Projektowanie graficzne to jedna z pięciu specjalności do wyboru oferowanych w Liceum Plastycznym. Kształcenie oparte jest na nowoczesnych technologiach oraz na specjalistycznych programach graficznych. Kierunek projektowania graficznego rozwija uczniów intelektualnie, technicznie i twórczo we wszystkich dziedzinach niezbędnych do pracy współczesnego projektanta, grafika tj. fotografii, projektowaniu ilustracji, plakatu, książki, identyfikacji i informacji wizualnej, promocji, a także publikacji działań multimedialnych oraz animacji.
      Pod okiem wykwalifikowanej kadry, uczniowie zapoznają się z zasadami funkcjonowania i technikami mediów. W trakcie nauki uczniowie poznają zasady kompozycji, trendów we współczesnym designie. Poznają cechy i elementy charakteryzujące reklamę oraz podstawowe narzędzia graficzne. Zdobędą również umiejętności tworzenia animacji, a także wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu projektowania graficznego.

Pracownia projektowania graficznego - nauczyciel prowadzący p. Paweł Malczenko

- projekt stolików, foldery promocyjne

Pracownia projektowania graficznego - nauczyciel prowadzący p. Mateusz Kitka

- projekt opakowania na owoce