Start

Solidarnie dla transplantacji

20191128 132058   W ramach kampanii edukacyjno –informacyjnej „Solidarnie dla transplantacji” oraz promocji zdrowia w naszej szkole 28 listopada br. odbyło się spotkanie dla uczniów klas trzecich z panią Anną Gradziuk koordynatorem do sp. transplantacji Wojewódzkiego Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu. Transplantacja jest dziedziną, która nie może istnieć bez społecznego poparcia, dlatego bardzo ważna jest zmiana mentalności i zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej tego zagadnienia. Głównym celem kampanii jest budowanie aprobującej postawy społecznej wobec medycyny transplantologicznej poprzez zaangażowanie całego społeczeństwa w proces leczenia. Dlatego tak ważny akcent stawiany jest właśnie na solidarność: „Leczenie za pomocą przeszczepów jest możliwe tylko przy współpracy wielu osób, w tym: dawcy, biorcy i specjalistów. Tak więc każdy z nas jest częścią tej metody – każdy z nas może okazać się potrzebującym biorcą, każdy z nas może zostać dawcą”. Wyrazem chęci niesienia pomocy potrzebującym jest wypełnienie „Oświadczenia woli”, stanowiącego zgodę na pobranie narządów po śmierci.
Pani Anna Gradziuk podczas prelekcji zapoznała młodzież z procedurami pobierania i przeszczepiania narządów. Podkreśliła, jak ważna jest rzetelna wiedza na temat transplantacji, ponieważ ułatwia ona podejmowanie odpowiedzialnych decyzji w dorosłym życiu. Tematyka wzbudziła duże zainteresowanie młodzieży.
Organizatorem spotkania była pani Katarzyna Manachiewicz

Spotkanie profilaktyczne z pracownikiem Straży Miejskiej

      Odpowiedzialność prawna nieletnich oraz konsekwencje społeczne i zdrowotne palenia papierosów przez osoby nieletnie to idea prelekcji, która odbyła się w naszej szkole 26 listopada br. dla klasy 1a. Spotkanie dla młodzieży poprowadził pracownik Straży Miejskiej w Zamościa. Spotkanie zorganizowała pani pedagog Katarzyna Manachiewicz.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=15#sigFreeId1dd3bf3a6b

Karolina wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie

Z przyjemnością informujemy, że Karolina Szyduczyńska z kl. IIb otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt „Wariacje na temat twórczości St. Wyspiańskiego". Konkurs zorganizowany został przez Liceum Plastyczne w Częstochowie, patronat objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jury „dało nagrody i wyróżnienia młodym adeptom sztuk pięknych, którzy pokazali szczególnie oryginalne sposoby nawiązania i kreacyjnej inwencji wobec motywów związanych z secesyjną i młodopolską twórczością". Praca na konkurs została przygotowana pod kierunkiem Doroty Jasek.
Karolinie serdecznie gratulujemy!

Główna nagroda i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Słowem Malowane – Julian Tuwim 2019"

 Zaproszenie SŁOWEM MALOWANE    Miło nam poinformować, że Martyna Zielińska i Klaudia Całka zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu „Słowem Malowane – Julian Tuwim 2019" - Martyna otrzymała nagrodę główną, Klaudia wyróżnienie w kategorii licea plastyczne. Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Jubileuszową 5. edycję objęli patronatem honorowym: Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego - Gustaw Marek Brzezin, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty - Krzysztof Marek Nowacki, Prezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek - Rafał Skąpski. Na tegoroczne eliminacje wpłynęło blisko 800 prac z całej Polski.

Nadrzędnym celem konkursu było upowszechnianie czytelnictwa literatury polskiej oraz promowanie ilustracji książkowej łącząc słowo pisane z obrazem. Przedmiotem zmagań w roku 2019 była interpretacja plastyczna wybranych utworów Juliana Tuwima, poety znanego z błyskotliwego umysłu twórczego oraz popularnych wierszy dla dzieci. Nieoceniona jest również jego twórczość dla dorosłych, chociażby poemat „Kwiaty Polskie".

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 23 listopada 2019 roku w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Instruktorem, przygotowującym uczennice do eliminacji była pani Małgorzata Godzisz. Swój warsztat malarski uczennice kształcą w pracowniach pani Doroty Jasek i Barbary Szeptuch.

Szkoła do hymnu

Dyplom - Szkoła do hymnu-1

portret kobiet1

1wystawa w PATIO2

1PORTRERT

1

annaA

wycinki

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01