Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Mikołajki

DSCN4869     Poraz kolejny uczniowie naszej szkoły udowodnili, że mają wielkie serce i nie jest obojętny im los dzieci. Dla podopiecznych Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu, młodzież zbierała cukierki, słodycze, zabawki oraz inne upominki, które z okazji Mikołajek powędrowały w rączki maluchów. Słodkie upominki sprawiły, iż w dziecięcych serduszkach zagościło szczęście, radość, ciepło oraz nadzieja, że Święty Mikołaj pamięta o wszystkich.

Mikołajkowy Dzień Pomiaru Ciśnienia RR

20171206 094154

      6 grudnia 2017 r. w Liceum Plastycznym odbył się „Mikołajkowy Dzień Pomiaru Ciśnienia RR". Celem badań profilaktycznych było zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z występowaniem chorób takich jak: nadciśnienie tętnicze, choroby serca oraz propagowanie zdrowego stylu zycia. W badaniach wzięli udział uczniowie, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy szkoły. Pomiaru ciśnienia dokonywała pielęgniarka szkolna p.Elżbieta Szeląg przy pomocy wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu.

                      Opr. Katarzyna Manachiewicz

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=10#sigFreeId0dec1f2c28

Ostatnie Pożegnanie

                                                                                            źródło: roztocze.net, fot. Izabela Winiewicz-Cybulska

 

       4 grudnia br., w Zamojskim Domu Kultury, pożegnaliśmy po raz ostatni, ŚP. Waldemara Zakrzewskiego - Dyrektora Liceum Plastycznego w Zamościu w latach 1985 - 1993, reżysera, animatora życia kulturalnego Zamościa.

W uroczystości wzięli udział Wiceprezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Zastąpiło, Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Pani Małgorzata Bzówka, poczet Liceum Plastycznego w Zamościu z dyrekcją i delegacją nauczycieli, przedstawiciele placówek kulturalnych naszego miasta oraz członkowie MTA.

Wiceprezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Zastąpiło uhonorował pośmiertnie Pana Waldemara Zakrzewskiego Medalem "Zasłużony dla Zamościa".

Zgromadzeni uczcili pamięć Zmarłego oklaskami oraz świadectwami o Jego pracy na rzecz kultury.

W naszej pamięci pozostanie na zawsze jako Człowiek oddany sztuce, pełen charyzmy Pedagog otwarty na drugiego człowieka.

Spotkanie z doradcą zawodowym

       W dniu 05.12.2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klas IV z doradcą zawodowym. Spotkanie poprowadziła p. Aneta Kozieł z Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu. Doradca przedstawił młodzieży aktualną sytuację na rynku oraz rozmawiał z młodzieżą na temat wyboru dalszego kierunku kształcenia. Uczniowie uzyskali również niezbędne informacje na temat usług i instrumentów rynku pracy realizowanych przez Urząd Pracy w Zamościu.
       Uczestnictwo w spotkaniu z doradcą zawodowym z pewnością przyczyni się do zwiększenia wiedzy na temat rynku pracy i rynku edukacyjnego a tym samym ułatwi świadome podjęcie decyzji edukacyjnych i zawodowych.
                                                                                                                

                                                                                                                       Opr. Katarzyna Manachiewicz

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=10#sigFreeIddf6037656b

Profilaktyka Raka Piersi

     W poniedziałek 4 grudnia br. członkinie Stowarzyszenia Amazonek z Zamościu gościły w Liceum Plastycznym.
     Panie podczas spotkania z młodzieżą klas pierwszych przedstawiły zasady profilaktyki raka piersi oraz metody wczesnego wykrywania chorób onkologicznych. Prowadzące zwróciły uwagę na to, że leczenie raka piersi zależy od jego rodzaju i stopnia zaawansowania choroby. Faktem jednak niezaprzeczalnym jest to, że rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny.
     Uczestniczki spotkania opowiedziały o własnych doświadczeniach, sytuacji psychicznej kobiet, które przygotowują się albo już przeszły zabieg usunięcia piersi i jej rekonstrukcji. Same są przykładem, że po mastektomii piersi z rekonstrukcją, można normalnie żyć, pracować społecznie i w pełni czuć się kobietą.
     Prowadzące uwrażliwiały młodzież na motywowanie rodziców do przeprowadzania badań profilaktycznych pod kątem nowotworów. Zwróciły uwagę jak ważna jest systematyczna samokontrola i regularne specjalistyczne badania piersi u kobiet już od najwcześniejszych lat.

                                                                                                                        Opr. Katarzyna Manachiewicz

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=10#sigFreeIda15b518a7e

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01