Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Wystawa Galeria Patio I

PLAKATwystawy-page-00112 września br. w galerii Patio I została otwarta wystawa zaproponowana przez absolwenta naszego Liceum Łukasza Łepika obecnie studenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

"Można by uznać, że wygląd osoby jest przeszkodą do odczytania kim ona naprawdę jest. W zadaniu, które było pretekstem do stworzenia cyklu Bezosobowych Portretów, autorzy starają się jak najdokładniej oddać cała prawdę o konkretnym człowieku, nie pokazując jego wizerunku.
Na samym początku opowiadania historii musimy obrać sposób, jaki przedstawi ją możliwie najtrafniej. Punktem wyjścia jest uświadomienie sobie etapów odczytywania symboli w obrazie. Każdy z nich musi wybrzmieć w odpowiedniej kolejności.
To jest celem każdej z prezentowanych fotografii - nie tylko ukazać osobę jak najtrafniej, ale też w chronologii, w jakiej poznaje się jej kolejne „warstwy osobowości".
Za pomocą środków formalnych takich jak kompozycja, kolor i światło autorzy zdjęć sprawili, że w każdej z fotografii portretowany jest silnie obecny. Zabiegi te otwierają nam historię człowieka. Idąc dalej, odkrywając kolejne alegorie, konteksty, współzależności form i przedmiotów, coraz bardziej poznajemy prezentowana osobę.
Zadanie nie było wiec proste. Każdy z twórców musiał nie tylko dogłębnie przeanalizować wybraną osobę, ale także ująć to w jednym obrazie. Prezentowane fotografie-obrazy są więc bardzo dopracowane zarówno w szczegółach jak i w ogólnym wyrazie. Nie ma tutaj mowy o przypadku. Wszystko, począwszy od kompozycji i kolorów, poprzez oświetlenie, obrane scenerie aż po rekwizyty jest świadomie zaprojektowane. Nie są to obrazy banalne i proste. Każdy z nich wymaga od odbiorcy pewnego wysiłku intelektualnego, gdyż jest historią człowieka, przedstawioną od powierzchowności aż do najskrytszych tajemnic."
                                                                                                             Łukasz Łepik
                                                                                                             Kurator wystawy i opiekun artystyczny


Autorzy prac: Ewelina Białek, Agnieszka Lackowska, Klaudia Mazur, Aleksandra Ratynska,
Emilia Skorek, Karol Stasiuk. Prace wykonano podczas warsztatów fotograficznych "Oko na Foto" prowadzonych przez kuratora wystawy w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" (Przestrzeń Działań Wizualnych) w Lublinie w 2017 roku.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=10#sigFreeId2bb334b434

Wystawa poplenerowa Galeria Korytarz

W dniu 11 września br. odbył się, pierwszy w tym roku szkolnym, wernisaż prac fotograficznych wykonanych podczas pleneru klasy II b w Zwierzyńcu w czerwcu 2017 r. Plener prowadzony był przez pana Pawła Malczenkę i pana Mateusza Kitkę. Zajęcia miały na celu utrwalenie wiadomości z teorii fotografii i przeniesienie ich na płaszczyznę praktycznych działań w terenie. Młodzież podejmowała szereg tematów związanych z miejscem pobytu. Uczniowie fotografowali zarówno leśne ostoje jak i rozległe otwarte przestrzenie pól sąsiadujących z Roztoczańskim Parkiem Narodowym. Nauczyciele prowadzili również warsztaty ze stosowania długich czasów naświetlania w warunkach nocnych. Zapraszamy do oglądania wystawy w galerii "Korytarz".

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=10#sigFreeIdc9f8454cd3

Msza Święta

W dniu 15 września 2017 roku (piątek) o godz. 7.30 w Kościele pw. Św. Krzyża w Zamościu

zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłych Profesorów Liceum Plastycznego w Zamościu

i

spokój duszy śp. Lucjana Pakulskiego

Zebrania z rodzicami

Serdecznie zapraszamy rodziców klas I - IV na zebrania z wychowawcami, które odbędą się w dniu 15 września br. ( piątek) o godz. 17.30.

Zebrania z wychowawcami klas odbędą się w następujących salach:

klasa I a - sala nr 10

klasa I b - sala nr 23

klasa II a - sala nr 19

klasa III a - sala nr 18

klasa III b - sala nr 30

klasa IV a - sala nr 16

klasa IV b - sala nr 29                           

                                                                                                

 

 

Kiermasz

KIERMASZ

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01