Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Sukces Angeliki Jastrzębskiej w finale III Dyktanda w Języku Angielskim

 SWScan     29 stycznia 2019 roku odbył się finał III Dyktanda w Języku Angielskim, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu, w którym udział wzięło 32 najlepszych uczniów, spośród 800 zgłoszonych.

Serdeczne gratulacje składamy, uczennicy klasy 4 a, Angelice Jastrzębskiej, która uzyskała tytuł laureata. Angelikę do konkursu przygotowywała p. Beata Cybulska.

Link do artykułu i zdjęć z przebiegu dyktanda:
http://www.ezamosc.pl/edukacja/item/3758-iii-dyktando-w-jezyku-angielskim

Maraton filmowy

      Dnia 25 stycznia odbył się w szkole kolejny nocny maraton filmowy. Kilkunastu uczniów spotkało się, by obejrzeć filmy pt. „Social Network” oraz „W pogoni za szczęściem”. Pierwszy film naświetlił uczniom historię powstania Facebooka. Ponadto dyskusja nad filmem była okazją do przeanalizowania wieloaspektowej motywacji zachowania bohatera. Film „Social Network” był również punktem wyjścia do rozmowy na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów dostępnych w sieci, w tym portali społecznościowych.
Film „W pogoni za szczęściem” to kolejny obraz osiągania sukcesu, ale sukcesu, do którego prowadziła zupełnie inna droga - bezdomność, samotne wychowywanie syna, pokonywanie piętrzących się trudności. Analiza zachowania głównego bohatera była okazją do rozwijania empatii, ale też krytycznego spojrzenia na jego decyzje.
Noc filmowa zakończyła się projekcją filmu animowanego „Zwierzogród”, który doskonale wpisał się w omawiany wątek.
Maraton zorganizowała psycholog szkolny Wioleta Kapuścińska, w opiece nad uczniami pomogła p. Ewa Mróz. Plakat przygotowała uczennica kl. 2 b Iga Domińczuk.

Spotkanie z przedstawicielem PWSZ w Zamościu

      Dnia 22 stycznia i 24 stycznia 2019 roku, uczniowie klas IV  spotkali się z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu, którzy zachęcali  naszych maturzystów do studiowania na atrakcyjnych kierunkach swojej uczelni. Młodzież  po spotkaniu  otrzymała informatory celem dokładnego zapoznania się z szeroką gamą ofert edukacyjnych uczelni.

Portret Pań młodych duchem

     W ramach godzin pozalekcyjnych w naszej szkole odbyło się niecodzienne wydarzenie. Na kółko z rysunku i malarstwa zostały zaproszone panie z Zamojskiego Centru Wolontariatu. Z naszego zaproszenia skorzystało dziewięć Pań i około 30 uczniów, którzy z dużym zaangażowaniem podjęli się portretowania naszych gości. W rezultacie powstało kilkadziesiąt portretów charakteryzujących się indywidualnym podejściem do tematu.
     Ostatnim etapem projektu był wernisaż prac, który miał miejsce 14 stycznia 2019 r. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, Marzena Tadeusz witając szanownych gości złożyła serdeczne podziękowania Paniom z Zamojskiego Centrum Wolontariatu, które wcieliły się w role modelek, młodzieży oraz nauczycielom odpowiedzialnym za organizację tego przedsięwzięcia.
     Następnie, w trakcie wernisażu, Pani Krystyna Rybińska-Smyk Wiceprezes Zamojskiego Centrum Wolontariatu przybliżyła nam działalność wolontariatu dla seniorów. Panie uczestniczące w projekcie podziękowały naszej młodzieży za ciekawe prace i miłą atmosferę podczas projektu. Wszyscy uczestnicy wernisażu mieli możliwość wysłuchania krótkiej historii „portretu", którą na tą okazję przygotowała i zaprezentowała, uczennica klasy 2 b, Gabriela Łuczka. Pomysłodawczynią projektu jest pedagog szkolny pani Katarzyna Manachiewicz. Wystawę przygotowała pani Dorota Jasek nauczyciel rysunku i malarstwa.
    Uroczystość zakończyła się brawami i wręczeniem, przez naszą młodzież, kwiatów zaproszonym gościom.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=15#sigFreeIdc94b768b47

Więcej zdjęć jak powstawały portrety można zobaczyć na stronie Szkolnego Klubu Wolontariatu

Wernisaż rysunku i rzeźby Agnieszki Bielak absolwentki naszej szkoły

     Agnieszka Bielak w 2013 roku ukończyła Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu - kierunek Snycerstwo w pracowni p. Tomasza Bełecha. W 2018 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, broniąc dyplom z wyróżnieniem w pracowni profesora Romualda Woźniaka - jednocześnie zdobywając nagrodę na Wystawie Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP 2018. W swojej twórczości zajmuje się głównie rzeźbą oraz instalacją, niejednokrotnie prace łączy z fotografią, a także wideo. Wernisaż prac Agnieszki odbył się 11 stycznia 2019 roku, wystawę przygotował pan Tomasz Bełech, autorem plakatu jest pan Michał Mazurkiewicz.
„Na wystawie możemy zobaczyć głównie studium postaci – wielokrotne zmagania z aktem, który wciąż przynosi nowe inspiracje. Poruszam tematykę ludzkiej cielesności, naszego funkcjonowania w dzisiejszych czasach oraz zagadnień czysto warsztatowych, pozwalających mi na swobodne przenoszenie myśli na język wizualny.
Wciąż poszukuję nowych form wyrazu, które umożliwią głębszą analizę ludzkiej egzystencji – częściowo krystalizuję je w nowej formie, jaką jest dla mnie grafika warsztatowa, uzupełniana haftem, która inspirowana jest ludowymi makatami, dawniej niosącymi za sobą pouczające sentencje.
Na wspomnianej wystawie nie doszukacie się żadnych wzniosłych pytań, czy też odpowiedzi, nie zawiera ona żadnych kategorycznych tez, jednoznacznych wniosków, pouczeń, czy jedynej „słusznej racji" – pozostawiam widza wyłącznie z ciszą ludzkiego ciała."
                                                                                                                        Agnieszka Bielak

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=15#sigFreeIddd4b7e82d8

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01