Start

Liceum Plastyczne w Zamościu

Uroczyste spotkanie z okazji Święta Edukacji Narodowej

      Uroczystość Święta Edukacji Narodowej rozpoczęła się odczytaniem, przez panią dyrektor Marzenę Tadeusz, listu ministra kultury pana profesora Piotra Glińskiego.

      Następnie pani dyrektor powitała szanownych gości: emerytowanych nauczycieli naszego liceum, nauczycieli naszej szkoły oraz uczniów. W czasie spotkania, zostały wręczone nagrody dyrektora szkoły nauczycielom, którzy osiągnęli sukcesy w pracy z uczniem, a także tym, którzy angażują się w życie szkoły oraz w pracę nad rozwijaniem zainteresowań uczniów. Pani dyrektor złożyła zebranym nauczycielom życzenia dalszych sukcesów w pracy.

      W trakcie uroczystości klasa II b pod opieką pani Anny Świszcz przygotowała krótki spektakl. Autorem dekoracji z okazji Święta Edukacji Narodowej była pani Alicja Kowalska. Samorząd Szkolny złożył w imieniu wszystkich uczniów życzenia oraz wręczył symboliczne róże zebranym pedagogom.

      Po spotkaniu, na Grono Pedagogiczne czekał słodki poczęstunek w pokoju nauczycielskim, który przygotowała Rada Rodziców LP.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=10#sigFreeId2693fc9106

Plener rysunkowy w Zwierzyńcu

     Uczniowie klasy II b pod opieką pana M. Kitki oraz pana M. Mazurkiewicza wybrali się na plener rysunkowy na Roztocze. W malowniczej miejscowości Zwierzyniec przez dwa dni nabywali i doskonalili umiejętności obserwacji, ukazania przestrzeni, uzyskania interesującej kompozycji, sporządzania szkiców rysunkowych. Sprzyjająca pogoda towarzyszyła rozwijaniu wrażliwości artystycznej uczniów.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=10#sigFreeIdcdba6e4a46

Wystawa "Kalendarz" w galerii Korytarz

      W piątek, 12 października br., w galerii Korytarz otwarto wystawę zatytułowaną "Kalendarz". Prezentowane prace wykonane zostały przez uczniów obecnej klasy IV a w pracowni podstaw projektowania prowadzonej przez pana Michała Mazurkiewicza. Wystawa „Kalendarz” powstała na potrzeby ogólnopolskiego konkursu na kalendarz autorski 2018 zorganizowanego przez Liceum Plastyczne w Poznaniu.Tematem tej edycji konkursu był „Dom”. Uczniowie użyli różnych skojarzeń wynikających z tego hasła, czego efektem są prace łączące indywidualne przedstawienie formy graficznej z aspektem funkcyjnym kalendarza.

Zapraszamy do oglądania wystawy, która będzie otwarta do końca października.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=10#sigFreeIdd99ab62d4e

Lekcja w III Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu

      W ramach otrzymanego zaproszenia z III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu, nasze uczennice z klasy 3 a,  8 października br. wzięły udział w lekcji poświęconej nowotworom krwi. Oprócz prelekcji wygłoszonej przez uczniów kl. 2 III LO, mieliśmy okazję wysłuchać pana Łukasz Zwolana, absolwenta Liceum Plastycznego, który opowiedział o swojej chorobie oraz walce z nią. Było to bardzo ważne doświadczenie uświadamiające słuchaczom istotę i powagę omawianego problemu.

 

 

W stronę dojrzałości – warsztaty dla młodzieży

strone dojrzalosci

 

    W tym roku szkolnym nasze liceum zgłosiło się do programu "W stronę dojrzałości" realizowanego w formie warsztatów dla młodzieży w ramach programu prowadzonego przez Ministra Zdrowia, a którego organizatorem jest Fundacja Lechaa Consulting Sp. z o. o.  Zajęcia prowadzone w ramach warsztatów dotyczą zdrowia prokreacyjnego i poruszają poważne, często trudne tematy.
Pierwsze spotkanie z młodzieżą odbyło się 9 października br. Warsztaty prowadzi tutor pani Dominika Kolenie. W projekcie biorą  udział  uczniowie  klasy 2 a i 2 b oraz 3 a. Cały cykl warsztatów obejmie pięć spotkań.

View the embedded image gallery online at:
http://lpzamosc.pl/index.php?limitstart=10#sigFreeIdf0a65cc77a

kalendarz

RZEXBAAAA

PLAKAT lalki synagoga

1 1

PLAKATwystawy-page-001

plakat makro2017

wystawa lalek

Bez nazwy

arch2017

plakat maciocha2017

 DSC2914

YWOLAN

plakat korytarz2016 

plakat wystawa

PLAKAT OLGA WALECZKO 02

poplener20163kl

plakat drony-01