historia w obrazach) będą tematem spotkania. Warto czasem przypomnieć, że Matejko to także człowiek, który borykał się z problemami życia rodzinnego, a często ze samym sobą.
                                                                                                                Izabela Winiewicz-Cybulska
                                                                                                     Autorem plakatu jest Mateusz Kitka

Świąteczna Zbiórka Żywności „Podaruj potrzebującym produkty na świąteczny stół”

image000002      W dniach 30 listopada i 1 grudnia br. w całej Polsce,  odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, organizowana od ponad 20 lat przez Banki Żywności. Tegoroczną akcję pod hasłem „Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół” wsparli również i nasi wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu min. Julia Kendra, Magdalena Stopa, Milena Patłaczeńska, Aleksandra Nowosad z kl. 2 a, Wiktoria Pokryszka, Michał Czugała, Aleksandra Pupiec, Maksymilian Stopa, Karolina Matyjaszek kl. 2 b oraz Dominika Fiodun, Klaudia Nizioł, Tycjan Twardowski kl. 3 a. Młodzież w wyznaczonych sklepach  zachęcała  osoby robiące w tych dniach  dla siebie  zakupy, by przy okazji dołożyli  do zbiórkowych koszy choćby jeden produkt z myślą o innych. Mamy świadomość, że choć świąteczny stół ludzi ubogich nigdy nie ugina się od nadmiaru jedzenia, to dzięki pomocy wielu osób w tych dniach może stać się inny niż zwykle, naprawdę wyjątkowy. Każdy produkt podarowany w trakcie zbiórki ma wielkie znaczenie.

Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom za tak aktywne włączenie się w tak ważną akcję.

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01